zamknij

Wiadomości

Ul. Wodzisławska: kierowcy nie mogli wyjechać z Rybnika. Przez sygnalizację

2017-05-12, Autor: bf

Kierowcy jadący dzisiaj po południu ul. Wodzisławską mieli pełne prawo kląć pod nosem. Droga była zakorkowana aż do ronda Wodzisławskiego. Przyczyna problemu tkwiła w wadliwie działającej sygnalizacji świetlnej.

Reklama

Jak donosi nam Czytelnik, problem dotyczył świateł na skrzyżowaniu ulic Wodzisławska-Hetmańska-Jagodowa. - Kierowcy, którzy kierowali się w stronę Wodzisławia stali w korku aż po salon samochodowy Hondy. Cały czas świeciło się na tym skrzyżowaniu czerwone światło – mówi.

Robert Gembalczyk ze Straży Miejskiej w Rybniku potwierdza. - Otrzymaliśmy 5 zgłoszeń dotyczących wadliwie działającej sygnalizacji świetlnej. Sprawę przekazaliśmy do Rybnickich Służb Komunalnych – mówi.

Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych informuje nas, że pracownicy RSK byli na miejscu i zajęli się wadliwą sygnalizacją. - Był moment, że byli pewni usunięcia usterki. Po chwili problem znowu się pojawił. Na chwilę obecną sterowanie ruchem odbywa się w prawidłowy sposób – tłumaczy.

Czy spotkaliście się ostatnio z podobnymi sytuacjami na terenie naszego miasta? Na których skrzyżowaniach wg Was szwankuje sygnalizacja świetlna?

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~sarin 2017-05-12 18:49:13

  Jak to przekazali? to RSK miało rozładować ten korek, czy co? kto w ten czas kierował ruchem?

  38 1
 • ~xxxx 2017-05-12 19:39:53

  rudzka-kotucza to samo,2 auta z rudzkiej przejadą i koniec,do tego z kotucza notorycznie blokują skrzyżowanie,policja powinna tam stać i nauczyć tych niedzielnych kierowców

  35 0
 • ~qwer 2017-05-12 19:54:32

  Powiedzmy sobie szczerze że sygnalizacja w Rybniku to porażka.Nie awaryjność ale działanie pozostawia wiele do życzenia.

  51 4
 • ~Arteks 2017-05-12 20:41:43

  @qwer - rzadko są jakieś awarie świateł i prawie nie spotykam sytuacji aby w Rybniku jakieś światła nie działały (nie kojarzę ani jednej w ostatnich 2-3 latach). Ostatnio nie funkcjonowały te na skrzyż. Raciborska/Kotucza ale tam była wymiana ale dzisiaj już działały nowe. Swoją drogą nie wiem po co je wymieniali bo wszystko tam zawsze było ok. A jeśli masz na myśli debilne spowalniacze zrobione ze świateł np. na Gliwickiej czy Raciborskiej co jest wkurzające dla wszystkich kierowców i rowerzystów, to nawet to działa poprawnie, tak jak ustawili to nasi "genialni" urzędnicy od dróg. Za to jest parę rond które się nie sprawdzają np. Płn. Irlandzkie, Kamyczek czy Chwałowickie.

  12 52
 • ~romcost 2017-05-12 20:51:06

  Sygnalizacja świetlna oraz organizacja ruchu w Rybniku woła o pomstę do nieba... Kto wpadł na genialny pomysł, aby na Powstańców obok Domu Dziecka i na B.W. Politycznych przy przychodni zainstalować światła ??? Gdzieś, gdzie nigdy nie było korków teraz są .... Czy to złośliwie jest robione, że np. na Żorskiej, Powstańców, Gliwickiej ustawiono światła aby wieczorem działały "na czerwono" - czasami myślę, że w RSK pracują sami inteligentni inaczej ludzie albo drogami nie jeżdżą ... Droga pusta a przed każdym sygnalizatorem trzeba często się zatrzymać a już na pewno zwolnić do 10km/h ...

