TS ROW Rybnik: 4 mecze i tylko 1 stracony gol

2019-09-15, Autor:

W niedzielne południe w podkieleckich Daleszycach piłkarki TS ROW Rybnik zmierzyły się z miejscową Spartą.

Gospodynie świadome mocy przyjezdnych od pierwszych minut nastawiły się na obronę, szukając szans w kontratakach. Przygotowane na taką sytuację rybniczanki cierpliwie rozprowadzały piłkę nie dając za wiele pograć zamkniętym na własnej połowie gospodyniom.

Na uwagę zasługuje „petarda” z 30 metrów kapitan, Edyty Botor, otwierająca wynik meczu. Debiutancką bramkę zdobyła również Patrycja Matla.

Druga połowa wyglądała podobnie. Spartankom wyszła jedna z kontr, po której udało im się strzelić gola. Tym samym Sparta jest pierwszym zespołem w tym sezonie, który zdobył bramkę w starciu rybniczankami.

Łukasz Wojtala – trener TS ROW Rybnik:

Przede wszystkim jak już w zwyczaju chciałem pogratulować dziewczynom za zwycięstwo i dołożenie kolejnej małej cegiełki w ligowej tabeli. Wynik wysoki 5:1 aczkolwiek przeciwnik nie zawiesił wysoko poprzeczki. Jak już przywykliśmy od początku sezonu zespoły grające przeciwko TS ROW Rybnik od początku meczu grają w bardzo niskiej defensywie co zdecydowanie utrudnia nam grę. W dniu dzisiejszym również zespół Sparty Daleszyce rozpoczął mecz ograniczając się jedynie do głębokiej defensywy i próby wyprowadzenia kontrataku. Na nasze szczęście długo nie męczyliśmy się z tak zorganizowaną defensywą i już do przerwy zdobyliśmy 4 bramki. A po przerwie przy tak okazałym prowadzeniu wkradło się lekkiej rozproszenie i druga połowa była zdecydowanie wolniejsza od pierwszej ale mimo wszystko przez całe 90 min kontrolowaliśmy nieustannie przebieg spotkania. Cieszy mnie fakt że potrafimy stworzyć i wykorzystać sytuacje bramkowe już w pierwszej połowie i zdobywanie bramek rozkłada się na cały zespół a nie uzależniamy sie tylko od jednej zawodniczki. Dzisiaj na duże słowa uznania zasługuje Dominika Rosak zdobywczyni dwóch bramek. Niestety nie udało się zachować po raz czwarty czystego konta i po błędzie w rozegraniu straciliśmy pierwszą bramkę w tym sezonie.

Edyta Botor – TS ROW Rybnik:

Kolejny bardzo ciężki mecz z przeciwnikiem, który nastawiony jest na obronę całym zespołem na własnej połowie, długo starałyśmy się rozbić defensywę Sparty, cieszy nas to, że potrafimy cierpliwie grać a dzięki temu stwarzać dogodne sytuacje z tak niewygodnym rywalem. Nasza skuteczność jest już dużo lepsza chociaż nadal jest do poprawy. Kolejnym aspektem na który zwrócimy uwagę będzie nasza koncentracja podczas drugiej połowy, nie możemy sobie pozwalać na takie momenty rozluźnienia. Teraz skupiamy się już tylko na następnej kolejce.

Sparta Daleszyce - TS ROW Rybnik 1:5 (0:4)

Bramki dla TS ROW Rybnik: Edyta Botor (22), Dominika Rosak (33, 86), Patrycja Matla (41), Jessica Pluta (35)

TS ROW Rybnik: Kuś, Konieczna, Sobota (72’ Parzych), Lizoń (60’ Soquessa), Kubik, Botor, Szczypka, Rosak, Guzik, Matla, Pluta