zamknij

Wiadomości

Ukłon w stronę niepełnosprawnych i rodziców z wózkami. Pod wiaduktem w asyście pracownika

2018-01-25, Autor: bf

To rozwiązanie na czas remontu wiaduktu ułatwi poruszanie się niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami dziecięcymi. Będzie można przejść pod obiektem w asyście pracownika budowy.

Reklama

O tym już dzisiaj pisaliśmy – w piątek rozpoczyna się zapowiadany remont wiaduktu na ul. Chwałowickiej. Piesi będą musieli omijać obiekt idąc wzdłuż ul. Kolejowej i korzystać z przejścia podziemnego pod dworcem PKP.

Jednakże wspomniane powyżej przejście nie jest dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i rodziców z wózkami dziecięcymi. - Wychodząc naprzeciw potencjalnym problemom, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A zapewniły alternatywną drogę: w przypadku osób, które nie będą mogły skorzystać z obejścia, zostanie zapewnione przejście przez teren budowy w asyście pracownika budowy – mówią w PKP PLK.

W przypadku kierowców pojazdów organizacja objazdów wygląda tak:

Uwaga! Wiadukt nad ul. Chwałowicką zostanie zamknięty w godzinach wczesnoporannych. Może być już nieprzejezdny nawet od godziny 1 w nocy!

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~akronaut 2018-01-25 17:48:42

  Jaki ludzki pan. ;)
  UM nie potrafi zadbać o interesy mieszkańców w "starciu" z wykonawcami strategicznych inwestycji szczególnie w zakresie uciążliwości prowadzonych prac dla mieszkańców.
  Klient płaci, klient wymaga - tak to powinno działać.

  38 34
 • ~ttoys 2018-01-25 17:58:04

  akronaut- poczytaj poprzedni artykuł było napisane, że inwestycje finansuje w całości PKP, a miasto nic nie dokłada. Wszystko w tym temacie, inwestor czyli PKP wyszło z inicjatywą.

  48 12
 • ~akronaut 2018-01-25 18:03:18

  Przeczytałem ten artykuł.
  Proszę mnie przekonać, że UM nie ma nic do gadania w kwestii zamknięcia tak ważnego ciągu komunikacyjnego. Gdy budowałem wodociąg i zajmowałem pas drogowy musiałem za to zapłacić i zostałem zobowiązany do wykonania prac w bardzo krótkim terminie. Czy to wszystko dzieje się zgodnie z ludową mądrością o kopaniu się z koniem?

  45 13
 • ~smr 2018-01-25 18:54:01

  Rozumie, że od strony kolejowej będą schody ruchome ?

  9 16
 • ~polk 2018-01-25 19:21:14

  Następny, który nie umie czytać ze zrozumieniem. Ludzie co wy macie z tymi schodami?! Przecież w drugim już artykule pisze jak byk, że przejście będzie zapewnione, przez teren budowy, czyli NADAL POD MOSTEM, ale w asyście pracownika budowy, a nie tunelem!

  24 2
 • ~tuptyś 2018-01-25 20:51:35

  PKP nikomu łaski nie robi. Tunel nie jest dostosowany dla wózków i osób niepełnosprawnych co jest wielkim wstydem.
  Pan Kuczera natomiast zafundował mieszkańcom totalny paraliż i mega korek, będąc organem ustalającym zasady remontu, nadzoru i organizacji ruchu. Ma gdzieś bezpieczeństwo ludzi w połowie miasta - czas dojazdu służb ratunkowych dramatycznie się wydłuży. Wystarczyło trochę pomyśleć o czym pisałem w komentarzu pod poprzednim artykułem.
  Po raz kolejny dziękujemy Panu Kuczerze

  35 32
 • ~bartekaa83 2018-01-25 21:19:58

  XD

  0 5
 • ~dizers 2018-01-25 22:58:55

  nowa funkcja "przeprowadzacz" , jest juz "sygnalista" to może byc i przeprowadzacz :)

  17 3
 • ~Daniello Daniello 2018-01-25 23:18:48

  Co by tylko ten pracownik nie miał 3 promili jak ten policjant co skosił barierki koło szkoły w Niedobczycach...

