TS ROW Rybnik: kolejne 4:0 w Pucharze Polski

2020-11-22, Autor:

W 1/16 finału Pucharu Polski TS ROW Rybnik wygrał na przedmieściach Warszawy z Piastovią Piastów 4:0. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie rybniczanki pokonały Pogoń Zduńska Wola również 4:0.

W spotkaniu z I-ligową Piastovią Piastów rybniczanki przeważały przez cały mecz. Strzelanie rozpoczęła Petra Zdechovanova już w 8 minucie. Choć sytuacji było sporo, to do przerwy wynik się nie zmienił. Przewaga rybniczanek była niepodważalna, ale do 75 minuty nic się nie zmieniło. Wtedy na boisku pojawiły się Sroka, Parzych i Gronert. Właśnie dwie pierwsze z nich wykorzystały szansę i zdobyły gole zamykając wynik. Wcześniej kolejną swoją bramkę zdobyła Patrycja Matla.

Choć ligowa jesień do udanych w wykonaniu rybnickich „Frelek” nie należy, to awans do 1/8 finału Pucharu Polski uznać trzeba za dobry wynik.

W rybnickim klubie cieszą się ze zwycięstwa, ale dziwią się, że boisko rywalek zostało dopuszczone do gry:

– Sprzymierzeńcem gospodyń było ich boisko, które bardziej przypominało pastwisko. Jak widać regionalne związki piłkarskie mają różne standardy. Biorąc pod uwagę, że co roku sporo uwag do obiektu w Kamieniu mają włodarze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, dziwi dopuszczenie do gry piastowskiego boiska – powiedział prezes TS ROW Rybnik, Tomasz Kieczka.

Przed rybnickimi piłkarkami przerwa zimowa, która skończy się na początku marca 2021 roku. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej ekstraligi kobiet rywalem ROW-u będzie Śląsk Wrocław. Rozgrywki pucharowe powrócą 17 marca.

Piastovia Piastów - ROW Rybnik 0:4 (0:1)

0:1 - Petra Zdechovanová (8), 0:2 - Anna Sroka (80), 0:3 - Patrycja Matla (84), 0:4 - Weronika Parzych (88)

TS ROW Rybnik: Dulak, Botor, Guzik, Liskova, Stopka, Krzyżok J, Kozielska, Matla, Pluta, Zdechanova, Kubik. Rezerwa: Sroka, Parzych, Gronert.