zamknij

Wiadomości

Uciążliwy sąsiad zalewa ich fekaliami!

2020-07-27, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Sąsiad może być prawdziwym skarbem, ale i zmorą. Niestety ten artykuł dotyczy tego drugiego przypadku. Mieszkańcy bloku przy ul. Patriotów w Boguszowicach mają dosyć. Ich sąsiad mieszkający na „dziko” za nic ma dobre zwyczaje. Wraz z kolegami urządza libacje, swoje potrzeby załatwiają na balokonie. Fekalia z lokalu mężczyzny spływają do mieszkań innych domowników!

Reklama

Gehenna mieszkańców na Patriotów

Nie żyjemy w trzecim świecie. Na ogół większość z nas ma dostęp do wody, kanalizacji i innych mediów. Tymczasem w jednym z bloków na Patriotów dzieją się rzeczy nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju.

Mieszkańcy tej klatki proszą nas o pomoc, bo ich gehenna trwa już kilka lat. Jak na razie nikt się nie zainteresował ich problemem.

- Sąsiad, który ma sądowy nakaz eksmisji, podobno nie może być eksmitowany z powodu koronawirusa, To co się dzieje w tym mieszkaniu, to obraz nędzy i rozpaczy, fekalia ciekną sąsiadom po suficie, dziki lokator oraz jego koledzy urządzają libacje alkoholowe, załatwiają się na klatce, karaluchy atakują mieszkania sąsiadów, a na klatce jest taki fetor, że nie można wejść – dowiadujemy się od jednego z lokatorów klatki, który chce pozostać anonimowy.

Jak dodaje, policja jest wzywana średnio raz dziennie, ale nie można z tym nic zrobić.

- Wszyscy nas zostawili łącznie z administracją, która rozkłada ręce, a tu nie da się żyć. Wszyscy płacimy czynsz, ale za co? Za życie w takim syfie? Jesteśmy bezsilni, bo nikt nie chcę zająć się naszą sprawą – dodaje.

Powyższe zdjęcia zostały wykonane w mieszkaniu "dzikiego" lokatora. Drzwi są bowiem otwarte na oścież, każdy może wejść.

- Smród jest niesamowity. Byłem tam tylko chwilę i zrobiłem zdjęcia. Moje ubranie przesiąkło tym nieprzyjemnym zapachem. Tam są muchy, karaluchy. W piątek nie chcieliśmy go wpuścić do klatki to wrócił z policją i nakazała go nam wpuścić. Teoretycznie ma nakaz eksmisji, ale posiada nadal meldunek - słyszymy.

Sąsiadce nasikali na głowę

Pojechaliśmy na miejsce i rozmawialiśmy z sąsiadkami, którym życie utrudnia lokator. Najbardziej poszkodowana została Milena Szmid, która w miniony piątek została zalana.

- Przyszłam do domu, świeciło się światło, a w zasadzie mrugało. Pomyślałam: „Jezus, coś się z prądem dzieje”. Wyłączyłam korki. Zauważyłam w łazience kałużę, która płynęła do przedpokoju – mówi lokatorka.

Jej mieszkanie było mokre od wody wymieszanej z fekaliami. To, co było na podłodze, udało się posprzątać. Gorzej jednak ze ścianami i sufitem, które przesiąkły cieczą.

- Farba już mi odchodzi, w kuchni mam to samo. Walczymy z tym sąsiadem od 6 lat. Ma zasądzoną eksmisję, ale administracja cały czas się tłumaczy, że jest koronawirus i nie można jej przeprowadzić. Co musi się stać, by do tego doszło? Ma dojść do wybuchu? Ja mam ogrzewanie gazowe, jak on zaprószy ogień, to wylecimy w powietrze. Moje dziecko boi się iść myć do łazienki, bo cały czas z sufitu kapie woda – słyszymy od kobiety.

Jej koleżanka mieszkająca tuż obok – Agnieszka Węgrzyn zauważa natomiast, że przez sąsiada unosi się taki odór, że trudno wytrzymać.

- Przepraszam, że tak wprost, ale aż zbiera się na wymioty. Przestrzegamy dzieci, by nie dotykały poręczy, bo może być na nich wszystko – zwłaszcza teraz, podczas pandemii – dodaje pani Agnieszka.

Smród czy zalewanie mieszkań to nie jedyne problemy lokatorów. Mężczyzna wraz ze swoimi kolegami od kieliszka sikają z balkonu.

- Milenie kiedyś dosłownie nasikali na głowę – mówi Agnieszka Węgrzyn.

 

- Strach na balkonie stać, czy coś wieszać, bo on i jego koledzy sikają z piętra. Ile już rzeczy musiałam wyrzucić, bo były przemoczone moczem? Zdarza się też im spać na klatce, dzieci boją się przechodzić – dodaje pani Milena.

ZGM interweniuje

Co na to Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, do którego należy blok na Patriotów? Artur Gliwicki, dyrektor ZGM tłumaczy, że sprawa jest dobrze im znana.

- Po interwencji mieszkańców dzisiaj zakręcono wodę. To uniemożliwi przeciekanie przez strop na niższe piętra - mówi.