  16 7
 • ~Janusz_Cebularz 2018-01-26 09:26:37

  ehhh polaczki, polaczki. Czego by nie robili w tym kraju to zawsze wam źle. Siedzi jeden z drugim w domu i w przerwie między oglądaniem dlaczego ja a jaworowicz komentujo internety.
  Pojawił się hajs na remont mostu to trzeba korzystać. Kolej płaci za zajęcie pasów drogowych. Remont mostu jest konieczny, ponieważ jego stan techniczny może zagrażać pojazdom jadącym pod mostem. Miasto nie dokłada do przebudowy wiaduktu no ale polaczki wiedzą wszystko lepiej.

  37 9
 • ~Zbigniew Capała II 2018-01-26 11:15:10

  Kiedy na tym mentalnym zad...piu nauczycie się, że taka rzecz to standard, a nie żaden "ukłon"?

  Co tu gadać, przecież dla znakomitej większości ludzi mieszkających w okolicy niepełnosprawny i kosmita to jest praktycznie jedno i to samo ;-))

  23 7
 • ~Teddy 2018-01-29 07:25:14

  Drodzy Czytelnicy!!! Kiedy dostrzeżecie, ze UM ma teraz na tapecie wybory listopadowe, a nie dobro miasta? Wszystkie te bajery rowerowe itp. to gierka pod publikę, żeby zdobyć wyborców. Gdyby nie osobista interwencja w PLK S.A. w sprawie budowy wind peronowych na remontowanym dworcy, nie byłoby ich, bo dopiero po interwencji otrzymałem odpowiedź, że zostaną przygotowane plany 2 wind na 1 i 2 peronie oraz windy schodowej na 3-im peronie. Windy miały byc już z końcem roku - dobrze, że postawiono już szkielety szybów, a kabiny się "produkują". UM jak zarządca miasta ma zasr***y obowiązek nadzorować publiczne inwestycje, ale po co? Najważniejsze, żeby żony kilku naczelników obsadzić na dobrych stołkach. Rada Dzielnicy, też twierdzi, że nie ma kompetencji do interwencji w takich sprawach. Pewnie, że nie ma, jak rodzinka znajduje posady w UM. Jak widać za rzędów PO też panuje "fudalizm", więc nie spodziewajcie się "zarządzania dla miasta". Najlepiej wciskać ludziom kit, że opad ze smogu to piasek z Sahary, phi. W sobotę syf na szybach pewnie przyleciał z pustyni Gobi.

  6 0
 • ~Teddy 2018-01-29 07:34:45

  @Zbigniew Capała II ... nawet nie standard, a wręcz obowiązek. Na tym zadupiu nie można nauczyć kierowców autobusów parkowania równoległego w zatoczkach autobusowych, żeby starszym, osobom z wózkami i niepełnosprawnym było łatwiej, więc na co liczysz? A jak Radny Oświęcimski kreował się na bosa w czasie remontu Paruszowca? Nawet jemu, w jego wieku, nie przyszło do głowy powalczyć o windę na 43 stopniach przy różnicy poziomów 7 metrów. Po co? Jemu nie potrzebne, on się wozi furą. I takich mamy kmiotków w zarządzie miasta. Wstyd! Nawet Wodzisław ma Pełnomocnika Prezydenta ds. Niepełnosprawnych. W Rybniku problem nie istnieje.

  7 1
 • ~Arteks 2018-01-29 11:22:28

  @teddy - bardzo mi się podoba to, że interweniowałeś osobiście w sprawie wind w PKP. Takie zaangażowanie naprawdę podziwiam. :) To jest standard na dworcach w całej zachodniej Europie - tak samo jak drogi rowerowe czy kontrapasy. :) Cieszmy się, że te standardy docierają także do Rybnika.

  3 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?
Oddanych głosów: 2620