TS Volley: pięć setów w Głuchołazach. Nokaut w tie breaku!

2015-10-11, Autor:
Aż pięć setów było potrzebnych do wyłonienia zwycięzcy w meczu Juvenia Głuchołazy - TS Volley Rybnik.

Na parkiecie w Głuchołazach dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy, którzy wygrali do 22 i 21. W trzecim nastąpiło przebudzenie rybniczan. Podopieczni trenera Dariusza Luksa rozbili Juvenię do 13. Bardzo zacięty przebieg miał set czwarty. W nim minimalnie lepszy okazał się TS Volley – 25:23. O wszystkim zadecydował tie break, w którym rybniczanie zmiażdżyli gospodarzy 15:5! Tym samym TS Volley wygrał z Juvenią 3:2 i awansował na czwarte miejsce w tabeli 5. grupy II ligi.

Następny mecz rybniczanie rozegrają we własnej hali w sobotę 17 października o godzinie 17:30. Tym razem do hali przy Gimnazjum Sportowym nr 2 zawita TKS Tychy.

3. kolejka:

MCKiS Jaworzno - UKS Strzelce Opolskie 3:1 (25:18, 19:25, 25:17, 25:22)
Juvenia Głuchołazy - TS Volley Rybnik 2:3 (25:22, 25:21, 13:25, 23:25, 5:15)
TKS Tychy - KS AZS Rafako Racibórz 3:1 (25:19, 25:19, 22:25, 26:24)
MKS Andrychów - MKS MTS Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 (25:18, 25:22, 25:17)
SK JSW KOKS Radlin - AZS Politechnika Opolska Cementownia ODRA S.A. 3:1 (25:21, 22:25, 27:29, 21:25)
AT Jastrzębski Węgiel - MKS MOS Płomień Sosnowiec 2:3 (25:20, 27:29, 23:25, 25:18, 11:15)