  52 6
 • ~Dador 2017-05-12 20:55:22

  Pewnie dlatego, że dziś uruchomiono inteligentne światła na Reymonta/Kotucza/Raciborska. Z tego co zauważyłem, to czujniki dają tam radę, tzn. regulacja ruchu odbywa się na zasadzie pierwszeństwa dla pasów najbardziej zajętych. Jako, że w infrastrukturze drogowej i okołodrogowej dużo się ostatnio w Rybniku dzieje, mam pewne pytania. Czy remont ronda Levin musi się tak ślimaczyć? Jeżdżę tam codziennie i codziennie przybywa parę metrów kwadratowych asfaltu. Jak na mój chłopski rozum, to takie małe rondo można by zaasfaltować w jedną nockę. Rozumiem, że remontem zajmuje się RSK, ale czy naprawdę w tym kraju nie istnieją prace drogowe nocne? Druga sprawa - nowe oświetlenie na Budowlanych. Dlaczego lampy zlokalizowane są naprzeciwko? Za pierwej stawiano je naprzemiennie. Czy ktoś może wyjaśnić tok rozumowania projektanta? Czy remont ronda Wileńskiego też będzie się ciągnął w nieskończoność? A już wkrótce rozbiórka ronda Mikołowskiego, będzie drogowy armagedon.

  35 0
 • ~qwer 2017-05-12 21:03:31

  Arteks to juz nawet nie chodzi mi o spowalniacze ale prosty przykład głupoty kogoś kto ,robił, światła na Kościuski - Chrobrego.Nigdy nie miałem zielonego jadąc od ryfamy a jeżdzę tam niemal codziennie od 3 lat.Dwa to kosciuszki-hutnicza-st valier to już wogóle paranoja stoję obok mechanika 3 minuty i nic się nie dzieje dosłownie nic nawet 1 samochodu, pieszego.Rondo kamyk i chwałowickie przy tym to bajka.

  30 3
 • ~tf2 2017-05-12 22:39:00

  Skoro poruszamy już temat sygnalizacji świetlnej, to nie sposób nie zabrać głosu w sprawie bulwersującej kwestii dotyczącej skrzyżowania a dokładnie skrętu z Kościuszki do Saint Vallier. Jakiś nieodpowiedzialny urzędnik umożliwił wjazd kierowcy zieloną strzałką w momencie gdy pieszy ma zielone światło. Bezmyślność i brak umiejętności wielu kierowców powoduje, że pieszy jest narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wielokrotnie byłem świadkiem gdy pędzący samochód skręcał w Saint Valier prosto pod nogi pieszego będącego na pasach (pieszy miał zielone światło) i zdziwiony kierowca hamował z piskiem opon nie rozumiejąc kompletnie co się dzieje.
  Jest to bezpośrednie narażanie życia pieszych, w tym dzieci idących tą drogą do szkoły. Bezpieczniej było po staremu, zanim pojawiły się światła i owa śmiertelna "pułapka" na ludzi zastawiona przez nieodpowiedzialnych urzędników.

  26 7
 • ~ 2017-05-13 00:16:03

  ~romcost w kwestii informacyjnej : RSK zajmuje się tylko utrzymaniem w sprawności świateł, program działania sygnalizacji, czasy poszczególnych cykli to domena "fachowców" z magistratu

  9 2
 • ~bartezz 2017-05-13 02:44:50

  W Rybniku jest wiele skrzyżowań z wadliwie bądz zle ustawioną sygnalizacją świetlną. jadąc Kotucza w dół od ronda Gliwickiego i chcąc skręcic w Rudzką trzeba czekać wieki aż łaskawie zmieni się światło na zielone. Światła na ul. Byłych Więzniów Politycznych są także zle ustawione jadący od Bazyliki nawet ciągiem rząd samochodów raptem zostaje zatrzymany przez czerowne bo jeden rodzynek z Mikołowskiej chce skręcic w lewo w kier. Powstańców i tak wiele więcej sytuacji w Rybniku mógłbym wymieniać!!! Panowie z R.S.K. przeanalizujcie, niektóre skrzyżowania z sygnalizacją bo utrudnia ona płynność ruchu...

  10 3
 • ~Lateks 2017-05-13 05:52:47

  A które światła działają prawidłowo tzn. tak źeby przepustowość skrzyżowania była maksymalna?
  I pytanie do redakcji/UM czy jest osoba która bierze pełną odpowiedzialność za zmianę na ul. Mikołowskiej/Wyzwolenia? Jeśli nowe światła się nie sprawdzą to powinna z własnych pieniędzy pokryć wszystkie koszty.

  17 1
 • ~truman20 2017-05-13 07:32:42

  ~Lateks - nie znam przypadku, kiedy urzędnik poniósł osobiste finansowe konsekwencje swoich decyzji. Kolejny przykład skrzyżowania na Żorskiej przy nowej stacji BP. Czy ktoś już wreszcie zajął się urzędnikami, którzy podjęli taką decyzję? Pomimo ogromnego sprzeciwu ludzi, powstało skrzyżowanie, które powoduje spore korki na głównej drodze wjazdowej do miasta. Urzędnicy, którzy podjęli decyzję o tej przebudowie powinni własnymi rękami i na własny koszt przebudować z powrotem to skrzyżowanie., Nikt o zdrowych zmysłach nie podjąłby decyzji o takiej przebudowie.

