Utex ROW: pewne rzuty wolne

2009-10-31, Autor:
W 8. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik pokonał MUKS Poznań 55:51.

Rybnickie koszykarki odniosły drugie zwycięstwo w sezonie. Po wygranej w 2. kolejce z Ineą Poznań podopiecznym Mirosława Orczyka udało się pokonać inną drużynę z Poznania – MUKS. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo.

Piątkowy mecz rozpoczął się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, ponieważ w hali w Pawłowicach nastąpiła awaria światła.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Ta część meczu skończyłaby się remisem 11:11, gdyby nie akcja w ostatniej sekundzie i rzut za 3 punkty Esmery Vargas-Sanchez. Poznanianki prowadziły 14:11. W drugiej kwarcie lepiej zaprezentowały się przyjezdne, które wykorzystały błędy rybniczanek. Szczególnie zauważalny był brak koncentracji w ostatnich sekundach, kiedy poznanianki bardzo łatwo powiększyły prowadzenie do 8 punktów.

Po przerwie Utex ROW zaczął grać lepiej, czego dowodem była wygrana trzecia kwarta 12:8. W ostatnim starciu rybniczanki w końcu doprowadziły do wyrównania. Dzięki 3 punktom Katarzyny Krężel na tablicy wyników pojawił się remis 45:45. Chwilę później rybniczanka jeszcze dwa razy trafiła zza linii 6,25 metrów i Utex ROW wyszedł na prowadzenie 51:47. Do wyrównania doprowadziła Vargas-Sanchez i ostatnie dwie minuty były bardzo nerwowe. Ku radości rybniczanek cenne dwa oczka zdobyła Devanei Hampton i ROW prowadził 53:51. Później gospodynie umiejętnie utrzymywały piłkę, aż na 9 sekund przed końcem sfaulowana została Monika Sibora. Dwa celne rzuty wolne dały rybniczankom zwycięstwo 55:51. – W decydujących momentach nie czułam presji. Mam pewne rzuty wolne i w tym elemencie gry mam skuteczność ponad 80%. Poza tym prowadziłyśmy, więc sytuacja nie była tak stresująca – mówiła zaraz po meczu Sibora.

> Więcej zdjęć w galerii

Bardzo dobrze tego dnia spisała się również Krężel, która błyszczała rzutami za 3 punkty: - Cieszę się, że moje celne rzuty przyczyniły się do zwycięstwa, które w sferze mentalnej było dla nas bardzo ważne – powiedziała Krężel. – Teraz będziemy ciężko pracować i przygotowywać się do meczu z Gorzowem – dodała.

Wyjazdowe spotkanie z liderem z Gorzowa odbędzie się w sobotę 7 listopada o godzinie 18:00.

Utex ROW Rybnik – MUKS Poznań 55:51 (11:14, 15:20, 12:8, 17:9)

Utex ROW: Devanei Hampton 18, Katarzyna Krężel 15, Monika Sibora 13, Whitney Boddie 5, Agnieszka Jaroszewicz 2, Martyna Koc 2, Nikita Bell 0, Katarzyna Suknarowska 0, Małgorzata Chomicka 0.

MUKS: Esmery Vargas-Sanchez 17, Jennifer Rushing 13, Aleksandra Semmler 10, Denis Wilhelmina Wilson 9, Paulina Antczak 2, Magdalena Idziorek 0, Magdalena Ziętara 0, Ramona Casimiro 0, Dorota Mistygacz 0.