zamknij

Wiadomości

Uśmiecha się do świata od 105 lat. Niezwykłe urodziny mieszkanki Czerwionki

Pani Anna Gawłowska z Czerwionki obchodziła w tym tygodniu 105 urodziny! W środę jubilatkę odwiedził Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Wiesław Janiszewski. Czy pani Anna ma sekret na długie i pogodne życie?

Reklama

Do mieszkania jubilatki wraz z burmistrzem przybyła również pełnomocnik ds. społecznych - Aleksandra Chudzik. Goście, w imieniu mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, przekazali najlepsze życzenia, wręczyli także tradycyjnie - kwiaty i upominki.

Jubilatka zapytana o swój sekret na długie i pogodne życie odpowiada, że trzeba przyjmować wszystko, co nam zsyła los i uśmiechać się do świata.

Pani Anna urodziła się w Cieszynie. W 1936 roku wyszła za mąż, a 1947 przeprowadziła się do Czerwionki. Ze swoją rodziną mieszkała najpierw przy Al. św. Barbary, a potem w leszczyńskim zamku. Nie pracowała zawodowo. Ma syna i córkę, jednego wnuka, doczekała też dwójki prawnucząt. Jest osobą niezwykle pogodną, życzliwą, bardzo lubianą także przez sąsiadów.

Oceń publikację: + 1 + 59 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~ 2018-06-08 09:19:05

  To bardzo miłe, że pomimo tego całego smogu można dożyć tak pięknego wieku. Jak widać, to nie smog decydyje o tym ile żyjemy, tylko my sami (jak bardzo dbamy o swoje zdrowie itd.).

  Pani Anii życzę kolejnych wyjątkowych urodzin.

  54 7
 • ~Marcin Dębosz 2018-06-08 12:42:05

  Kolego Siwy. Ta pani żyje w smogu od ~ 15 lat a przeżyła 105. Czyli bez smogu żyje ~90. I tu masz odpowiedz dlaczego tak długo. Ze zdrowiem jest prosta piłka. Czym nasiakniesz za młodu do czasu aż się rozwijasz, tak długo pożyjesz.

  5 46
 • ~adrianna80 2018-06-08 12:58:38

  Naście lat temu w każdym domu czy familoku był piec węglowy, nikt nie ogrzewał gazem, pompami ciepła itp. i prawda jest taka, ze nikt nie kontrolował co ludzie palili w piecach, więc nie było wtedy smogu???? Pewnie był ale nikt na to nie zwracał uwagi i każdy był szczęśliwy i miał to gdzieś.
  Gratuluje " smogowcom" doprowadzicie do tego, że pozamykają kopalnie, tysiące ludzi stracą pracę bo "eko" wmówili, że smog zabija. Proponuję zajrzeć na pierwszą lepszą etykietę tego co spożywacie , to Was nie truje prawda?

  58 11
 • ~exx 2018-06-08 13:33:40

  Ale pomyślcie logicznie ile wtedy domów było wybudowanych a ile teraz się dobudowało. Każdy z kominem, mało tego ile się rozbudowało bo dzieci już dorosłe i wymienić piec w takim domu trzeba na większy. Oczywiście myślenie z lat 60-70tych zostało i to jest najgorsze.

  12 38
 • ~ 2018-06-08 18:10:12

  ~exx ale pomyśl logicznie o pracującej kiedyś pełną para, niespełniającą żadnych norm ekologicznych koksowni, nadającej "klimat" całej okolicy, czy powszechnym spalaniu w familokowych "kachlokach" śmieci (bo przecież się ich nie wynosiło) i innych świństw, wśród których stare nasączone podkłady kolejowe i malowane drewno nie było niczym dziwnym, czyli rzeczach obecnie (mam nadzieję) już nie spotykanych

  14 8
 • ~orient 2018-06-08 18:15:13

  @ursus ale ile było tych śmieci? Za komuny prawie wszystko było w opakowaniach papierowych lub szklanych. Plastik był rzadkością tak samo jak worki foliowe. Wiesz jaka jest różnica między tym co było kiedyś a teraz? Kiedyś był straszny smród koło huty czy koksowni. Teraz ten smród w zimie jest wszędzie. Nastąpiło bardzo duże pogorszenie komfortu życia przede wszystkim przez to, że jest ludzie palą byle czym i niestety przybyło pieców.

  12 18
 • ~exx 2018-06-08 20:20:22

  ~ursus
  Ale co jest obecnie nie spotykane, że ludzie nie palą mebli i plastików? A o czym co pewien czas pisze rybmik.com ? Ja nie wiem czy wy zaklinacie rzeczywistość, czy mieszkacie w innym mieście. U mnie sąsiad codziennie grzeje wode węglem, dziennie przez cały rok ! A stac go na podgrzewacz, gwarantuję.

  6 15
 • ~Edyta Biela 2018-06-09 07:49:29

  Pomyłka w roku urodzenia raczej powinno być 1913 bo wychodząc za mąż p Anna miałaby 11 lat

  2 8
 • ~sceptyk 2018-06-09 08:23:06

  orient, czy tak wg ciebie, to koksownie, elektrownie, elektrociepłownie, tysiące aut jeżdżących na byle czym w żaden sposób nie mają wpływu na "smog", a tylko ci co mieszkają w domkach...aha dopytam tak ze wrodzonej złośliwości: robisz dzisiaj grilla, albo wybierasz się na grilla do kogoś?

