TS ROW Rybnik: kanonada strzelecka w Kamieniu na początek sezonu

2021-08-15, Autor:

Piłkarki TS ROW Rybnik rozpoczęły sezon w I lidze od bardzo zaciętego spotkania ze Stomilankami Olsztyn, w którym padło aż 9 goli.

Po rocznej przygodzie w najwyższej klasie rozgrywkowej rybnickie piłkarki rozpoczęły w sobotę rywalizację w I lidze. Ich pierwszymi rywalkami były Stomilanki Olszyn.

Spotkanie rozgrywane na boisku w Kamieniu dostarczyło kibicom dużą dawkę emocji. W mecz lepiej wszedł TS ROW, który po golach Bulavovej i Zdechovanovej prowadził 2:0. Pomimo tego to przyjezdne schodziły na przerwę wygrywając 3:2. Do siatki rybniczanek trafiły Augustyniak i Turrentino, a trzeci gol był samobójczy.

W drugiej połowie gospodynie stwarzały sobie okazje, ale nie umiały ich wykorzystać. Za to gola ponownie zdobyły olsztynianki. Wynik na 4:2 podwyższyła Kałużna. TS ROW nie składał broni i w 88. minucie na listę strzelców wpisała się Matla. Z nadzieją na remis gospodynie rzuciły się do ataku, co w skutecznym kontrataku wykorzystały Stomilanki. Przy wyniku 5:3 rybniczankom udało się jeszcze zdobyć bramkę w doliczonym czasie gry, ale nic im to już nie dało. TS ROW przegrał na inaugurację sezonu 4:5.

TS ROW Rybnik - Stomilanki Olsztyn 4:5 (2:3)

1:0 – Bulavova (24), 2:0 – Zdechovanova (29), 2:1 – Augustyniak (34), 2:2 – Turrentino (40), 2:3 – Pluta (43 - gol samobójczy), 2:4 – Kałużna (73), 3:4 – Matla (88), 3:5 – Kędzia (90), 4:5 - Stopka (90+2)

TS ROW Rybnik: Rydlewska - Kasperska, Pluta Parzych (46’ Predecka), Zdechovanova, Liskova, Guzik, Bulavova (76’ Piwowarczyk), Matla, Przelicka, Stopka

Stomilanki Olsztyn: Krajewska - Krech, Kędzia, Silny, Lewandowska, Waszczuk, Tkaczyk, Rosiak, Kałużna (76’ Zawistowska), Turrentino, Augustyniak (87’ Długozima)

1. kolejka I ligi: Polonia Środa Wielkopolska - Rolnik Biedrzychowice 7:2 Skra Częstochowa - Resovia (15 sierpnia) Ząbkovia Ząbki - Pogoń Tczew 2:4 Trójka Staszkówka/Jelna - Sportowa Czwórka Radom (15 sierpnia) SWD Wodzisław Śląski - UKS SMS II Łódź (15 sierpnia) ROW Rybnik - Stomilanki Olsztyn 4:5

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 4