Utex ROW: „zapamiętać tylko czwartą kwartę”

2010-10-17, Autor:
W kolejnym meczu Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik przegrał z Liderem Pruszków 67:75.

Koszykarki Mirosława Orczyka nie będą miło wspominać szóstej kolejki Ford Germaz Ekstraklasy. Mecz z Liderem Pruszków miał przynieść im pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, ponieważ rywal nie należał do drużyn z górnej półki. Jak się jednak okazało, również z tym zespołem Utex ROW sobie nie poradził. Koszykarki z Pruszkowa dominowały przez większą część spotkania. W połowie meczu prowadziły już 48:30. Rybniczanki przebudziły się dopiero w końcówce spotkania. Ostatnią kwartę wygrały nawet 21-punktami. To jednak nie wystarczyło i Utex ROW przegrał czwarty mecz w tym sezonie. W hali w Boguszowicach Lider Pruszków wygrał 75:67.

W drużynie z Rybnika skutecznie zagrały tylko dwie zawodniczki: Rebecca Harris zdobyła 27 punktów, a Laurie Koehn – 24.

– Powiedziałem w szatni dziewczynom, że z tego meczu mają zapamiętać tylko czwartą kwartę. O reszcie spotkania niech zapomną. Cały czas szukamy swojej gry, stylu, zrozumienia – komentował grę swoich zawodniczek trener Orczyk. – Cieszy mnie, że gdy w czwartej kwarcie dziewczyny goniły do gry włączyła się publiczność. O to nam chodzi. Bałagan, który się wytworzył działał na naszą korzyść. Co do meczu. Nie mamy centrów i trudno wygrywać mecze.

Warto dodać, że w drużynie z Pruszkowa zagrały trzy zawodniczki, które kiedyś grały w barwach Uteksu ROW: Aleksandra Chomać zdobyła 17 punktów, Magdalena Skorek – 14, a Martyna Koc – 13.

Kolejny mecz Utex ROW rozegra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, który w ostatniej kolejce przegrał z Wisłą Kraków 43:80. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 23 października.

Utex ROW Rybnik - PTS Lider Pruszków 67:75 (17:26, 13:22, 12:23, 25:4)

Utex ROW: Rebecca Harris 27, Laurie Koehn 24, Aleandra Brown 4, Barbara Głocka 2, Paulina Rozwadowska 2, Karolina Stanek 2, Aleksandra Semmler 2, Anna McLean 1, Angelika Miszkiel 0, Katarzyna Suknarowska 0

Lider: Aleksandra Chomać 17, Rashanda McCants 15, Magdalena Skorek 14, Martyna Koc 13, Brittany Denson 8, Katarzyna Bednarczyk 4, Paulina Antczak 2, Mirela Półtorak 2, Alicja Bednarek 0, Katarzyna Furdak 0, Lidia Kopczyk 0, Katarzyna Cymmer 0