Artur Gliwicki zapewnia też, że sprawa eksmisji lokatora jest traktowana priorytetowo. 

- Problem jest taki, że komornicy wstrzymali wszelkie eksmisje. Do końca czerwca było to niemożliwe. Okazuje się, że nadal je wstrzymują. Próbujemy wejść w kontakt z komornikiem, by w tym przypadku wyjątkowo ją przeprowadzić. Wszystkie procedury zostały już wykonane, ale piłeczka jest teraz po stronie komornika. Spróbujemy mu jeszcze raz przedstawić sytuację - zapewnia dyrektor ZGM.

Artur Gliwicki polecił też kontakt z lokatorem.

- Potrzebujemy jego zgody, by wyczyścić lokal. Zrobimy to sami albo specjalistyczne firmy, które oczyszczają mieszkania - dodaje.

Nasz rozmówca rozumie problem, z jakim muszą się borykać lokatorzy ul. Patriotów. Tłumaczy jednak, że sam ma związane ręce.

- Uciążliwy sąsiad jest chroniony prawem. Nie możemy go ot tak eksmitować, nawet jak jest uciążliwy dla innych - słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 112 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~lukson997 2020-07-27 11:05:40

  Ale meta.

  69 5
 • ~MatiW 2020-07-27 11:13:53

  Państwo PiS-u. Wspieramy socjal i taki element i margines społeczny, bo prawo go chroni.

 • ~Damian Drops 2020-07-27 11:35:28

  ~MatiW ty masz urojenie na temat PISu, pewnie pije za 500 +. Przecież gromada dzieci się przewinęła na tych zdjęciach. Pewnie sam tam urzędujesz a teraz do kumpla się nie przyznajesz.

 • ~ 2020-07-27 11:41:25

  do MatiW - Jesteś uwięziony w mentalności anty-PiSu i niezdolności realistycznej oceny obecnej sytuacji. Niektóre komentarze, to wina indokrynacji TVN, antypolskiej telewizji, jątrzącej od rana do wieczora i od wieczora do rana, także Gazety Wymiotnej, albo radia RMF (Radio Most Fake) Kiedy wreszcie z przestrzeni publicznej znikną media opłacane przez obcy kapitał? Ciekawy jestem, co by powiedział Niemiec, gdyby rano się obudził i ktoś mu powiedział, że 90% mediów jest w rękach, np. – Polaków…

 • ~skuty 2020-07-27 12:05:53

  ~artefakc

  Ten obcy kapitał to ostatnia ostoja wolnych mediów w Polsce.
  To właśnie ten obcy kapitał punktuje każdego dnia wszystko to, co robi "władza"

  Telewizja narodowa jest zwykła tubą propagandową partii, gorszą niż za czasów urbana. Propaganda siana na każdym kroku, szczucie i dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, homoseksualista=gorszy, człowiek zarabiający więcej niż 3 tys na miesiąc = elita(XD) gorszy, wyborca kogoś innego niż komuchów=gorszy i tak dalej.

  To właśnie wam ta propaganda wbiła tak mocno gwóźdź w mózgi, że nie potraficie już odróżnić kłamstwa od prawdy, nawet jeśli ta prawda jest wam podana na tacy.

  Dlatego każdą prawdę komuniści z pisu od razu zakrzykują swoją propagandą w tvpis i tak dalej.

  Repolonizacja mediów tylko to pogorszy, bo wtedy wszędzie obsadzą swoich partyjniaków tak jak zrobili to z telewizją PUBLICZNĄ.

  Wam to oczywiście pasuje, bo macie mentalność niewolnika, bez pana z batem nad głową nie potraficie sami nic zrobić.

  Liczy się tylko pełna micha, podbudowane ego i tyle. Żreć i żyć. Zero perspektyw, zero samodzielnego myślenia.

  Wyborca idealny.

 • ~Franz Kawka 2020-07-27 12:11:47

  Jakie państwo takie prawo. Naiwni pracują i płaca podatki, a tacy dostają wszystkie plusy byle tylko głosowali za narodowym socjalizmem.

 • ~HenitoKisou 2020-07-27 12:24:04

  ul. Patriotów, a więc Pekin, zawsze było tam troche patoli niezależnie od tego, kto był przy korycie i jaki rok.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-27 12:34:38

  Ja bym sasiadowi codziennie 2l vodki stawial pod drzwi, zeby mogl wypic za swoje zdrowie - jak widac po zdjeciach nie zostalo mu go zbyt wiele.

  34 9
 • ~marys76 2020-07-27 12:59:42

  Skoro nie można grzecznie z takim chwastem to potrzeba kilku facetów z jajami i powycierać nim ten syf. Sam by się grzecznie wyniósł na inną melinę, a mieszkanie dać osobom, które je wyremontują i będą płacić czynsz.

