zamknij

Wiadomości

Trwają zapisy na 68. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

2013-06-23, Autor: dk
Pod koniec lipca rybniczanie po raz kolejny ruszą na pielgrzymkowy szlak. Już od 3 czerwca wszyscy chętni mogą się zapisywać na 68. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Reklama

3 czerwca ruszyły zapisy na pielgrzymkę. Zainteresowani mogą się zapisywać do wybranych grup w Biurze San Antonio (DH Hermes, 3 piętro, Chrobrego 6, od poniedziałku do piątku, 9:30 – 16:30), w Centrum Pielgrzymkowym Nowiny (Parafia MB Częstochowskiej, Pilarczyka 5, od poniedziałku do piątku, oprócz środy, 8:00 – 10:00 i 16:00 – 18:00), w Parafii św. Jadwigi Śl. (Kard. Kominka 18, od poniedziałku do piątku, 16:00 – 18:00, sobota 8:30 – 10:30) oraz w kancelarii przy Bazylice św. Antoniego (do grup 1,2,3, poniedziałek, środa, czwartek 8:30 – 10:30, wtorek i piątek 16:00 – 17:00).Wciąż poszukiwane są osoby do pomocy przy kierowaniu ruchem oraz przy obsłudze muzycznej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z organizatorami pielgrzymki.

 

>> Zobacz galerię zdjęć

 

68. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwała od 31 lipca do 4 sierpnia. Szczegółowa trasa oraz program pielgrzymki są dostępne na plakatach oraz na stronie internetowej.

 

Osoby, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak w tym roku po raz pierwszy będą miały możliwość przywitać pielgrzymów z Rybnika na Jasnej Górze. Ci rybniczanie wyruszą do Częstochowy 3 sierpnia autokarem. Zapisy w Parafii MB Częstochowskiej oraz w Parafi św. Jadwigi Śl. Koszt wyjazdu: 30 złotych.

Wszelkich informacji udziela ks. Marek Bernacki pod numerem telefonu: 607 162 073 lub 32 44 02 402 oraz pod adresem e-mail: mbernacki@poczta.onet.pl.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~templariusz 2013-06-23 09:38:29

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~FMOO 2013-06-23 09:58:40

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 5
 • ~dominika40 2013-06-23 10:15:28

  ~templariusz jak sobie rozwiniesz" wiadomości" to w okienku "najbardziej komentowane" jest post o mszy, ale dziś to zaproszenie jest już nieaktualne bo msza była wczoraj. Pewnie ci co chcieli to poszli. Na pójście na pielgrzymkę też nikt nikogo nie zmusza. Pewnie chętni już dawno się zapisali. Gratuluję kondycji na taki marsz w upale.( dla mnie to bez różnicy czy pomodlę się przed obrazem M B w rybnickim kościele,w domu czy w Częstochowie bo MB jest przecież ta sama ale każdy ma prawo zrobić jak zechce).

  2 0
 • ~dominika40 2013-06-23 10:49:01

  No i znowu narzekania,że autobusy się spóźnią,że korki z powodu pielgrzymki. A co przez resztę dni w roku to wszystko chodzi jak w zegarku? Autobusy się spóźniają zawsze,korki są i będą czy idzie pielgrzymka czy nie. Najlepiej by pewnie było gdyby nikt nie wychodził na drogę, nie wyjeżdżały śmieciarki bo kurzą, nie naprawiali zatkanej kanalizacja ,nie łatali dziur na drodze-bo objazd.

  8 0
 • ~ 2013-06-23 10:53:51

  jest mi smutno bo prawdopodobnie w tym roku nie pójdę na pielgrzymkę a byłaby to już moja 13 pielgrzymka

  1 8
 • ~Ksenopita 2013-06-23 21:16:05

  Swój wpis o pielgrzymce sam usunę (tzn. go w ogóle nie napiszę) choć nie złamałbym regulaminu ale i tak by go usunęli fanatycy religijni z redakcji tego portalu. Napiszę tylko jedno. Wielu mówi tak: Niech sobie pedały się pedalą ale w zaciszu domu a nie paradują po ulicach. Po marszu szmat mówili, że szmaty są same winne gwałtom gdyż prowokują chodząc jak szmaty w paradach szmat. Wielu z tych co tak mówi będzie szło w tej paradzie do Częstochowy. Ta parada jest też manifestacją jak i tamte. Pokażcie mi ilu tych bezbożników, których na co dzień opluwacie za ichnie parady będzie wam przeszkadzać, będzie wami gardzić i z was szydzić? No i tak wyszedł mi komentarz. Bardziej powściągliwy być nie potrafię.

