TS Volley wygrał na wyjeździe z faworytem II ligi

2017-10-15, Autor:

Kolejnym przeciwnikiem rybnickich siatkarzy był MCKiS Jaworzno, który po wielu wzmocnieniach uchodzi za głównego faworyta do awansu do I ligi.

Mecz, podobnie jak w poprzedniej kolejce, miał niezwykle emocjonujący przebieg. Nasi siatkarze najpierw przegrali dwa sety, a później zaczęli straty odrabiać by w tie-breaku pokonać rywali i odnieść kolejne zwycięstwo.

Już pierwszy set mógł paść łupem rybnickich siatkarzy, którzy mieli nawet piłki setowe, ale doświadczeni gospodarze dobrze rozegrali ostatnie piłki w secie (30:28).

Po przegraniu dwóch partii bardzo dobra zmianę dał Michał Szmajduch, który praktycznie był nie do zatrzymania w ataku. Bardzo dobra gra całego zespołu przyniosła piękne zwycięstwo.

Po czterech kolejkach tylko TS Volley Rybnik i ZAKSA Strzelce Opolskie są bez porażki.

W następnej kolejce rybnicki zespół zmierzy się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko Biała, a kolejny mecz u siebie rozegra w niedzielę 29 października z bardzo mocnym TKS-em Tychy.