W ręce policjantów z rybnickiej drogówki wpadł kierujący motocyklem, który doprowadził do dwóch zdarzeń drogowych. Dodatkowo 41-latek prowadził yamahę bez wymaganych uprawnień. Teraz mieszkaniec Rybnika musi się liczyć z grzywną w wysokości 1800 zł. Nie skończyło się na mandacie, bowiem zgodnie z nowymi przepisami jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Pomimo zmian w taryfikatorze, które weszły w życie od nowego roku, a dotyczą wysokości grzywien za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym, wciąż zdarzają się osoby, które bezmyślnie wsiadają za kierownicę pojazdu, lekceważąc przepisy i surowe kary.
Dzisiaj, po godzinie 12.00, kierujący motocyklem doprowadził do dwóch zdarzeń drogowych na terenie miasta.
Jak się okazało, w rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej z Kilińskiego kierujący jednośladem nie dostosował prędkości, utracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w jadący z przeciwka samochód osobowy. Następnie kontynuował jazdę i w rejonie parkingu przy ulicy Plebiscytowej uderzył w zaparkowany samochód osobowy marki Skoda – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik policji w Rybniku.
Okazało się, że 41-latek nie posiada wymaganych uprawnień. Za spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1800 złotych. Policjanci zakończyli kontrole sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Tragedia w Bogunicach. Nie żyje nastolatka
50871Policja i pogotowie na rynku. Były dwie interwencje
26098Tragiczny pożar niedaleko Rybnika. W pszowskim hostelu znaleziono ciała 5 osób
25985Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
23553Jejkowice: to była próba porwania dzieci? Policja zaprzecza, ale prowadzi czynności
21694Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
+362 / -65Nowość w Rybniku! Już dziś otwarcie chlebomatu Piekarni Croma przy Galerii Domus
+240 / -23Będzie pociąg z Rybnika do Chorwacji? Odpowiedź ministerstwa intryguje!
+152 / -5"Polska może być krajem bogatym i wolnym". Sławomir Mentzen w Rybniku zgromadził tłumy (zdjęcia)
+311 / -167Jejkowice: to była próba porwania dzieci? Policja zaprzecza, ale prowadzi czynności
+88 / -13Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
23Braun i Fritz weszli do szpitala, by zatrzymać lekarkę. „Może dalej mordować?”. Służby sprawdzają, czy politycy popełnili przestępstwa (wideo)
22Żałoba to kwestia prywatna? Nie wszystkie wydarzenia w Rybniku zostaną odwołane w sobotę
16Kolejny krok ku biogazowni. Miasto chce wnieść grunty do spółki komunalnej
13Ul. Kominka. Mieszkańcy kontra miasto. Znów zabrakło rozmów?
13Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~rzyt 2022-04-12
16:19:10
Trzeba dodać, że po drugiej kolizji /wywrotce/, kiedy motocykl uderzył w stojący na parkingu samochód, motocyklista uciekł z miejsca kolizji w stronę kościoła.
~Longina b 2022-04-12
17:03:29
rzyt-Shował się w konfesjonale bo chciał się wyspowiadać.