Utex ROW: pokaz skuteczności L. Koehn

2011-02-05, Autor:
W 21. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik pokonał Widzew Łódź 74:64.

Mecz z Widzewem Łódź przyniósł rybnickim kibicom sporo emocji. Pierwszą połowę zawodniczki Mirosława Orczyka wygrały 8 punktami (40:32), ale po zmianie stron do głosu doszły przyjezdne. Łodzianki powoli odrabiały straty, by w ostatniej kwarcie wyrównać wynik meczu. Na 6 minut przed końcem był remis 57:57. Wtedy prawdziwe show pokazała Laurie Koehn, która rozgrywała bardzo dobre spotkanie. W ciągu jednej minuty Amerykanka dwa razy trafiła zza linii 6,75 m i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 63:57. W ciągu kilka kolejnych minut faulowana często Koehn zdobyła aż 9 punktów z rzutów wolnych. Trafienia te pozwoliły rybniczankom odnieść czwarte zwycięstwo w sezonie. Utex ROW pokonał Widzew 74:64.

Mecz z Widzewem był pokazem skuteczności Koehn. Amerykanka zdobyła ponad połowę wszystkich punktów swojej drużyny. Zapisała ich na koncie aż 39. Kolejna na liście statystyk – Rebecca Harris, zdobyła 11 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką Widzewa była Joanna Górzyńska-Szymczak, która wywalczyła 15 punktów.

Utex ROW Rybnik – Widzew Łódź 74:64 (21:14, 19:18, 17:21, 17:11)

Utex ROW: Laurie Koehn 39, Rebecca Harris 11, Anna McLean 6, Katarzyna Suknarowska 6, Barbara Głocka 5, Aleandra Brown 4, Karolina Stanek 3

Widzew: Joanna Górzyńska-Szymczak 15, Anna Tondel 12, Olga Żytomirska 11, Katarzyna Kenig 9, Aleksandra Pawlak 9, Małgorzata Chomicka 8, Lidia Kopczyk 0, Kamila Trojanowska 0, Eliza Gołumbiewska 0

Witam.
    Ale kompromitacja. Jesli UTEX nie zmieni taktyki to 3 liga albo RALK. P. Koehn koniecznie musi zacząć grać zespołowo, równiez p.Harris. Obie Panie dobrze rzucaja za 3 pkt więc powinny z tego uczynic swoją najsilniejsza broń. Jeśli UTEX bedzie dalej grał na stojąco - ani jednego szybkiego ataku mimo przejmowania piłki pod swoim koszem - to ...patrz wyżej. Panie Trenerze koszykówka to gra w ruchu a nie na stojąco. Widzew taktycznie był o 2 długości lepszy. Łodzianki wielokrotnie pokazały że przy pomocy 4-5 podań wypracowuje się pozycje i skutecznie rzuca za 3 pkt. tego elementu niestety brakuje w UTEX-ie. Panu Trenerowi ku rozwadze. Gdyby jeszcze tak co bardziej krewkim Kibicom zakleć usta aby nie rzucali "mięsem" byłoby przyjemniej. UTEX-ie popraw się!!

• ~wodziu 2011-02-06
    16:02:20

0 0

Jeśli uważasz że te zawodniczki grają mało zespołowo, to widać że mało znasz się na koszykówce. Wystarczy spojrzenie w statystyki, i od razu widać dużą liczbę asyst L.Koehn. Poza tym, jeśli trafia, to co w tym złego że rzuca? Ostatni mecz to dobre zawody naszych podkoszowych. Co do widzewa, to im trójki ładowała głównie była zawodniczka UTEXu Małgorzata Chomicka, nie wspominając już o większej ilości zawodniczek do dyspozycji trenera.

19:35:18

0 0

Witam,
    wodziu, trzydzieści pare lat temu przez kilka lat grałem zawodniczo w koszykówkę, statystyki nie robia na mnie wrażenia. Mecz obserwowałem na zywo i stąd moje uwagi. co myslec o powtarzającej sie wielokrotnie sytuacji: UTEZX rozgrywa piłke na połowie Widzewa. p.Koehn przy piłce-rozgrywająca. ostatnie sekundy nikt nie wychodzi na pozycję aby piłke odegrac, w koncu /publika swiadoma jej rychłej utraty-bład krzyczy RZUT... i nic albo na oslep. Co to za asysta kiedy p.Koehn jest jedna z najnizszych na boisku. byłaby bardziej skuteczna gdyby po zbiórce mozna było do niej odegrac piłke a ona rzuciłaby za 3 pkt, jesli juz tak sie zdarzało to miała dosc dobra skutecznosc. Znam ten model gry. mam piłke to wałe po trupach pod kosz. to jest charakterystyczny sposób gry zawodników z azji oraz ćwiczacych pojedynki 1:1. dobry na podwórko ale fatalny w zespole. naprawde WIDZEW wieloma akcjami pokazał jak daleko UTEX-owi do dobrej koszykówki. Mecz chyba był rejestrowany - widziałem jakies kamery. chętnie pokaże o czym teraz traktuję. Swoje uwagi pisze bo zalezy mi na dobrej koszykówce w wykonaniu UTEXU. z poważaniem.