Utex ROW: cenna wygrana w Łodzi

2010-01-31, Autor:
W 19. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik wygrał w Łodzi z ŁKS-em 64:58.

Mecz w Łodzi idealnie rozpoczęły koszykarki Mirosława Orczyka, które wygrały pierwszą kwartę aż 22:12. Nieco gorzej było w drugich 10 minutach, jednak rybniczanki utrzymały prowadzenie i na przerwę schodziły wygrywając 32:25.

W drugiej połowie gospodynie robiły wszystko, aby dogonić rybniczanki. Udało im się to w czwartej kwarcie, kiedy to na kilka minut przed końcem objęły prowadzenie 53:52. Drużyna z Rybnika nie załamała się i ponownie wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce aż trzy nasze zawodniczki (Martyna Koc, Nikita BellDevanei Hampton) musiały opuścić parkiet za pięć fauli, jednak osłabienia tego nie wykorzystały łodzianki. Ostatecznie Utex ROW pokonał ŁKS 64:58. Tym samym rybniczanki zrewanżowały się łodziankom za porażkę w Pawłowicach.

Wygrana w Łodzi była drugim wyjazdowym zwycięstwem ROW-u w tym sezonie. - O naszym zwycięstwie zadecydowała dobra, twarda defensywa. Dzisiejsza wygrana pozwala nam wrócić do gry o ósemkę. W końcówce musieliśmy walczyć bez naszych wysokich. Do tego Boddie boryka się z kontuzją kolana. Na szczęście udało się wygrać ten ważny mecz. Prezentujemy się lepiej niż jeszcze kilkanaście dni temu - powiedział na oficjalnej stronie klubu Orczyk.

Za tydzień Utex ROW podejmie w Pawłowicach Energę Toruń. Mecz odbędzie się w niedzielę 7 lutego o godzinie 17:30. Ewentualna wygrana bardzo przybliży rybniczanki do wywalczenia po rundzie zasadniczej miejsca w pierwszej ósemce.

ŁKS Siemens AGD Łódź - Utex ROW Rybnik 58:64 (12:22, 13:10, 19:18, 14:14)

Utex: Katarzyna Krężel 13, Nikita Bell 13, Monika Sibora 9, Devanei Hampton 9, Whitney Boddie 9, Martyna Koc 8, Agnieszka Jaroszewicz 3, Karolina Stanek 0.

ŁKS: Dominic Seals 25, Ugochukwu Oha 10, Alena Novikava 10, Agnieszka Makowska 8, Justyna Grabowska 4, Alicja Perlińska 1, Milea Owczarek 0, Tetyana Shchypakina 0.