zamknij

Wiadomości

Trwają zapisy do rybnickich przedszkoli

2012-03-20, Autor: Redakcja
Rodzicom najmłodszych przypominamy, że do końca marca trwają elektroniczne zapisy dzieciaków do rybnickich przedszkoli.

Reklama

Nabór będzie prowadzony do piątku, 30 marca do godz. 13.00. Rodzice mogą logować się poprzez witrynę www.rybnik.przedszkola.vnabor.pl.

 

Kolejność zgłoszeń (logowania w systemie) nie ma wpływu na pierwszeństwo w przyjęciu dziecka do przedszkola.

W związku z bardzo dużą ilością chętnych do przedszkoli, urzędnicy nie wykluczają, że grupy dzieci sześcioletnich będą umieszczone w budynkach szkół.

 

Przypomnijmy, że w tym roku poszerzona została lista kryteriów naboru do przedszkoli. Dodatkowe punkty otrzymają m.in. dzieci, których rodzice płacą podatek dochodowy w naszym mieście – więcej na ten temat.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Forest 2012-03-20 10:15:48

  Śmigielski i chce budowac pole golfowe , lotnisko dla biznesmenów a ja się pytam gdzie przedszkola !!!!!!

  1 0
 • ~a 2012-03-20 10:29:02

  po co przedszkola??... ważne że są centra handlowe, pola golfowe to jest ważne...na tym można zarobić a nie na przedszkolu przecież... ;-) śmiechu warte!!!

  0 0
 • ~Likwidacja Straży Miejskiej w Rybniku 2012-03-20 11:19:58

  Zlikwidować Straż Miejską i mamy budynek na przykład na żłobek czy przedszkole. Przyłącz się do nas, facebook. Będziemy organizować protest w maju. Wszystko zależy od ciebie mieszkańcu Rybnika, pamiętaj każdy głos się liczy. Facebook - Likwidacja Straży Miejskiej - Zapraszamy

  1 0
 • ~elazar77 2012-03-20 11:35:32

  Dobrze piszecie !!! A Śmigielski to dobry cwaniak. Władze się zmieniają a on zawsze przy korytku .Moje dziecko chodzi już 3 lata do tego samego przedszkola i co rok trzema na nowo się zapisywać pytam PO CO ????? to tak jak bym co rok musiał przyjmować się w tym samym zakładzie pracy do pracy.Poronione biurokratyczne przepisy.!!!!!

  1 0
 • ~dominika40 2012-03-20 15:50:19

  Jednym słowem polityka prorodzinna.

  0 0
 • ~AlicjaeR 2012-03-20 18:32:28

  ~elazar77
  ... dziwne masz pojęcie o zapisach do przedszkola , to dyrektorzy mają wiedzieć czy ty chcesz aby dziecko do przedszkola chodziło? Ludzie zmieniają miejsce zamieszkania , czasem tracą pracę i nie potrzebują dziecka wysyłac , nie wiem cóż cię tak dziwi że co roku masz zasygnalizować swoje zapotrzebowanie na przedszkole. A przede wszystkim może akurat znaleźć się na miejsce twojego dziecka ktoś bardziej potrzebujący i jemu trzeba miejsce zapewnić . Cieszcie się bo w Rybniku i tak nie jest źle , w Jastrzębiu dostanie się do przedszkola dziecka 3-4 letniego graniczy z cudem ...

  0 0
 • ~exitcosmo 2012-03-20 20:40:50

  Pojebane to z tym logowaniem! A jeżeli ktoś nie ma internetu , albo się nie zna na okienkach?

