TS ROW Rybnik wygrał w Krakowie. Premierowy gol 15-letniej Julia Krzyżok

2019-08-24, Autor:

W 2. kolejce grupy południowej I ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały na wyjeździe z Wandą Kraków 5:0.

Pewne zwycięstwo w Krakowie odniosła drużyna TS ROW Rybnik. Dziewczyny po przekonującym zwycięstwie z Rekordem Bielsko-Biała tydzień temu, nie dały szans Wandzie.

W Krakowie rybniczanki przeważały od pierwszej do ostatniej minuty, pokazując mądry, przemyślany futbol. Podobnie jak to miało miejsce tydzień temu, tym razem krakowianki nie potrafiły sobie poradzić z wysokim pressingiem naszych zawodniczek. Większość meczu gospodynie były zamknięte na własnej połowie. Warto zaznaczyć, że przez całe 90 minut nie oddały nawet strzału na bramkę.

Koncentracji wystarczyło Wandzie na pierwsze pół godziny. W 33. minucie w polu karnym faulowana była Dominika Rosak, a karnego na bramkę zamieniła bezbłędna w takich sytuacjach Marlena Konieczna. Chwilę później było już 2:0 po bramce Martyny Guzik. W 42. minucie wolny z 30 metrów wykonywała Jessica Pluta. Trafiła w poprzeczkę, a z najbliższej odległości dobiła Marlena Konieczna. Niestety interweniująca bramkarka tak ją poturbowała, że nasza zawodniczka musiała opuścić boisko.

Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła. Miejscowe ograniczały się do wybijania piłek, stojąc głęboko w defensywie W 60. minucie swoją debiutancką bramkę w I lidze zdobyła 15-letnia Julia Krzyżok Mecz zamknęła bramką w 90. minucie Dominika Głowacka.

Wanda Kraków - TS ROW Rybnik 0:5 (0:3)

TS ROW: Kuś - Konieczna, Kubik, Lizoń, Szczypka (Sobota), Parzych (A.Krzyżok), J.Pluta, Botor, Guzik, Rosak, J.Krzyżok (Głowacka)