TS Volley Rybnik rozpoczął turniej finałowy od porażki

2018-05-23, Autor:

Siatkarze TS Volley Rybnik rozpoczęli turniej finałowy o wejście do I ligi od porażki z MCKiS Jaworzno.

Przypomnijmy, że dziś w hali Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Grunwaldzkiej w Rybniku rozpoczął się turniej finałowy o wejście do siatkarskiej I ligi. W imprezie bierze udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Gospodarz turnieju, TS Volley Rybnik, rywalizuje w grupie B z drużynami z Jaworzna i Ostrołęki.

W pierwszym swoim meczu rybniczanie przegrali dziś z MCKiS Jaworzno. Pierwsze dwa sety należały do gości. W trzecim obudzili się podopieczni trenera Dariusza Luksa, wygrywając go do 18. Ostateczny cios zadali jednak jaworznianie, którzy zwyciężyli całe spotkanie 3:1.

Porażka rybniczan jest tym bardziej bolesna, że 12 maja w turnieju półfinałowym pokonali oni MCKiS 3:0.

W czwartek na siatkarzy z Rybnika czeka dzień przerwy. W piątek 25 maja o godzinie 18:30 ich rywalem będzie Net Ostrołęka.

Grupa A
Mickiewicz Kluczbork - Chrobry Głogów 3:0 (29:27, 25:18, 25:20)
Chrobry Głogów - Orzeł Międzyrzecz
Orzeł Międzyrzecz - Mickiewicz Kluczbork

Grupa B
Volley Rybnik - MCKiS Jaworzno 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 15:25)