  0 0
 • ~elazar77 2012-03-20 20:57:03

  ~exitcosmo masz racę popieram a ty ~AlicjaeR bardzo lubisz wykonywać idiotyczne zgłoszenia. W szkole zaraz też trzeba będzie co rok zapisywać.Wystarczyć powinno zgłoszenie dziecka u wychowawczyni albo u dyrektora i koniec!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~mpok 2012-03-20 22:50:10

  Cóż. Szaściolatki miały pójść do pierwszej klasy i wtedy zrobiłoby się miejsce dla trzylatków. Proste. Niestety obserwując szkołę 34 - wspaniale przygotowaną dla takich dzieci można zauważyć, że nawet te sześciolatki które były już zapisane są wypisywane i wracają do przedszkola!!! Dzieci siedzą bite 45 minut w ławce, o dywanie zapomnijcie. Na wspaniały i zapewne drogi plac zabaw też szkoda czasu. W szkole jest tylko jeden dywan - ten który można zobaczyć na stronach szkoły. Dobrane książki (idiotyzm, że nauczyciele mogą sobie wybierać ksiązki) są tak trudne, że nawet niektóre siedmiolatki mają problem. "Szczeżuja to małż" - zdanie które piszą pierwszoklasiści. Maluchy -6-ciolatki (zresztą podobnie jak dzieci niepełnosprawne z klasy integracyjnej) nie są prowadzone na obiady. Muszą w tej szkole radzić sobie same "bo to już jest szkoła". Urząd miasta przygotował wspaniałą i wyposażoną szkołę. Szkoda, że nie nauczycieli. Nie ma się co dziwić, że sześciolatki nie zrobiły miejsca młodszym w przedszkolach...

  0 0
 • ~spirit-of-the-town 2012-03-21 08:45:29

  O sześciolatkach w szkole: robi się wielki szum wokół dodatkowych 2 lat do emerytury (do 67), a po cichu wydłuża się go o 3 lata, właśnie poprzez szybsze o 1 rok wysłanie dzieci do szkoły. Czemu nie mówi się o tym głośno, że w imię obiecanej polityki prorodzinnej, kradnie się dzieciom 1 rok dzieciństwa, przy okazji zmuszając je do dłuższej o rok pracy?

  0 0
 • ~akkk 2012-04-05 11:06:26

  Witam !
  Jako grupa rodziców dzieci uczęszczających do SP nr 34 w Rybniku ,chcielibyśmy powiedzieć z pełną odpowiedzialnością iż szkoła jest szkoła przyjazną dzieciom. Szkoła to nie tylko wymogi co do budynku ( co tez jest ważne ) lecz szkoła to dyrekcja a Pani Dyrektor tej szkoły jest osobą otwartą , ciepła i żywo zainteresowaną tym co się dzieje w szkole i co słychać u dzieci! A to chyba ważne !
  Nasze dzieci uczęszczają do klasy pierwszej , jak każdy rodzic przeżywamy początek ich nowego rozdziału edukacji JUŻ NIE PRZEDSZKOLNEJ A SZKOLNEJ. Początek stawia zawsze wiele pytań i okraszonych stresem lecz w tej szkole ,w naszej klasie dzieci od pierwszego września powitałynasze dzieci szkołę z uśmiechem .... i ten uśmiech Szanowny MPOK trwa nadal nawet u sześciolatków, ponieważ zostały wszystkie dzieci zostały otoczone opieką sympatycznych Pań pracujących nad dobrą atmsoferą w klasie nad poziomem nauki ,który nie zrazi żadnego dziecka a wręcz rozpali ochotę do zdobywania wiedzy jako czegoś przydatnego ciekawego i nie stresującego i tak się tez dzieje w tej szkole. Proszę Państwa szkoła nr 34 jest dobra szkołą z dobrze wykwalifikowaną kadrę, nie winną za system ministerstwa oświaty i nowe reformy które przysparzają obaw rodzicom 6 latków.Jeśli nawet państwo podejmą decyzje zapisania 6 latka do tej szkoły a pojawią się rozterki to my jako rodzice gwarantujemy ze Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Państwu pomogą, po już mówimy z praktycznego punktu widzenia. Wesołych Świąt:)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem dni elektrowni w Rybniku są policzone?
Oddanych głosów: 1618