TS ROW Rybnik zadebiutował w ekstralidze kobiet. Jak poszło naszym piłkarkom?

2020-08-09, Autor:

W debiutanckim meczu w ekstralidze kobiet piłkarki TS ROW Rybnik przegrały na stadionie Rymera w Niedobczycach ze Śląskiem Wrocław 1:2, choć do przerwy prowadziły 1:0.

Dziś w Niedobczycach miał miejsce historyczny moment w rybnickiej piłce nożnej. Swój debiutancki mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał TS ROW Rybnik. Rywalem naszych piłkarek był Śląsk Wrocław.

Rybniczanki z dużym zaangażowaniem rozpoczęły spotkanie ze Śląskiem. Sygnał do ataku dała Priscilla Hagan, która mocnym uderzeniem z dystansu trafiła w poprzeczkę. W 12. minucie pierwszego gola dla Rybnika w ekstralidze strzeliła Stanislava Lišková. Piłkarka ROW-u wykorzystała błąd bramkarki Anny Bocian i bez problemów wpakowała piłkę do siatki przyjezdnych.

Przez całą pierwszą połowę gospodynie miały przewagę i strzałami z dystansu próbowały podwyższyć prowadzenie. Brakowało jednak precyzji. Tuż przed przerwą w polu karnym Śląska została sfaulowana Martyna Guzik, która grała dziś 101. mecz w barwach ROW-u. Sędzina Sylwia Biernat wskazała na jedenasty metr, a do piłki podeszła Stanislava Lišková. Tym razem w starciu Słowaczki z Anną Bocian lepsza była bramkarka Śląska i do przerwy ROW prowadził tylko 1:0.

Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić wrocławianki. Ich przewaga została udokumentowana w 72. minucie. Bardo przytomnie w polu karnym ROW-u zachowała się Aleksandra Przelicka, która z bliskiej odległości pokonała Justynę Kuś. Bramkarka ROW-u była bez szans również w 84. minucie. W bezpośrednim starciu z Joanną Wróblewską górą okazała się piłkarka Śląska, która dała swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

Rybniczanki pomimo dużej ambicji i przewagi przez większość spotkania opadły z sił w końcówce spotkania, co poskutkowało stratą dwóch bramek i porażką na inaugurację sezonu 2020/21 w ekstralidze kobiet.

W 2. kolejce TS ROW Rybnik zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Mecz odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 13:00.

TS ROW Rybnik - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

1:0 - Stanislava Lišková (12), 1:1 - Aleksandra Przelicka (72), 1:2 - Joanna Wróblewska (84)

TS ROW Rybnik: Kuś – Botor, Smidova, Guzik, Liskova, Krzyżok, Matla, Zdechovanova, Hagan, Bulavova, Kurzelowska
Rezerwowe: Wieczorek, Kozielska, Sroka, Parzych, Kubik

Śląsk Wrocław: Bocian – Żurek, Węcławek, Dudziak, Korda, Wróblewska, Kulig, Martyna Buś, Jurczenko, Marcelina Buś, Czudecka
Rezerwowe: Rydlewska, Iwaśko, Przelicka, Homa, Krysman, Turowska