TS ROW Rybnik: piłkarki na remis

2022-03-12, Autor:

W 13. kolejce I ligi piłkarki TS ROW Rybnik podejmowały w Kamieniu UKS SMS II Łódź.

Meczem z rezerwami lidera ekstraklasy, SMS Łódź, piłkarki TS ROW Rybnik rozpoczęły rundę wiosenną na swoim obiekcie. Aktualnie rybnickie piłkarki są nad strefą spadkową, bezpośrednio za sobotnimi rywalkami. Był to zatem mecz o przysłowiowe 6 punktów.

Przegrana z Łodzią, do której rybniczanki mają 8 punktów straty, bardzo komplikowałoby szansę na poprawę lokaty do końca rozgrywek. Presja wyniku dała się we znaki obu drużynom w pierwszych minutach. Warto zaznaczyć, że w pierwszych 45 minutach nie było ani jednej klarownej sytuacji po obu stronach, może poza sytuacją sam na sam z naszą bramkarką, jednak akcja była efektem kardynalnego błędu głównej sędzi, która puściła akcję na 5-metrowym spalonym, mimo że boczna sędzia podniosła chorągiewkę. Mimo to Beata Rydlewska wyszła z tej sytuacji obronną ręką. Druga połowa przyniosła znacznie więcej emocji.

Sytuacje po stronie gospodyń mnożyły się z każdą minutą. Sam na sam z bramkarką wychodziła 15-letnia Kinga Niesłańczyk oraz wyróżniająca się tego dnia Maja Stopka. Sytuacje wygrywała jednak łódzka bramkarka. Wcześniej dokładając nogę po dograniu Patrycji Matli, nad bramką piłkę „przeniosła” Martina Bulavova. Łodzianki również były aktywne, ale wszystkie akcję w obronie likwidowała pewna Jessica Pluta, wspierana przez szybką tego dnia Maję Stopkę.

Ostatecznie wynik pozostał nierozstrzygnięty, z czego bardziej cieszą się przyjezdne. Po raz kolejny rybniczanki nie potrafiły wykorzystać faktu, że kontrolują mecz i zapowiada się, że o ligowy byt będą drżały do ostatniego meczu. Do treningów wracają kontuzjowane od dłuższego czasu Marta Predecka i Julka Krzyżok, które na pewno wniosą wiele pozytywnej energii.

Dla rybniczanek był to drugi remis w tym sezonie. Nasze piłkarki z 8 punktami na koncie zajmują 10. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce TS ROW zmierzy się na wyjeździe ze Sportową Czwórką Radom.

13. kolejka I ligi: Stomilanki Olsztyn - Rolnik Biedrzychowice, ROW Rybnik - UKS SMS II Łódź 0:0 SWD Wodzisław Śląski - Sportowa Czwórka Radom 3:3 Trójka Staszkówka/Jelna - Pogoń Tczew 3:6 Ząbkovia Ząbki - Resovia, Skra Częstochowa - Polonia Środa Wielkopolska

1. SWD Wodzisław Śląski 13 31 10 1 2 36-19
2. Pogoń Tczew 13 28 9 1 3 53-27
3. Sportowa Czwórka Radom 13 27 8 3 2 40-23
4. Resovia 12 24 8 0 4 31-13
5. Stomilanki Olsztyn 12 24 8 0 4 36-21
6. Polonia Środa Wielkopolska 12 22 7 1 4 30-17
7. Trójka Staszkówka/Jelna 13 17 5 2 6 32-36
8. Skra Częstochowa 12 15 5 0 7 18-25