  106 0
 • ~Alpha 2020-07-27 13:02:26

  Przecież te mieszkania w budynku straciły na wartości połowę przy takim sąsiedzie. Jeśli mieszkań jest 10 w klatce, a 9 było wartych po 250-300 tys. zł to strat jest na około 2,5 miliona złotych. Tyle kosztuje socjalizm i rozdawanie mieszkań za darmo, wsparte przez wstrzymywanie się z zajęciami komorniczymi i eksmisjami. Więcej brutalnej praworzadności!

  76 7
 • ~rzyt 2020-07-27 13:06:59

  Kochani sąsiedzi, mieliście namiastkę tego co działo się w Warszawie czyli balkon albo Wisła i po problemie...bo ściekną.
  Ale wasze problemy się skończą bo miasto buduje mieszkania dla takich mieszkańców...

  20 47
 • ~sjah 2020-07-27 14:17:29

  "Uciążliwy sąsiad jest chroniony prawem. Nie możemy go ot tak eksmitować, nawet jak jest uciążliwy dla innych"

  Rozumiem że to samo prawo nie chroni jednak innych mieszkańców przed czymś takim?

  70 1
 • ~ 2020-07-27 14:54:10

  Mały ptaszek leciał na południe uciekając przed zimą. Niestety było już tak zimno, że ptaszek przemarzł i spadł na pole. Polem przechodziła krowa i nasrała na ptaszka. Ponieważ gówno było ciepłe funkcje życiowe ptaszka zaczęły wracać do normy. Leżał więc sobie szczęśliwy i ogrzany w gównie i wkrótce zaczął śpiewać. Obok przechodził kot, który usłyszał śpiew ptaszka, wyciągnął go z gówna i zjadł.
  Wnioski:
  1. Nie każdy, kto na Ciebie nasra jest Twoim wrogiem!
  2. Nie każdy, kto Cię wyciągnie z gówna jest Twoim przyjacielem!
  3. Jak siedzisz w gównie, to się nie odzywaj!

  26 11
 • ~TAKI JA 2020-07-27 15:13:22

  Artur Gliwicki, dyrektor ZGM tłumaczy, że sprawa jest dobrze im znana.

  Panie Prezydencie Kuczera, po takiej wypowiedzi Ten facet od jutra powinien być bezrobotnym. Nic nie usprawiedliwia jego bełkotu, a stwierdzenie " Uciążliwy sąsiad jest chroniony prawem." jest przykładem Jego niekompetencji , niech poda jeden paragraf!

  Komornicy się tak nachapali, że takim przypadkiem się nie zajmują.

  Policja, Straż Miejska pijanego złodzieja np. puszki piwa obezwładnią, skują,, przewiozą radiowozem, ale tego pana nie mogą. Ktoś tutaj kłamie.

  Panie Prezydencie do roboty bo Twoi podwładni mają to w czterech literach.

  66 12
 • ~rzyt 2020-07-27 15:49:36

  @Skuty, może napisz z jakiej dziedziny nie jesteś ekspertem? Wszędzie Cię pełno.

  10 14
 • ~karowd 2020-07-27 16:22:55

  Czy to znaczy, że przez 6 lat instytucje nie mogły zrobić tego, co do nich należało, ale po jedynym artykule natychmiast mogą? Rybnik- miasto przyjazne menelom!

  45 3
 • ~hromqwe 2020-07-27 16:37:55

  ~Franz Kawka człowieku kto ci każe pracować .Bież socjal i żyj .Druga sprawa socjal nie otrzymuje nieroba ,tylko dzieci ,emeryci i renciści.Obarczanie Pis już nic nie zmieni .HALOOOOOOOOOO wybory dopiero za 3 lata .Zawiść ludzka nie zna granic .
  A pacjent o którym mowa w artykule nie zaczął tego gromadzić zaraz po wygraniu PIS-u wyborów .Ale żyje z tym kilkanaście ,albo i więcej lat.

  To rządy PO-PLS zmusiły go te tego typu życia ,i teraz nie potrafi inaczej

  23 31
 • ~jolaw2 2020-07-27 17:11:34

  No i mamy standard, zwalanie jeden na drugiego a jakże. Tutaj do zmiany jest całe prawo chroniące ludzi , którzy w życiu robili niewiele i teraz polityka rządu jest akurat dla nich ..Widać to świetnie w rożnych ekspresach reporterów , interwencjach , sprawach dla reportera . Właściciel nie ma żadnych praw ..Gdy pomyślę ile mnie kosztowało zakupienie mieszkania już nie o kasę chodzi tylko wyrzeczeń poświęcenia rodziny, pracy od świtu do nocy,,oj głupol ze mnie miałam iść do państwa niech daje.

  22 6
 • ~yeti36 2020-07-27 22:57:22

  Panie Gliwicki a kto pokryje koszty remontu tego lokalu ? Mieszkanie zostanie przydzielone do remontu i ktoś za ciężko zarobione pieniądze będzie go musiał wyremontować, czysty zysk dla miasta . Gdzie byliście ,że można tak zdewastować mieszkanie bez żadnych konsekwencji

  28 1
 • ~palaczzasypowy 2020-07-28 00:14:02

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 0
 • ~Orlik 2020-07-28 13:41:27

  fuj

  7 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 822