zamknij

Wiadomości

Upał nadal nie odpuszcza, ale na Rudzie już się nie ochłodzimy. Dlaczego?

2016-09-12, Autor: bf

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, sezon na kąpielisku Ruda już się zakończył. Ostatni miłośnicy wodnych szaleństw mogli korzystać z ośrodka do wczoraj (11 września). Dlaczego MOSiR zdecydował się zamknąć Rudę pomimo upałów w naszym regionie?

Reklama

MOSiR nie pozostawia złudzeń - w tygodniu na pewno Ruda będzie zamknięta. - Jeżeli weekend będzie słoneczny, wtedy uruchomimy kąpielisko. Niestety w tygodniu nie ma na to szans – mówi Agnieszka Klimasara z Działu Organizacji Imprez MOSiR w Rybniku.

Powód zamknięcia kąpieliska jest prozaiczny – brakuje ratowników, którzy czuwaliby nad bezpieczeństwem przebywających tam osób. - Ratownicy wracają do szkół, na studia i do innych zajęć. Niestety - wrzesień to jednak już dla większości koniec wakacji i prac dodatkowych, czy też sezonowych – wyjaśnia Agnieszka Klimasara.

Nie tylko kąpielisko jest nieczynne, ale również boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, które znajdują się na terenie Rudy. Jednakże, jak zaznacza nasza rozmówczyni, jest szansa, że w ten weekend (o ile będzie jeszcze pogoda i znajdzie się odpowiednia ilość ratowników) ośrodek zostanie otwarty dla mieszkańców.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~hub381 2016-09-12 17:51:47

  Polska rzeczywistość-upały a kąpielisko zamykają !
  Brak słów.

  53 12
 • ~Grisza 2016-09-12 18:21:06

  Jaki sens miało wydawanie milionów złotych z pieniędzy mieszkańców Rybnika na remont kąpieliska, skoro przy sprzyjającej pogodzie Zarządca obiektu nie jest w stanie zapewnić obsługi, żeby obiekt mógł być otwarty? Może ogłosić przetarg na zarządzanie obiektem firmie zewnętrznej, skoro jednostka miejska nie daje sobie z tym rady?

  71 7
 • ~kosior99 2016-09-12 21:16:31

  Grisza 100/100 dziwię się,że jeszcze nikt się za to nie zabrał. Nie ma problemu by tzw. ,,obowiązki" MOSiR-u przejęła firma, której płaci się tylko za konkretną pracę wedle potrzeb.
  Boisko przekazać ROW1964 ,w końcu i tak żyją z naszych podatków , tak samo tor żużlowy dać ŻKS i inni niech zatrudnią sobie pracowników chyba to nie tak wiele biorąc pod uwagę wysokość dotacji. Czy wszyscy tam pracują tylko na okres wakacji?
  Jaka ulga byłaby dla budżetu miasta , ilu tam jest dyrektorów i kierowników? którym trzeba płacić a domyślam się ,żę nie mało. Czy taka biurokracja jest potrzebna i czy miasto nie ma innych pomysłów na wydawanie pieniędzy?

  33 7
 • ~Arteks 2016-09-12 22:06:30

  Pytanie do władz miasta i kierownictwa MOSiR - w sytuacji kiedy prognozy na wrzesień były bardzo dobre już z tydzień temu, kto wam każe zamykać basen? Unia Europejska? Polski rząd w Warszawie? Senat??? ;P Jeśli celem obiektu jest rekreacja mieszkańców - dlaczego nie jest otwarty do końca ciepłych dni?

