TS ROW z pierwszym punktem. A mogły być trzy...

2021-08-28, Autor:

W trzeciej kolejce I ligi na stadionie przy ul. Gliwickiej piłkarki TS ROW Rybnik zdobyły pierwszy punkt. Do zgarnięcia pełnej puli w starciu ze Sportową Czwórką Radom zabrakło kilku minut.

Po dwóch porażkach na inaugurację sezonu rybnickie piłkarki były bardzo zdeterminowane, żeby wywalczyć pierwsze zwycięstwo. W meczu ze Sportową Czwórką Radom od początku rzuciły się do ataku, jednak to rywalki w 23. minucie otworzyły wynik. TS ROW szybko wyrównał za sprawą 16-letnie Predeckiej, dla której było to pierwsze ligowe trafienie na szczeblu centralnym.

Po zmianie stron TS ROW szybko wyszedł na prowadzenie. Błąd radomianek w obronie wykorzystała Przelicka. Chwilę później ta sama zawodniczka podwyższyła na 3:1, wykorzystując dobre podanie Matli. Rybniczanki nie zwalniały tempa i strzeliły kolejnego gola. Ponownie asystowała Matla, a głową do bramki rywalek trafiła Zdechovanova. Wynik 4:1 robił wrażenie i wydawało się, że pierwsze 3 punkty w tym sezonie rybniczanki mają już w kieszeni. Nic bardziej mylnego. W ostatnich kilkunastu minutach Sportowa Czwórka aż trzy razy trafiła do bramki ROW-u, doprowadzając do remisu i ustalając wynik na 4:4.

– Znowu wydarzyło się to, co w poprzednich meczach. Miałyśmy dobry wynik, prowadziłyśmy grę i niestety roztrwoniłyśmy naszą przewagę. Ciężko to skomentować. Strasznie to boli, bo fajnie gramy i jesteśmy lepsi niż przeciwnik. Nie wiem czy to wynika ze zmęczenia, czy braku koncentracji, ale tracimy głupio bramki i nad tym musimy popracować. Miałyśmy mieć 9 punktów, a mamy jeden. Niestety nie takie były założenia – mówiła po meczu kapitan rybnickiego zespołu, Patrycja Matla.

W następnej kolejce TS ROW zagra na wyjeździe z Pogonią Tczew.

TS ROW Rybnik - Sportowa Czwórka Radom 4:4 (1:1)

0:1 - Dall'ara (23), 1:1 – Predecka (30), 2:1 – Przelicka (54), 3:1 – Przelicka (56), 4:1 – Zdechovanova (66), 4:2 - Dall'ara - rzut karny (72), 4:3 - Dall'ara (77), 4:4 - Żabicka (86)

TS ROW: Rydlewska - Kasperska, Pluta, Zdechovanova, Guzik, Liskova, Stopka, Matla, Predecka (75' Sroka), Bulavova (46' Parzych), Przelicka

3. kolejka I ligi: Skra Częstochowa - Rolnik Biedrzychowice 3:0 Ząbkovia Ząbki - Polonia Środa Wielkopolska, Trójka Staszkówka/Jelna - Resovia, SWD Wodzisław Śląski - Pogoń Tczew 3:2 ROW Rybnik - Sportowa Czwórka Radom 4:4 Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź