zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Turniej Dzielnic: wygrało Wielopole

2010-06-21, Autor: Dominika Kuśka
W tegorocznym Turnieju Dzielnic Rybnika wzięło udział dziewięć dzielnic, z których najlepiej wypadło Wielopole.

Reklama

Turniej Dzielnic co roku odbywa się w ramach Dni Rybnika. W minioną sobotę mieszkańcy prezentowali walory swoich dzielnic oraz plany rozwoju. Północ pokazała, że jest dzielnicą rekreacyjną, a Zamysłów przedstawił osiągnięcia w dziedzinie sportu. Zwycięskie Wielopole podczas prezentacji pokazało tradycje piekarnicze i strażackie, zaś rusałki zatańczyły razem z tajemniczym Utopkiem.

Oprócz prezentacji jury przygotowało szereg konkurencji dodatkowych. W ten sposób sprawdziło m.in. znajomość gwary śląskiej i regionalnych tradycji. Włodarze dzielnic uczestniczyli także w konkursie na rozpoznawanie głosów znanych rybniczan, natomiast mieszkańcy zmierzyli się w konkurencji na najszybsze założenie stroju górniczego i wypicie piwa.


>> Zobacz fotogalerię z Turnieju Dzielnic


Jury pierwszą nagrodę w Turnieju Dzielnic przyznało dzielnicy Wielopole. Kolejne miejsca zajęła Północ i Popielów. Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody pieniężne.


W Turnieju Dzielnic uczestniczyło 9 z 27 dzielnic Rybnika: Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Paruszowiec-Piaski, Kamień, Zamysłów, Popielów, Niewiadom, Północ i Wielopole.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~werkk 2010-06-21 16:41:28

  Na pewno jest to metoda zagospodarowania czasu pospólstwo. A przy okazji pokazania się publicznie pana Prezydenta w końcu niedługo wybory trzeba robić sobie kampanie wyborczą za pieniądze podatnika no i na takich imprezach nikt nie zadaje trudnych pytań bo nie wypada pytać o sprawy poważne przy piwie i zwyczajnej z rożna.

  0 0
 • ~alchemik 2010-06-21 18:44:29

  ~werkk, a skąd wiesz że tam się pokazał prezydent??? ani z teksu ani ze zdjęć to nie wynika! czyżbyś siedział tam razem z pospólstwem przy piwie i zwyczajnej????

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-22 07:51:23

  Na 27 dzielnic była zaledwie 1/3. Rady które znam (ctery dla ciekawskich) były niezadowolone zarówno z organizacji samej imprezy w poprzednich latach, tego że maja służyć zdaniem władz do robienia podobnych imprez a nie pracy w dzielnicach, tego- że z tych kilkunastu tysiecy które maja 1/3 ma pójść na korowód. A miasto jest takie dumne ze swoich dzielnic. Ach, ach :-)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12342