  31 1
 • ~ 2017-05-13 09:12:06

  ~truman20, obawiam się że sprawa jak zwykle rozejdzie się po kościach, ciekawe czy podejmujący tą decyzję zrobił to z własnej głupoty, czy w interesie BP, a w kwestii świateł, to przydają się one tylko w ciągu dnia w czasie wzmożonego ruchu ( pomijam tutaj kwestię ich często kiepskiego ustawienia poszczególnych cykli), wieczorami i w dni wolne dla poprawy płynności ( i sławetnej wali ze smogiem), można by je śmiało wyłączyć, widzę to szczególnie wyjeżdżając ze Stawowej na Mikołowską, światła są tak "genialnie" zestopniowane, że stoję na nich zawsze i nie ma znaczenia, czy z innych stron jadą samochody, czy też nie

  8 0
 • ~lewy_gwint 2017-05-13 09:34:58

  raz na rok korek w stronę Wodzisławia to nic proponuję się zając stałym korkiem w drugą stronę. Jakoś nikt tego nie zauważa, ciekawe....

  10 2
 • ~Marcin Dębosz 2017-05-13 09:39:44

  Skrzyżowanie wielopolskiej z mikolowska. Stałem w dużym korku i przejeżdżały 4 auta maks. Byłem juz trzeci do zjazdu i czerwone sie zablokowało na dwie zmiany. Nie wiem co było dalej bo pojechałem dalej na czerwonym. Najlepsze ze mikolowska była mało ruchliwą w tym momencie a wielopolska zielone na 3 sekundy. To jest najwieksza porażka w rybniku.

  6 1
 • ~1floyd 2017-05-13 10:36:20

  Czemu w naszym kraju, na wzór innych krajów z problemami komunikacyjnymi typu korki, nie zastosować sprawdzonych tam rozwiązań. Bywam w Londynie. Tam w godzinach wieczornych, czy nocnych można przechodzić czy przejeżdżać na czerwonym świetle. Pod jednym warunkiem. Gdy nie nadjeżdża inny pojazd mający zielone światło. Skrzyżowanie z czerwonym światłem jest uważane jak znak stop. I takie obowiązuje tam zachowanie.

  9 4
 • ~romcost 2017-05-13 19:47:01

  ~ursus z na czyje zlecenie / zgłoszenie działają "fachowcy z magistratu" ???

  3 0
 • ~ 2017-05-13 21:57:31

  ~romcost w Zarządzeniu Prezydenta Miasta w sprawie szczegółowego zakresu działania wydziałów (dostępnym na stronie Urzędu) możemy przeczytać m.in. że:
  Do zakresu działania WYDZIAŁU DRÓG należy w szczególności:
  (...). Referat Uzgodnień i Zarządzania Ruchem:
  (...) współpraca z:
  Rybnickimi Służbami Komunalnymi związana z realizacją obowiązków zarządcy dróg,
  zarządzanie ruchem na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz wewnętrznych będących w zarządzie Prezydenta Miasta,
  opiniowanie założeń (na etapie sporządzania specyfikacji) i rozpatrywanie projektów organizacji ruchu oraz wniosków dotyczących zmian organizacji ruchu,
  opracowywanie lub zlecanie opracowywania projektów organizacji ruchu uwzględniających wnioski wynikające z przeprowadzonych analiz organizacji i bezpieczeństwa ruchu,
  przygotowywanie złożonych projektów organizacji ruchu do zatwierdzenia,
  prowadzenie ewidencji zatwierdzonych projektów organizacji ruchu
  kontrola prawidłowości zastosowania i funkcjonowania znaków drogowych, sygnalizacji świetlnych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ich zgodności z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu

  2 0
 • ~colombo01 2017-05-15 07:48:12

  Światła bywają bardzo awaryjne. Od przepalenia żarówek, poprzez brak reakcji na rowerzystę, skończywszy na awariach podobnych do tej. Brak też "zielonej fali" na ul. Kościuszki. A nocą światła są ustawione domyślnie na czerwone światło, zamiast zielone.

  1 0
 • ~niuti 2017-05-15 14:02:15

  hehehe za chwilę na Mikołowskiej/Wyzwolenia będą takie cuda. Oj będzie się działo tam....a kochany magistrat jak zawsze umyje ręce. "My chcieli dobrze ino nie dalim rady" :D

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3153