  5 1
 • ~rybnic 2013-06-23 21:31:40

  Drogi Użytkowniku Rybnik.com.pl!
  1. Przede wszystkim pisz na temat. Nie zaśmiecaj forum wpisami nie dotyczącymi artykułu.

  2. Pamiętaj, że publikując ciekawe i wartościowe opinie masz szansę zmieniać otaczającą nas rzeczywistość - posty na
  Rybnik.com.pl czytają tysiące osób, w tym władze naszego regionu!

  3. Masz prawo do konstruktywnej krytyki osób i instytucji. Nim jednak kogoś skrytykujesz, zastanów się 2 razy, czy nie
  wyrządzisz komuś niezasłużonej krzywdy. Krytykując, nie kieruj się emocjami, a wyłącznie rzetelnymi argumentami.

  4. Pamiętaj, że jeśli dopuścisz się naruszenia prawa, możesz ponieść tego konsekwencje. W internecie nikt nie jest
  anonimowy, a administrator na wniosek oraganów ścigania może udostępnić twoje dane na potrzeby postępowania
  karnego.

  Jeśli widzisz błąd w artykule, poinformuj nas o tym. Pod każdą publikacją znajduje się link do formularza "zgłoś błąd"..
  Pomóż nam ulepszać serwis i informuj o uchybieniach.  DO REDAKCJI i: Nie za bardzo rozumiem usunięcie mojego komentarz który podobno naruszył regulamin ,a dotyczył pożyczki udzielonej przez prezydenta na kwotę 300 tyś na bazylikę (co prawda w innym artykule ale ów artykuł został zdjęty ze strony głównej) Proszę o podanie który paragraf złamałem???

  4 0
 • ~superelektro 2013-06-24 08:54:39

  sezon pielgrzymkowy rozpoczął się już dość dawno. W zasadzie to nie mam nic przeciw temu aby każdy kto ma taką potrzebę szedł sobie gdziekolwiek. Tylko czy musi to być główna droga przeznaczona do szybkiego ruchu samochodowego ? Nie było by lepiej ( i zdrowiej ) gdyby sobie szli bocznymi drogami, przez lasy ( w cieniu ) i łąki ? Tylko kto by ich wtedy widział ? A mam podejrzenie graniczące z pewnością że organizatorom właśnie o to chodzi. Mają być widoczni. A kiedy zakorkują połowę miasta to widoczni będę na pewno, szkoda tylko że w negatywnym znaczeniu. W dniu kiedy z Warszawy wychodzi pielgrzymka do Częstochowy, główna ulica wylotowa w kierunku Katowic i Radomia czyli Aleja krakowska jest na pół dnia praktycznie wyłączona z ruchu. I żeby było ciekawiej to w Jankach, praktycznie już poza miastem schodzą na boczne drogi. Więc dokładnie odwrotnie niż by można bylo. Jakiś czas temu zapomniałem o tym fakcie i wpakowałem się w pielgrzymkę. W rezultacie zamiast toczyć się w przepotężnym korku z szybkością 4 km/godzinę i wdychać spaliny z tysięcy zablokowanych aut, zjechałem na boczną ulicę i przespałem kilka godzin w cieniu co mi dobrze zrobiło. Gdyby ci wszyscy idący w pielgrzymce mogli usłyszeć co myślą i mówią kierujacy o tym głupim zwyczaju a w szczególności o organizatorach takich imprez to chyba darowali by sobie pielgrzymkę pieszą i pojechali autobusem lub pociagiem. Poza tym, pomodlić się można wszędzie jak już ktoś napisał.

  4 1
 • ~ 2013-06-24 17:18:59

  Drugie przykazanie Boże zdecydowanie potępia wszelkie pielgrzymki i modlitwy do tzw ." świętych obrazów ", krzyży , ulepionych figur czy też bóstw i bałwanów wymyślonych przez ludzi .
  Pismo Święte informuje nas , że osoba , która oddaje pokłon i modli się do jakichkolwiek malowideł , glinianych figurek , drewnianych bożków i bożyszczy , łamie przykazanie Boże . W zasadzie kłaniając się i klękając przed tymi rzeczami , osoba taka , daje dowód na to , że nienawidzi Pana Boga Wszechmogącego , i oczekuje tylko na ogień piekielny , tam gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów .

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1105