Udane eliminacje rybnickich żeglarzy do ME

2012-05-10, Autor:
Druga eliminacja do Mistrzostw Europy dla klasy Laser 4.7 odbyła się w Gdyni w trakcie zawodów o „Puchar Arki”. Bardzo dobrze w tych zawodach wypadli zawodnicy rybnickiej sekcji TS Kuźnia Rybnik, zajmując czołowe lokaty.

Rozegranych zostało 7 wyścigów przy średnim, słabym wietrze i dość dużej fali. W konkurencji dziewcząt wygrała Julia Stefaniak, a trzecia była Agnieszka Dubiel. Wśród chłopców 7. miejsce zajął Cyprian Błaszczyk, a 12-sty był Maciej Nowara. Kolejne lokaty rybniczan to: Cezary Herbeć – 20 i Paweł Winecki - 30. W zawodach brało udział 60 zawodników z 34 klubów Polski.

Po tej imprezie jest duża szansa na start w/w zawodników w Mistrzostwach Europy w Austrii, ponieważ pierwsze eliminacje, które odbyły się w Rybniku, także były zdominowane przez zawodników TS Kuźnia.

Przygotowania sportowe rybnickich żeglarzy wspierają Spółka Energetyczna Jastrzębie, Fundacja Elektrowni Rybnik i Miasto Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0