zamknij

Wiadomości

Tu możemy pomóc uchodźcom z Ukrainy. W Rybniku działają dwa 24-godzinne sztaby

Bartłomiej Furmanowicz 2022-02-25, Autor: 

Już wczoraj (24 lutego) w Rybniku zaczęły działać całodobowo dwa sztaby niosące pomoc uchodźcom z Ukrainy. Mogą zgłaszać się wolontariusze, można informować o chęci przyjęcia pod swój dach uciekających przed wojną.

Reklama

Tuż po zakończeniu miejskiego sztabu kryzysowego, Rybnicka Rada Kobiet oraz Stowarzyszenie 17-tka utworzyły sztaby przy ul. Kraszewskiego 9 i Białych 7. Jak podkreśliła Hanna KustraMariusz Wiśniewski – mają one na razie prowizoryczny charakter.

Ale nie czekamy, coś się dzieje złego i pomagamy. Są tu z nami Polacy i Ukraińcy. Jesteśmy wspólnie, by pomóc w ciężkiej sytuacji – mówią przedstawiciele RRK i 17-tki.

Wczoraj odwiedziliśmy sztab na Kraszewskiego, toczyła się właśnie burza mózgów, co należy zakupić dla uchodźców w pierwszej kolejności.

Na pewno potrzebne są apteczki, sprzęt medyczny, środki pierwszej pomocy – dodaje Hanna Kustra.

Czego jeszcze potrzeba? Gdzie zgłaszać się jako wolontariusz? Najlepszym wyjściem jest telefon do 28. Dzielnicy – 519 102 066 i Rybnickiej Rady Kobiet – 667 768 427.

Można się też kontaktować poprzez fanpage:

Rada Kobiet Rybnik

- 28 dzielnica - 28 район

Ważne jest też to, by rybniczanie deklarowali nam, że chcą przyjąć uchodźców. Miasto już zaproponowało miejsca, ale fajnie byłoby, jakby sami rybniczanie też się zadeklarowali – słyszymy.

Dzisiaj ma się odbyć kolejny miejski sztab kryzysowy.

Oceń publikację: + 1 + 65 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Maciej Kowalski 2022-02-25
  10:17:43

  48 12

  Globalne szachy czas zacząć, a niech się bawią
  W dawnych czasach jak król wypowiadał wojnę to szedł ze swoimi żołnierzami na pierwszy front, dzisiaj pochowali się jak szczury w bunkrach i zarządzają. Niejednokrotnie dwie strony konfliktu mają wszystko już ustalone tzn wynik potyczki, wpływy, zasoby, granice. Ważne żeby Wojna S.A. przynosiła zyski, a my ludziki mamy się bić żeby się wybić. Tylko wypowiedzenie posłuszeństwa władzy ma sens. Pamiętajcie ze wszyscy jestesmy braćmi z tej samej matki, Matki Natury. Nie traćcie zycia za ambicje psychopatów czy jakieś sztucznie ustalane granice, jednoczmy się a nie dajmy się podzielić.

 • ~waldus 2022-02-25
  12:26:04

  4 17

  ~Maciej Kowalski: Kolejny rozsandy na tym forum. Dzieki.

  Nasi politycy pchaja Polscke na druga linie frontu. To blad. Naszym zadaniem jest to rozprezenie wojenne po prostu przezyc. Na wojne jako ostatni!

 • ~Maciej Kowalski 2022-02-26
  18:17:42

  1 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1691