TS ROW wygrał na terenie wicemistrza Polski

2017-12-21, Autor:

Zawodniczki TS ROW Rybnik wybrały się do Głogówka na zaległy mecz Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Rolnik Głogówek to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W ubiegłym roku zdobył srebrny krążek. Choć w tym roku nie wszystko idzie po myśli podopiecznych Stanisława Dyi, to zawsze Głogówek jest ciężkim terenem. Przekonały się o tym o tym mistrzynie Polski z Krakowa, które przegrały tam 1:3.

Początek meczu ROW-u z Rolnikiem to badanie przeciwnika. Pierwszą bramkę z rzutu wolnego po zdobyła w 17. minucie Aneta Szymanowska. W 20. minucie na 2:0 strzałem z 15 metrów podwyższyła Edyta Botor. Gospodynie łapią kontakt w 27. minucie, po błędzie w defensywie naszych zawodniczek. W 32. minucie rybniczanki podwyższają wynik po składnej akcji Agaty Sobkowicz i strzale Anety Szymanowskiej. ROW ustalił wynik po kontrataku Magdaleny Wojcik i golu Agaty Sobkowicz.

Rybniczanki po 4. kolejkach ze sporą przewagą prowadzą w tabeli, mając jeszcze jeden zaległy mecz, który w piątek rozegrają w Krakowie.

Agata Sobkowicz

Dziś nie zagrałyśmy tego co potrafimy. W pierwszej połowie szczególnie brakowało ruchu z przodu i rotacji. Dostosowaliśmy się do gry przeciwnika, popełniałyśmy błędy w kryciu, zbyt dużo było nerwowości i pomimo tego, że druga połowa była lepsza, to nie można powiedzieć, że to był bardzo dobry mecz. Mimo wszystko cieszy nas to, że wygrałyśmy na ciężkim terenie, bo przecież to też jest ważne, żeby nawet w te gorsze dni wygrywać.

Anna Konkol

Wracamy do Rybnika z 3 punktami. Graliśmy bez jakiejkolwiek presji. Mamy bardzo komfortową sytuację w tabeli. Mecz nie był w 100% na naszym poziomie, ale ważny jest efekt końcowy. Chcemy pozytywnie zakończyć rundę, by w najlepszych nastrojach spędzić święta oraz wejść w nowy rok.

Magdalena Wojcik

Męczyłyśmy się i nie był to dla nas łatwy mecz. Nie grałyśmy tego co potrafimy, ale cieszy fakt, że w takim gorszym dniu potrafiłyśmy wygrać.