  17 6
 • ~imrahil 2018-06-09 08:58:15

  ~sceptyk - naprawdę tak trudno ci powiązać proste fakty? mamy ciepłą wiosnę, sezon grzewczy dla większości zakończył się na początku kwietnia. wg wskaźników WIOS minęły już ponad dwa miesiące bez przekroczonych wskaźników PM10. elektrownie pracują jak pracowały, a może nawet bardziej - w ciepłe dni są bardziej obciążone, bo w Polsce jest coraz więcej klimatyzatorów (zobacz statystyki na stronie Polskich Sieci Elektroenergetycznych). samochody jeżdżą tak samo. co takiego zmieniło się w stosunku do sezonu grzewczego, że nagle powietrze ma znacznie lepszą jakość? dasz radę wykombinować, czy potrzebujesz pomocy?

  7 16
 • ~orient 2018-06-09 20:09:08

  @sceptyk tylko, że te elektrownie i elektrociepłownie mają filtry i nie stanowią żadnego problemu ze smrodem i smogiem dla mieszkańców Niemiec czy Belgii. Tam zapylenie prawie nie istnieje mimo, że energetyka w dużej mierze jest oparta o węgiel brunatny. Zakłady wydalają co najwyżej dwutlenek węgla, a nie pm10 i benzoepiren tak jak nasze przestarzałe piece domowe na węgiel. Smród z pieców domowych jest nie do wytrzymania w zimie. Wolałbym w okolicy Rybnika jeszcze trzy elektrownie zamiast wszystkich kopcących domków w mieście i powiecie. Powietrze byłoby z pewnością dużo czystsze. Cieszy jedynie to, że jednak sporo ludzi rozumie problem i nie jest tak naiwna jak ty. W Rybniku mamy co raz więcej remontów elewacji i termomodernizacji. Do społeczeństwa powoli dochodzi, że tak dalej być nie może bo na tym cierpią wszyscy, najbardziej dzieci i osoby starsze.

  7 13
 • ~sceptyk 2018-06-09 21:26:25

  orient a co do rybnickiego smrodu/smogu mają niemieckie czy belgijskie elektrownie i elektrociepłownie? Póki co nasze smrodzą i być może spora część tego smrodu przemieszcza się m.in. nad domki, bo filtry są takie och i ach, ale podczas kontroli......część z was "orienty i imrahile" najlepiej wyburzyłaby wszystko co prywatne i postawiła państwowo/spółdzielczo/komunalne króliczoki......jeden od strony wychwalanych Niemiec już kroczył na wschód i ruski mroźny smog jakoś to zmienił. Na cały smog wpływ ma wielu śmierdzieli(i ja i ty też-prawda?), ale nie można za wszystko obwiniać właścicieli domków ....

  12 5
 • ~orient 2018-06-09 23:50:01

  @sceptyk nie rozumiesz tak prostej wypowiedzi to co zrobisz jeśli trafisz na trudniejsze? Już nie wiem jak prościej to napisać. Chodziło mi o to, że w Niemczech powietrze jest z reguły bardzo czyste mimo, że mają mnóstwo elektrowni węglowych. Za to nikt dam nie ogrzewa domostw węglem. W tym tkwi problem, że w Polsce zadbano o to aby nasz przemysł dostosować do współczesnych wymagań jeśli chodzi o flitry i emisje spalin. Ale wszyscy zapomnieli o tym, że w Polsce społeczeństwo korzysta z bardzo prymitywnych i zacofanych pieców a to one są powodem smogu, a nie przemysł. Zrozumiał? Jeśli nie to niech przeczyta jeszcze raz. A jeśli to nie pomoże to pretensje do swojej edukacji, a nie do mnie.

  6 8
 • ~sceptyk 2018-06-10 08:04:04

  Pani Anno GRATULACJE!!! Dobrego zdrowia na resztę jak najdłużeszego życia. Przepraszam JUBILATKĘ, RODZINĘ!!! (ale nie mogłem nie odpowiedzieć na zaczepki króliczokowych goroli...)

  7 4
 • ~Arteks 2018-06-10 18:26:17

  @sceptyk - co chwilę zarzucasz komuś, że ktoś tu kogoś obraża, a sam używasz w opinii pejoratywnych określeń. Moralność Kalego czy co gorsze hipokryzja?

  3 7
 • ~sceptyk 2018-06-10 21:09:53

  arteks....próbuję cię naśladować i choć trochę "dorównać" twojej hipokryzji, ale raczej cię nie "prześcignę".....poza tym musiałem tak zrobić, bo przy tak podniosłej uroczystości i takim jubileuszu....znalaźli się histerycy "smogowi", którzy i tu wsadzą swoją szpilę, a sami nie są bez winy, bo wszyscy mniej lub więcej ten smog tworzymy.

  9 2
 • ~Arteks 2018-06-11 10:08:11

  @sceptyk - niestety nie naśladujesz i nie uczysz się od najlepszych merytorycznych dyskusji ale prymitywnie trollujesz, hejtujesz i ciągle piszesz nie na temat. W dodatku twój wpis był bardzo nietaktowny w stosunku do jubilatki która w jakimś momencie swojego życia osiedliła się w Czerwionce. Skąd wiesz jakie ma pochodzenie i czy nie mieszka w bloku? W przyszłości puknij się lepiej w swój prymitywny łeb zanim cokolwiek napiszesz.

  2 7
 • ~sceptyk 2018-06-11 10:29:00

  naj och naj ach naj...arteksie ja napisałem, że próbuję cię naśladować( ale mam trochę taktu w przeciwieństwie do ciebie), ale czytać ze zrozumieniem mógłbyś się już nauczyć, bo " Ze swoją rodziną mieszkała najpierw przy Al. św. Barbary, a potem w leszczyńskim zamku."......oczywiście to co najmniej 10-io piętrowe króliczoki..prawda???

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 988