zamknij

Sport i rekreacja

TS ROW Rybnik bez licencji na grę w ekstralidze kobiet

2020-07-10, Autor: ad

Po tym jak w poniedziałek komisarz do spraw licencji negatywnie zaopiniował stadion w Kamieniu, decyzja Komisji do Spraw Licencyjnych nie mogła być inna. TS ROW Rybnik nie otrzymał licencji na grę w ekstralidze kobiet.

Reklama

Tak jak można było się spodziewać, TS ROW Rybnik nie otrzymał zgody na rozgrywanie meczów w ekstralidze kobiet w Kamieniu. Problem stanowi infrastruktura, m.in. brak szatni czy brak standardów potrzebnych do przeprowadzenia relacji telewizyjnych. Dziś rano do rybnickiego klubu dotarło pismo, w którym PZPN nie zaakceptował stadionu w Kamieniu.

Gdzie zatem swoje mecze będą rozgrywały rybnickie piłkarki? Na pewno nie na stadionie miejskim przy ul. Gliwickiej. Tam nie ma dla nich miejsca. Pierwszeństwo mają żużlowcy (PGE Ekstraliga) i piłkarze (3. grupa III ligi). Na horyzoncie pojawiła się nowa opcja, czyli stadion w Niedobczycach.

Dziś popołudniu miało miejsce spotkanie wiceprezydenta Rybnika – Piotra Masłowskiego, dyrektora MOSiR-u Rybnik – Rafała Tymusza oraz prezesa TS ROW Rybnik – Tomasza Kieczki, z działaczami Rymera Rybnik. Masłowski i Tymusz przedstawili działaczom Rymera pomysł na rozgrywanie meczów dziewcząt w Niedobczycach.

– Nadal to tylko pomysł, bo nie wiadomo, czy komisarz PZPN stadion zaakceptuje. Są na to spore szanse – komentuje temat Tomasz Kieczka.

Działacze Rymera nie podjęli jeszcze decyzji dopuszczającej zawodniczki do korzystania z obiektu. Poprosili o czas do poniedziałku, celem przeanalizowania tematu na spotkaniu zarządu.

TS ROW Rybnik ma czas do wtorku na wniesienie odwołania od decyzji PZPN o nie udzieleniu licencji.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~hanys z Rybnika 2020-07-10 22:51:05

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 0
 • ~Mael 2020-07-11 07:44:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 2
 • ~Damian Drops 2020-07-11 08:11:20

  Żużlowcy niech idą do Chwałowic na stadion rybek, bo tam ich miejsce :) a dziewczyny na stadionie, ktiry6im się należy. One jedyne godnie reprezentują miasto. Kuczera opanuj dawna i działaj.

  23 2
 • ~extraliga_2 2020-07-11 13:38:49

  11 września ostatni mecz żużlowców, 12-13 grają piłkarze. To jest jedyna taka sytuacja. Nawet ewentualny baraż żużlowców to jest jeden termin. O co tu chodzi? Może redakcja zapytałaby dyrektora MOSiR-u w czym jest problem? Wygląda na to, że pan Tymusz nie jest w stanie ogarnąć tematu 5-6 meczy piłkarek?

  15 0
 • ~jose_23 2020-07-11 14:04:40

  @extraliga_2 żużlowcy zajmują znacznie więcej dni bo maja treningi i mają zarezerwowane dodatkowe terminu na wypadek złej pogody w pierwotnym terminie.
  Co do piłkarzy to jednak nie mam wytłumaczenia, bodajrze w zeszłym sezonie była taka sytuacja, że w dzień w którym dziewczyny miały mecz, godzine po miał być trening facetów, no i niby ok a jednak nie i mecz trzeba było przenieść do kamienia.
  Kilka lat temu pojawił się pomysł budowy małego stadiony dla piłkarzy, teraz myśle że to jednak dobry pomysł był.

  3 0
 • ~extraliga_2 2020-07-11 14:56:27

  ~jose_23 - nie przekonałeś mnie. Mówimy o sobotach i niedzielach. Żużlowcy raczej w te dni nie trenują, przełożone mecze żużlowców odbywają się w tygodniu. Nie wierzę, że nie można pogodzić meczy piłkarzy i piłkarek.

  10 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3221