zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Uczeń ZSE-U w telewizyjnej „Bitwie na głosy”

Od kilku tygodni na antenie telewizyjnej „Dwójki” możemy oglądać ucznia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, Mateusza Piecowskiego.

Reklama

Mateusz Piecowski, uczeń III klasy Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, dostał się do zespołu prowadzonego przez Piotra Kupichę w programie 2. Telewizji Polskiej pt. „Bitwa na głosy”. Na co dzień zgłębia on tajniki zawodu ekonomisty w zakresie komputerowej obsługi firm oraz zdobywa wykształcenie średnie. Natomiast w sobotnie wieczory w programie telewizyjnej „Dwójki” wciela się w różne role, by swym głosem walczyć o zwycięstwo drużyny Piotra Kupichy. Sam mówi, że jest to jego przygoda życia, bo ma możliwość poznania od podszewki wielkich przedsięwzięć telewizyjnych, spotyka znane osoby, konfrontuje się z innymi uzdolnionymi wokalnie młodymi ludźmi. Na tym polu Mateusz Piecowski ma już wiele osiągnięć: wygrywał różnorodne konkursy wokalne w kategoriach dziecięcej i młodzieżowej (na przykład w 2008 roku otrzymał tytuł „Talentu Województwa Śląskiego”), z powodzeniem rywalizował w kategorii dorosłych zostając finalistą Finału Krajowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 2010. Ostatni występ w „Bitwie na głosy” okupił rezygnacją z udziału w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wielkimi krokami zbliża się finał „Bitwy na głosy”. W tej chwili na polu walki zostały drużyny Haliny Młynkowej z Cieszyna, Urszuli Dudziak z Zielonej Góry i Piotra Kupichy z Katowic. Kolejna bitwa już w Wielką Sobotę 23 kwietnia. Na pewno nie zabraknie w niej występu Mateusza Piecowskiego. Początek programu w godzinie 20:00 w TVP2.

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~josom 2011-04-22 12:11:45

  Zadziwia mnie ta szybka ekspresowość redakcji, jak oni szybko dowiadują się o takich rzeczach. Zawsze jak coś dzieje sie w okolicy to najpierw jest onet.pl potem telewizja a na drugi dzień rybnik.com.pl - jednak nie mniej to mój ulubiony portal :)

  0 0
 • ~WciagamWasNosem 2011-04-22 14:25:03

  jeszcze zapomniałeś dodać że po polskiej telewizji, ukazują się wzmianki w afrykańskiej prasie, dopiero potem rybnik.com.pl :)

  0 0
 • ~forumowicz 2011-04-22 15:43:13

  Warto również było by napisać, że w tym programie występuje też Hania Hołek, ze Szczerbic. Jest w zespole H. Mlynkowej.

  0 0
 • ~halinkab 2011-04-24 16:59:42

  A kolega Mateusz Piecowski jest z Gaszowic, czyli niedaleko Hani Hołek. A to ze jest uczniem może przysporzyć mu problemów z powodu opuszczania lekcji. Tyle dobrze, że nie jest w klasie maturalnej tak jak jedna z uczestniczek. Oczywiście gratuluję przejścia do finału drużynie Piotra. ;)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.