TS Volley Rybnik przegrał, ale awansował na 2. miejsce

2019-10-20, Autor:

TS Volley Rybnik przegrał z AZS-em Politechniki Opolskiej 2:3, ale dzięki wywalczonemu punktowi awansował na pozycję wicelidera 5. grupy II ligi.

Pomimo ambitnej gry to nie był najlepszy mecz w wykonaniu rybnickiego zespołu. Z kolei bardzo dobre spotkanie rozegrali siatkarze z Opola. Goście wykorzystali chwile słabości i wywieźli z Rybnika dwa punkty.

W pierwszym secie opolanie odskoczyli na kilka punktów, ale coraz lepsza gra naszych siatkarzy pozwoliła zniwelować przewagę gości. W końcówce seta przy stanie 22:22 świetną serią punktowych zagrywek popisał się Mateusz Kukulski, co ostatecznie dało zwycięstwo 25:22. W drugim secie rywale kontynuowali swoją dobrą grę i zdobyli seta 25:18. Trzeci set to także przewaga AZS-u i jego wygrana 25:22. Czwarty set to wyrównana walka od pierwszej piłki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całego zespołu TS Volley zwyciężył 25:22.

W piątym secie dobra gra naszych siatkarzy skończyła się wraz ze zmianą stron przy prowadzeniu 8:7. Później opolanie zdobyli kilka punktów pod rząd i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa 15:12.

Pomimo porażki TS Volley Rybnik awansował na drugie miejsce w tabeli. Stało się tak dzięki temu, że bezpośredni rywal MKS Andrychów przegrał z TKS-em Tychy 0:3.

Kolejny mecz rybniccy siatkarze zagrają za tydzień na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała II. Następny mecz w Rybniku odbędzie się 16 listopada. Rywalem Volleya będzie jeden z faworytów do awansu do I ligi, czyli z MKS Andrychów.

TS Volley Rybnik – AZS Politechniki Opolskiej 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:22, 12:15)

Skład TS Volley: Szymon Ściślak (kapitan), Mateusz Kukulski, Michał Hoszman, Wojciech Zubko, Mateusz Kaczmarczyk, Maksymilian Skowronek, Karol Gdowski (libero), Igor Oziabło, Jeremiasz Mazurek, Kacper Kupczak, Krzysztof Kuwaczka, Damian Holesz, Robert Andrulewicz, Dominik Czerny

Sztab szkoleniowy: Wojciech Kasperski, Krystian Lipiec i Łukasz Lelek (fizjoterapeuta)

3. kolejka 5. grupy II ligi:
Kęczanin Kęty - MKS II Będzin 3:0 (25:21, 25:21, 25:23)
TKS Tychy - MKS Andrychów 3:1 (19:25, 25:18, 25:21, 26:24)
AT Jastrzębski Węgiel - BBTS II Bielsko‐Biała 3:0 (25:16, 25:12, 25:12)
Volley Rybnik - AZS Politechnika Opolska 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:22, 12:15)