Utex ROW: momentami walczyły

2010-01-23, Autor:
W 18. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik przegrał w Pawłowicach z Lotosem Gdynia 47:63.

Do Pawłowic przyjechał aktualny Mistrz Polski, Lotos Gdynia. Na początku meczu nieco wystraszone rybniczanki szybko straciły 7 punktów. Podkoszową niemoc przełamała akcją za 3 punkty Devanei Hampton. Chwilę później pod koszem Utexu szalała Erin Phillips. Jej dwie „trójki” i jedna „dwójka” wyprowadziły gdynianki na prowadzenie 22:8. Ostatecznie pierwszą kwartę ROW przegrał 14:22.

W drugiej kwarcie pierwsze 2 punkty zdobyła Louice Helvarsson. Rzutem zza linii 6,25 m odpowiedziała Monika Sibora. Zaraz po niej kolejne „trójki” dorzuciły Martyna KocKatarzyna Krężel. Gdynianki stały jak zaczarowane i pozwoliły rozkręcić się koszykarkom Mirosława Orczyka. Chwilę później Whitney Boddie dodała 2 punkty i na tablicy świetlnej pojawił się remis 25:25! Rybniczanki miały kilka dobrych okazji, by objąć prowadzenie, jednak w decydujących chwilach zawodziły. Wykorzystały to gdynianki, które zdobyły 4 punkty i przed przerwą prowadziły 29:25.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęły gdynianki, które zdobyły 6 punktów i prowadziły już 35:25. Akcjami za 2 punkty odpowiedziały Whitney Boddie i Nikita Bell (29:35). Jednak po chwili było już 43:29 dla zawodniczek Jacka Winnickiego, a pod koniec trzeciej kwarty 52:34. Gdynianki kontrolowały sytuację na parkiecie. Ostatnie starcie niewiele zmieniło i Lotos pokonał Utex ROW 63:47. – Dzisiaj rywalizowaliśmy z zespołem, który zakwalifikował się do czołowej szesnastki Euroligi. Trudno nam się z nimi porównywać. Zagraliśmy na tyle na ile nas było stać. Momentami walczyliśmy, ale to było za mało na Lotos – komentował na konferencji prasowej trener Mirosław Orczyk.

Przed drużyną z Rybnika dwa bardzo ważne mecze wyjazdowe. Wpierw w Poznaniu (INEA AZS, 28 stycznia), potem w Łodzi (ŁKS, 30 stycznia). – Mam nadzieję, że przez najbliższe dni uda się solidnie potrenować i to zaowocuje w kolejnych meczach – dodał Orczyk. Kolejne spotkanie w Pawłowicach zaplanowano na 7 lutego. Rywalem rybniczanek będzie Energa Toruń.

Utex ROW Rybnik - Lotos Gdynia 47:63 (14:22, 11:7, 9:23, 11:13)

Utex ROW: Nikita Bell 12, Devanei Hampton 12, Whitney Boddie 6, Martyna Koc 5, Katarzyna Krężel 5, Agnieszka Jaroszewicz 4, Monika Sibora 3, Karolina Stanek 0, Katarzyna Suknarowska 0.

Lotos: Olivia Tomiałowicz 11, Erin Phillips 11, Tanisha Wright 11, Ivana Matovic 10, Louice Helvarsson 7, Claudia Sosnowska 7, Magdalena Leciejewska 6, Magdalena Kaczmarska 0, Elżbieta Mukosiej 0, Marta Jujka 0, Marta Urbaniak 0.