  32 3
 • ~hanys z Rybnika 2016-09-12 22:26:38

  Co na studia wracają w Wrześniu !!! Bez komentarza !!!!
  A jak zaczynali remontować basen mówili ze będzie tak długo otwarty jak tylko pogoda dopisze ,teraz pogodę mamy lepszą niż przez wakacje a basen zamknięty WSTYD

  27 3
 • ~fuckPR 2016-09-12 22:43:15

  Cały problem polega chyba na tym ,że to jednostka miejska z ciepłymi dożywotnimi posadkami .Nie zależy im na zarobku bo i tak swój budżet dostaną i całe ich zadanie to go nie przekroczyć . Basen stoi pusty ok 10 miesięcy w roku to tym bardziej śmieszne ,że nie wykorzystują pogody by zarobić. UM jak katarynka mówi o maksymalnym jego wykorzystywaniu to właśnie mamy tego przykład. Jeżeli nieudolność tkwi w kierownictwie obiektu to wymienić od samej góry do dołu i zastąpić ludźmi z pomysłem a nie tkwiących tylko w granicach egystencji.

  33 2
 • ~Abisall 2016-09-13 00:46:57

  Problem polega na tym że w Polsce od wielu już lat brakuje ratowników i cieszcie się że Tymuszowi i spółce udaje się zakontraktować obsadę ratowniczą choć na te 2 miesiące, zawodowca nie przyjmą bo praca dla niego jest na max 4 miesiące w roku a "sezonowcy" jak mają do wyboru pracować na "Rudzie" albo w takiej Hiszpanii/ Francji/Niemczech to jak myślicie co wybiorą? Nie mówcie że nie widzicie kto stoi latem jako ratownicy na Rudzie- dzieciaki odrabiające godziny do starszego ratownika , emerytowane stare dziadki i czasem wuefista

  17 11
 • ~tuptyś 2016-09-13 07:57:18

  wychodzi na jaw kolejna niekompetencja biurw i urzędasów z chrobrego. to po co w ogóle inwestowali w Rudę? Ciekawe czy ten kto przyznał dotację wie o tym. Kto zawiadamia odpowiednie organy? Może czyiś łeb w końcu spadnie za taki brak kompetencji.

  20 3
 • ~Grisza 2016-09-13 08:59:18

  Problem z ratownikami był poruszany na sesji rady miasta Rybnika już przed wakacjami. Nie ma chętnych do pracy na kąpielisku, bo za tak niskie stawki godzinowe trudno kogokolwiek znaleźć. Podobno w sąsiednich gminach są wyższe. Ale skoro problem jest znany od kilku miesięcy, to dlaczego nie można tych stawek podnieść? Skoro miasto Rybnik powiedziało A (wyremontowało Rudę) to też trzeba powiedzieć B (muszą znaleźć się pieniądze dla ratowników). Inaczej w przyszłym roku Ruda będzie nieczynna również w wakacje.

  17 3
 • ~Abisall 2016-09-13 09:33:37

  @~Grisza Myślę że problemem jest przede wszystkim ilość ratowników jaka wedle przepisów wymagana jest dla obiektu takiego jak Ruda - 3 niecki basenowe o dość długiej lini brzegowej parę obiektów które też wymagają nadzoru a do tego ilość odwiedzających która od odpowiedzialnego kierownictwa wręcz wymusza zwiększenie obsady ratowniczej ponad ustawowe minimum dla takiego obiektu i robi się spory tłumek ratowników których potrzeba. A tych poprostu jest mało na rynku.

  6 9
 • ~fuckPR 2016-09-13 09:41:59

  W przyszłym roku zatrudnić ratowników przez agencje pośrednictwa pracy!!! stawki nie są w tym przypadku problemem ale jak zwykle niewiedza kierownictwa Mosiru. Nigdy do końca nie wiedzą kiedy otwierają i kiedy kończą a,, rekrutację'' przeprowadzają na ostatnią chwilę. Źle skonstruowane umowy doprowadzają do absurdu jakim jest
  utrzymywanie pełnej obsady kąpieliska w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych i jej braku w czasie pogody. Basen ,,ponoć'' podgrzewany by móc korzystać nawet we wrześniu a tu totalna wpadka :(

  19 2
 • ~bartezz 2016-09-13 11:23:00

  Mimo zapowiedzi o zamkniętym kąpielisku pojechałem z nutką nadziei, że być może otworzą bo pogoda była wczoraj super, a tu lipa...
  oto nasza Polska rzeczywistość....

