TS ROW Rybnik: lider ekstraligi wygrał w Niedobczycach

2021-04-24, Autor:

W 17. kolejce ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik przegrał na stadionie Rymera w Niedobczycach z Czarnymi Sosnowiec 0:3.

Bardzo trudne zadanie miały dziś piłkarki ROW-u, które zmierzyły się z liderem ekstraligi, Czarnymi Sosnowiec. Na boisku w Niedobczycach przyjezdne wyszły na prowadzenie w 15 minucie. Pięknego gola strzałem z przewrotki zdobyła Martyna Wiankowska.

Pomimo kilku dobrych okazji z obu stron następna bramka padła dopiero w 64 minucie. Dobrą akcję sosnowiczanek z lewej strony celnym strzałem zakończyła Agnieszka Jędrzejewicz.

W 74. minucie wynik ustaliła Martyna Wiankowska, która pewnie wykorzystała rzut karny. Mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych 3:0.

Piłkarki z Sosnowca wygrały piętnasty mecz w tym sezonie i pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski. Dla rybniczanek była to z kolei piętnasta porażka. Nasze zawodniczki z 4 punktami na koncie zajmuję 11 miejsce.

Warto dodać, że przyjezdne dopingował na stadionie w Rybniku prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, kibic i pasjonat sportu.

TS ROW Rybnik - Czarni Sosnowiec 0:3 (0:1)

0:1 - Martyna Wiankowska (14), 0:2 - Agnieszka Jędrzejewicz (64), 0:3 - Martyna Wiankowska (74 – rzut karny)

17. kolejka ekstraligi kobiet: GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:6 Śląsk Wrocław - KKP Bydgoszcz 1:0 AZS UJ Kraków - Olimpia Szczecin 3:3 UKS SMS Łódź - Rolnik Biedrzychowice ROW Rybnik - Czarni Sosnowiec 0:3 Medyk Konin - APLG Gdańsk 3:0

1. Czarni Sosnowiec 17 46 15 1 1 67-7
2. UKS SMS Łódź 16 38 12 2 2 38-10
3. Medyk Konin 17 38 12 2 3 43-15
4. Górnik Łęczna 17 36 11 3 3 67-17
5. Śląsk Wrocław 17 29 9 2 6 24-30
6. AZS UJ Kraków 17 25 7 4 6 32-32
7. GKS Katowice 17 24 6 6 5 34-29
8. Olimpia Szczecin 17 16 4 4 9 25-42