zamknij

Wiadomości

Trzy inwestycje w jednym miejscu. Prezydent głowi się jak rozwiązać ten problem

2013-12-23, Autor: Dominika Kuśka
W 2014 roku właściwie w tym samym miejscu magistrat zaplanował trzy inwestycje – budowę Parku nad Nacyną, parkingu oraz remont mostu na ulicy Kotucza. Czy wszystkie inwestycje uda się zrealizować jednocześnie? Prezydent obawia się, że jedną z nich trzeba będzie przesunąć na później.

Reklama

Przypomnijmy, w przyszłym roku przy ulicy Kotucza powstanie Park nad Nacyną. Miasto na tę inwestycję otrzymało 7,3 mln złotych dotacji z Unii Europejskiej.

>> Jak będzie wyglądał Park nad Nacyną – zobacz wizualizacje


Tuż obok parku magistrat zaplanował budowę nowego, ogólnodostępnego parkingu. Kilka dni temu został ogłoszony przetarg w trybie projektuj-buduj. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie prezydent zabezpieczył 0,5 mln złotych.

Tuż obok terenu, na którym powstanie parking i park władze Rybnika zaplanowały kolejną inwestycję – remont mostu na ulicy Kotucza.

 

Prezydent Adam Fudali obawia się, że tych trzech zadań nie uda się zrealizować jednocześnie. Wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie odroczyć w czasie trzecią z wymienionych inwestycji. Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że remont mostu nie będzie oznaczać wyłączenia z ruchu tego odcinka Kotucza. - Nie wyobrażam sobie, żeby na czas prac całkowicie zamknąć ulicę Kotucza, bo Rybnik stałby się całkowicie zakorkowany. Myślę, że ruch mógłby odbywać się podobnie jak podczas remontu ulicy Gliwickiej, poprzez specjalny bajpas – tłumaczy prezydent miasta.

> Sprawdź jakie jeszcze inwestycje będą realizowane w Rybniku w 2014 roku

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Arteks 2013-12-23 10:26:36

  Po co marnować teren na parking skoro będzie można podejść pieszo w kilka minut z innych parkingów do tego parku? Zamiast myśleć o tworzeniu w Rybniku ścieżek rowerowych, przejść podziemnych dla pieszych, ciągów pieszych to ciągle tworzy się nowe parkingi które niszczą miejską i rekreacyjną tkankę śródmieścia. ;( Obok kampusu jest parking na kilkaset samochodów - w weekendy kiedy najwięcej ludzi będzie chciało wybrać się do tego nowego parku oraz przez wakacje parking jest prawie zawsze pusty.

  10 0
 • ~ 2013-12-23 17:10:28

  Pewnie, że się nie da. Feudalny adaś i jego genialne urzedasy nie są w stanie skoordynować budowy nawet drewnianego sracza a co dopiero trzech rzeczy jednocześnie. Syf we łbach zamiast mózgu uniemożliwia myślenie. Wielokrotnie to udowadniali.

  1 0
 • ~Negro 2013-12-23 18:14:17

  Jest jeszcze czwarta inwestycja, która zaprzecza pierwszej. Zamiast deptaka ma być zbudowana droga średnicowa śródmieścia. Ma to być jedna z najruchliwszych dróg w mieście zaledwie po drugiej stronie Nacyny, która ma w tym miejscu kilka metrów szerokości. Tam będzie nieustanny korek do ronda. Nie rozumiem urzędników.

  1 0
 • ~ 2013-12-23 21:56:52

  teraz przed wyborami będzie wysyp planów budowy parkingów... zamknięcie Kotucza szału na mieszkańcach nie zrobi, gdyż miasto już jest całkowicie zakorkowane. komuś zachciało się kilkudziesięciu rond i dróg jednojezdniowych, więc teraz trzeba cierpieć. Rybnik powinien być książkowym przykładem tego, jak spierniczyć ruch miejski w rozwijającym się mieście.

  1 0
 • ~rybnikauer2013 2013-12-24 03:31:39

  "Prezydent głowi się, jak rozwiązać ten problem..." - SUPER TYTUŁ! ... Jak z kroniki KRLD! ... Pan Prezydent (podobnie jak: Wieczny Wódz, Ukochany Przywódca, itp...) "pochyla głowę nad problemami obywateli... Mamy własną "Koreę" (tę DEMOKRATYCZNĄ - rzecz jasna!) ... Władza sprawowana zbyt długo - DEPRAWUJE! ... Nie widać tego? ... Przecież Pan Prezydent jest również specjalistą od ruchu drogowego! Jest SPECJALISTĄ OD WSZYSTKIEGO...!!! .... Ale... Co się "czepiam".... Najważniejsze jest, żeby było prosto dojść do urn jesienią 2014 i ZAGŁOSOWAĆ na JEDYNIE SŁUSZNĄ LINIĘ... oraz "naszego Drogiego Przywódcę".... Rybnik maleje... dzisiaj to ok. 135 tyś. mieszkańców... Nie 140 tyś. - jak głosi UM (tak było w 2008 roku)... Przy tym ... Rybnik się RADYKALNIE starzeje... I na to Pan Prezydent liczy.... Dla starszych mieszkańców Rybnika ważniejszy jest nowy chodnik, niż to, że ktoś im na tym chodniku "nie da po głowie"

  2 0
 • ~smerfetka 2013-12-24 13:23:30

  Arteks nie wiem na jakim świecie ty żyjesz, parking przy kampusie jest od dawna zamknięty dla mieszkańców. W lato możliwe, że go otworzą, ale w weekendy na pewno nie...
  To miasto zaraz będzie się składać z samych parkingów...

  3 0
 • ~auralfloat 2013-12-24 13:32:12

  Jeszcze w Rybniku będzie otwarte pole golfowe... Już dziś mamy kabaret, to co wtedy będzie? Brakuje nam zdecydowanie Ikei, Auchan, 28 biedronek i 356 żabek. Na kompleks handlowo-rozrywkowy proponuję teren byłych kortów tenisowych na Grunwaldzkiej, buahah.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 841