zamknij

Wiadomości

Umiar w lany poniedziałek wskazany. Jego brak może zakończyć się mandatem

2018-03-30, Autor: bf

Święta Wielkanocne tuż-tuż. Dzieci i młodzież nie może pewnie doczekać śmigusa-dyngusa. Trzeba jednak zachować umiar i rozwagę. W przeciwnym razie możemy narazić się na przykre konsekwencje.

Reklama

Zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, a przede wszystkim „śmigus-dyngus” np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia lub naruszenie miru domowego podczas bezprawnego wtargnięcia do mieszkania bez zgody właściciela.

Policja w Rybniku podkreśla, że sprawcy w wyniku swojego nieodpowiedzialnego zachowania mogą ponieść odpowiedzialność karną za naruszenie przepisów.

- Rodzice powinni nauczyć dzieci, że lany poniedziałek to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów – dodaje st. sierż. Anna Karkoszka z rybnickiej policji.

Policjanci przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Sape Xls 2018-03-30 11:18:39

  Kiedyś się lało wiadrami, a teraz straszą policją, a to ponoć kiedyś było państwo policyjne :D No ale niektórym widać odbija"rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą"???

  34 12
 • ~Sape Xls 2018-03-30 11:59:50

  ~Łukasz Cesarski Nie zgodzę się... Te tanie perfumy zmieszane ze sobą... Głowa od tego tylko boli... Serio lepiej wodą i z umiarem :)

  34 5
 • ~dizers 2018-03-30 17:33:04

  .....................Polska to dziwny kraj , czegokolwiek człowiek by nie zrobił to od razu straszą karami , mandatami , więzieniem .............chore!

  27 15
 • ~Janusz_Cebularz 2018-03-31 09:30:44

  Ja w lany poniedziałek to najbardziej nie lubię czekać, aż się wrzątek zagotuje :(

  7 4
 • ~Marcin Dębosz 2018-03-31 19:57:36

  Czekam na chlapomierze na wyposażeniu Policji. Czyli oblewamy kogoś a Policjant chlapomierzem sprawdza czy zmieściliśmy się w zakresie wyznaczonym przez władze. Ku chwale ojczyzny.

  8 3
 • ~orient 2018-03-31 20:03:23

  @Sape Xls gdzie się lało wiadrami? Na pewno nie na Śląsku. Tu się lało za dziecka jakimiś psikawkami zrobionymi z dawnych płynów do naczyń albo z jajek kupowanych na odpustach. Ale nie pamiętam nigdy aby ktoś biegał z wiadrem. Takie rzeczy widziałem tylko w telewizji z innych regionów Polski. Zwyczaj polewania kobiet przyszedł na Śląsk z Polski. W Czechach i Niemczech taki zwyczaj nie istnieje toteż nie dziwi, że nie było go na Śląsku. Piszę to jako rodowity Ślązak. @dizers ale w jakim innym kraju ktoś mógłby być polany wiadrem wody idąc w świątecznym stroju?

  9 3
 • ~Mariusz Grodecki 2018-04-02 12:52:47

  Skoro Polska jest krajem chrześcijańskim , to po co kultywuje pogańskie zwyczaje? A skoro obchodzisz święta wielkanocne , to rozumiem że jesteś chrześcijaninem?

  5 2
 • ~ 2018-04-02 20:41:58

  Czy można wędzić?? Czy to nie jest targnięcie na zdrowie obywateli?? Dym, smog, zanieczyszczenie powietrza??

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?
Oddanych głosów: 1525