TS ROW Rybnik przegrał w Gdańsku. Brutalny atak na Martę Predecką bez reakcji sędzi

2021-05-02, Autor:

W 18. kolejce ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik przegrał w Gdańsku z miejscowym Lotosem 0:1. Mecz ten fatalnie skończył się dla młodej piłkarki rybnickiej drużyny, Marty Predeckiej.

Bardzo blisko sprawienia niespodzianki w Gdańsku były piłkarki TS ROW. Do 80. minuty udawało im się utrzymywać bezbramkowy remis z Lotosem. Chwilę nieuwagi w obronie rybniczanek wykorzystała Anna Kowalczyk, która w sytuacji sam na sam z Kingą Seweryn pewnie pokonała bramkarkę ROW-u, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

Mecz fatalnie zakończył się dla 16-letniej Marty Predeckiej, która w 71. minuta zastąpiła na boisku Luizę Kozielską. Po kilkudziesięciu sekundach piłkarka ROW-u została brutalnie sfaulowana przez rywalkę i zaraz po meczu udała się na szczegółowe badania do szpitala. Pierwsze prognozy nie są optymistyczne. Predecka prawdopodobnie zerwała więzadła w kolanie. Co dziwne, na faul gdańszczanki nie zareagowała sędzia:

– Sędzia nawet nie przerwała akcji, mimo, że stała 7 metrów od tego "wyroku". Jeśli poziom sędziowania nie poprawi się w tym sporcie, to za chwilę nie będziemy mieli kim grać, bo rodzice przestaną wysyłać dzieci na treningi. Nigdy nie komentowaliśmy publicznie sędziowania, ale trudno patrzeć na coś takiego spokojnie – grzmią w rybnickim klubie.

Jak Wy oceniacie sytuację z Martą Predecką?

Cały mecz dostępny jest w serwisie YouTube:

APLG Gdańsk – TS ROW Rybnik 1:0 (0:0)

1:0 - Anna Kowalczyk 80

TS ROW Rybnik: Seweryn – Botor, Guzik, Stopka, Kozielska, Matla, Pluta, Zdechovanova, Parzych, Rozmus, Kubik

Rezerwa: Predecka, Sroka, Gonert

Trener: Krzysztof Klonek

18. kolejka ekstraligi kobiet: Górnik Łęczna - Medyk Konin 4:2 APLG Gdańsk - ROW Rybnik 1:0 Czarni Sosnowiec - UKS SMS Łódź, Rolnik Biedrzychowice - AZS UJ Kraków 0:4 Olimpia Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0 KKP Bydgoszcz - GKS Katowice 0:5