Utex ROW: Boddie motorem napędowym

2009-12-22, Autor:
W 16. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik pokonał drużynę Super Pol Tęcza Leszno 76:67.

Ostatni mecz w tym roku lepiej rozpoczęły koszykarki z Leszna, które wygrały pierwszą kwartę 18:15. Po krótkiej przerwie do roboty wzięły się rybniczanki. Minęło kilka minut i wyszły na prowadzenie. Przed przerwą zawodniczki Mirosława Orczyka wygrywały 41:31.

Po zmianie stron przebudziły się przyjezdne. Doprowadziły nawet do wyrównania 51:51. – Myślałam, że po trzeciej udanej kwarcie chwycimy przysłowiowy wiatr w żagle – mówiła po meczu zawodniczka z Leszna, Joanna Czarnecka. Tak się jednak nie stało i to rybniczanki przejęły inicjatywę. Ostatecznie Utex ROW wygrał 76:67. W zwycięstwie duży udział miała Katarzyna Krężęl. Zdobywczyni 14 punktów chwaliła swoje koleżanki: - Zagrałyśmy dziś zespołowo. Motorem napędowym naszej drużyny była Whitney Boddie, a poza tym do sukcesu przyczyniła się też większa ilość zbiórek – mówiła Krężel. Warto dodać, że Boddie zdobyła aż 22 punkty. Z kolei Nikita Bell dorzuciła 16, a Devanei Hampton – 12 oczek. – Rybniczanki wygrały zasłużenie. Zwycięstwo zapewniły im trzy Amerykanki, a polskie zawodniczki dorzuciły swoje punkty – komentował  trener gości, Jarosław Krysiewicz. – My mamy tylko jedną zawodniczkę zza Oceanu, która robi co może – dodał.

> Więcej zdjęć w galerii

Przed koszykarkami z Rybnika świąteczna przerwa. Kolejny mecz rozegrają dopiero 16 stycznia. Rywalem w Krakowie będzie tamtejsza Wisła Can Pack.

Utex ROW Rybnik - Super Pol Tęcza Leszno 76:67 (15:18, 26:13, 17:22, 18:14)

Utex ROW: Whitney Boddie 22, Nikita Bell 16, Katarzyna Krężel 14, Devanei Hampton 12, Martyna Koc 9, Katarzyna Suknarowska 3, Monika Sibora 0, Agnieszka Jaroszewicz 0, Karolina Stanek 0.

Super Pol Tęcza: Joanna Czarnecka 13, Aleksandra Drzewińska 12, Joanna Walich 12, Rachill Robinson 8, Barbara Kaszewska 8, Żaneta Durak 6, Edyta Krysiewicz 5, Magdalena Gawrońska 3, Barbara Głocka 0, Marta Gajewska 0.