  21 2
 • ~tomzn 2016-09-13 12:00:02

  Skandal!!!
  29 stopni C
  Ciekawe że do 11 września byli ratownicy a teraz nagle brakuje?
  A na uczelniach jakaś reorganizacja? Już nie zaczyna się od października?
  Prognozy upałów były znane wcześniej.
  Żenada

  18 2
 • ~kosior99 2016-09-13 14:24:45

  Wypowiada się pani z organizacji imprez choć nie bardzo rozumiem co ma ten dział do kąpieliska itd. Ale nie wciskajcie kitów!!! nikt nawet nie bierze pod uwagę otwarcia choćby była pogoda i sam pan Rafał robił za ratownika. Wracając z pracy podjechałem zobaczyć ,parasoli już nie ma a brodzik już pusty!! to o jakim to ewentualnym otwarciu pani mówi?

  15 1
 • ~Slawek Nieweglowski 2016-09-13 15:43:59

  Kosior. Tam pracuja ludzie ktorzy maja rodziny na utrzymaniu oddajac rude firmie zew. Natychmiast posypia sie zwolnienia pomysl czasaami o innycch o konsekwencjacch jakie beda. A moze by sie zabrac za twoje miejsce pracy...

  4 15
 • ~allder 2016-09-13 16:06:36

  A co kierownictwo i dyrekcja ośrodka zrobili by ratownicy byli ......
  to pytanie powinno paść i na nie powinni odpowiedzieć .
  Proponuję popytać ratowników tam pracujacych dlaczego nie chcą pracować i czy ktos im w ogóle proponował przedłuzenie pracy.....ew na jakich warunkach
  spytac u żródła to prawda organizacji pracy na tym osrodku wyjdzie na jaw a nie słuchać śpiewek dyrekcji o braku ratowników ....
  Basen nieczynny , boiska nieczynne ....i no ale piekne widoki ...szkoda że zza płota

  14 0
 • ~kosior99 2016-09-13 16:45:14

  ~~Sławek Nieweglowski ,Drogi Sławku nikt nie mówi o likwidacji miejsc pracy bo możesz przecież pracować równie dobrze w firmie jeśli oczywiście masz odpowiednie kwalifikacje, polecieli by tylko nieproduktywni pracownicy z biur a tam głównie przejadane są pieniądze podatników i może jakieś tam sztuczne etaty. Zmiana pracy to nie tragedia!!!!!! Miasto mało, że daje wysokie granty dla klubów to drugie tyle daje na utrzymanie infrastruktury by mogli grać ,jeździć,ćwiczyć,biegać i pływać ale za za to już nikt nie płaci bo miejskie czyli dotuje jakby podwójnie .Jakie będą konsekwencje ?? widzę w tym tylko same plusy i oszczędność dla miasta i mieszkańców,

  12 2
 • ~martin75fm 2016-09-13 22:14:52

  Studia zaczynają się w październiku a we wrześniu to dzieci idą do szkoły. Studenci spokojnie mogą się kąpać, grać i bawić no aleee, MOSiR w Rybniku tego nie zrozumie (tam chyba nikt nie był na studiach)

  10 0
 • ~Anna Kaczyńska 2016-09-13 22:28:52

  Hahahahahahahahhahahahaaaaaaahahaha

  9 5
 • ~karanka111 2016-09-16 09:52:37

  Niech pani z MOSiRu nie robi ściemy, bo nie wie co mówi. Przecież w ciepłe dni kąpielisko ma przychód. To co stoi na przeszkodzie, żeby podnieść stawki ratownikom w ramach osobnej umowy i zatrudnić nawet tych z innych miast? Podejście władz Rybnika do tego tematu martwi mnie, bo kasę wydaje się na bezsensowne konkursy z nagrodami pieniężnymi, a nie zapewnia się mieszkańcom normalnego funkcjonowania świetnego obiektu. Aż się boję, co miasto zrobi, jak uruchomi szumnie zapowiadane kąpielisko na Pniowcu, które później będzie zamknięte, bo ratownik pojedzie do Hiszpanii albo na studia. Porażka!

  9 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1110