zamknij

Wiadomości

Trwa zaciskanie pasa. Na Dniach Rybnika 2020 zabraknie gwiazd

2019-12-30, Autor:  Bartłomiej Furmanowicz

Zapowiadają się uboższe Dni Rybnika niż miało to miejsce dotychczas. Miasto zrezygnuje w 2020 roku z wielkich koncertów muzycznych gwiazd. Powód? Trudna sytuacja budżetowa Rybnika.

Reklama

Temat braku pieniędzy na Dni Rybnika 2020 „wypłynął” pod artykułem o Jacusiu, który publikowaliśmy w święta Bożego Narodzenia. Przypomnijmy, grupa fanów stworzyła wydarzenie na Facebooku – Chcemy Jacusia na Dniach Rybnika 2020 >>Raperzy piją i palą. Jacuś z Rybnika „prasuje ubrania” i podbija YouTuba<<

Pod postem z artykułem wypowiedział się radny Karol Szymura, który stwierdził, że w budżecie miasta nie ma środków na Dni Rybnika 2020.

Czy to oznacza, że jedna z najważniejszych imprez w Rybniku nie dojdzie do skutku? Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu uspokaja – Dni Rybnika 2020 odbędą się. Jednakże Dni Miasta nie będą huczne ze względu na trudną sytuację przyszłorocznego budżetu.

- Jest on związany ze zwiększonymi wydatkami na oświatę oraz z koniecznością zwrotu podatku od wyrobisk górniczych (pobranego w latach 2003 – 2011) – wyjaśnia Agnieszka Skupień.

Jak dodaje, są zaplanowane koszty związane z organizacją festiwalu Złota Lira, który corocznie odbywa się podczas święta miasta.

- Jeżeli chodzi dodatkowe atrakcje na ten czas, to będziemy się starali wypracować jakąś koncepcję wraz z miejskimi domami kultury, ale nie będzie ona obfitowała w wielkie koncerty gwiazd – zaznacza.

O trudnej sytuacji finansowej Rybnika pisaliśmy już jakiś czas temu >>Nie ma 110 mln złotych w miejskiej kasie! Będą cięcia w budżecie<<

Oceń publikację: + 1 + 50 - 1 - 127

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (34):
 • ~ 2019-12-30
  18:42:30

  Na Rybniku świat się nie kończy w promieniu 20km pełno fajnych imprez

 • ~Lateks 2019-12-30
  18:56:49

  Miastu generalnie źle nie życzę, ale w tym temacie uważam że oszczędności są jak najbardziej wskazane. Jest tyle niegwiazdorskich zespołów w naszej okolicy że można zorganizować tygodniowe dni Rybnika za połowę pieniędzy wydawanych na "gwiazdy".
  A przypomnę tylko że wydanie kilkuset tysięcy złotych na "gwiazdę" wcale nie oznacza że nie będzie takiej wtopy jak z Munkiem w Pszowie.
  Tak po sąsiedzku to tylko przypomnę że TABU, ŁZY na początkach swojej kariery grali za zwrot kosztów. Może warto pomyśleć o takich zespołach. Wiem tyłka nie będzie urywać, ale może właśnie przy okazji wyrosną nam "gwiazdy" które będą szanować publiczność. A nie jak "gunses n roses" którzy mają w poważaniu że kilka godzin publiczność czeka...

 • ~Arteks 2019-12-30
  18:59:44

  @internauta - ale sucharowaty żart. W promieniu 20 km od Rybnika nikt się nie przejmuje ani rozrywką, ani kulturą, oferując raz w roku "dni" na które zaprasza się jedne i te same wyświechtane "gwiazdy" których albo nikt nie zna - albo ich sława błyszczała 30 lat temu. Okoliczne samorządy idą po najprostszej linii opory i się nie przejmują czy ich mieszkańcy mają jakąś rozrywkę czy jej nie mają.
  Jeśli mam być szczery nie będzie mi takiej masówki brakować. Wolę aby w Rybniku odbywały się prawdziwe festiwale czy imprezy o których słyszy cała Polska takie jak Ryjek czy OFPA i takie które nie mają swoich odpowiedników jak najlepsza majówka na Śląsku i wiele innych.

 • ~ 2019-12-30
  19:21:24

  148 7

  ~internauta - masz 100% racji!!! może nie 20km ale już w takich Katowicach czy Gliwicach bez problemu jest tyle atrakcji, że nie trzeba siedzieć w Rybniku. Wyskok do Katowic traktuję na " kawę " tym bardziej, że droga prosta i łatwa do A1, potem na węźle Sośnica na A4 i w try mig jestem W Katowicach, a tam już się dzieje :-)

 • ~Lateks 2019-12-30
  19:33:59

  119 2

  ~bartezz Gliwice, Katowice, ok, ale też mamy "swoje" imprezy na które warto ruszyć tyłek. Wodzisław, Piece, Lyski, Czerwionka.... Mają swoje coroczne imprezy i to o już znanej randze. Nie jestem organizatorem to ciężko mówić o pieniądzach, ale najczęściej samorząd tylko może "ułatwiać" organizację. A tak naprawdę tam są ludzie mocno w to zaangażowani...

 • ~Arteks 2019-12-30
  19:41:19

  9 166

  @bartezz - z twoich wpisów zawsze wynikało, że ty taki leśny człowiek, nielubiący centrów miast, stołujący się w barze mlecznym, jak już to tylko na dożynki i jakiś koncert muzyki biesiadnej, a tu proszę imprezowicz co się zowie. ;)

 • ~Arteks 2019-12-30
  19:53:56

  @lateks - w Rybniku mamy środowisko i animatorów kultury i rozrywki - dlatego taki wysyp różnego rodzaju pomysłów, artystów, imprez, wydarzeń. Nawet jedna z największych firm zajmujących się organizacją techniczną imprez - ma swoją siedzibę w Rybniku. Myślę, że to nie jest przypadek. Nie ma drugiego miasta na Śląsku które miałoby tyle aktywnych domów kultury co Rybnik, trudno o drugie poza Katowicami które miałoby tak wieloletnie z tradycjami imprezy również dla bardziej wymagających. Znacie jakąś inną imprezę ze Śląska która byłaby transmitowana w telewizji jak koncert finałowy Ryjka? Ja kojarzę tego rodzaju imprezy z Warszawy czy Krakowa ale ze Śląska poza Ryjkiem nic. I z takich jestem najbardziej dumny tak samo jak z wielu rybniczan - artystów znanych w całej Polsce.
  A co do Dni Miast - nie mam nic przeciwko tego typu imprezom ale to jest już tak "wyeksploatowana i masowa formuła", że można byłoby coś wymyśleć ciekawszego typu jakieś urodziny miasta (jak w Katowicach) czy coś. Dni miasta są dosłownie wszędzie - od Jastrzębia po Władysławowo i od Świnoujścia po Przemyśl. I wszędzie występują te same twarze - znane też z każdej edycji "Sywestra" w TV.

 • ~ 2019-12-30
  19:55:07

  98 5

  Jak to ktoś powiedział Rybnik z budżetem Miliard złotych stać na wszystko... swoją drogą ciesze się że skończyła się rozrzutność w tym mieście,a koncertów jest pełno w okolicach także żaden problem dojechać do Takiej Czerwionki czy chociaż by Lysek

 • ~ 2019-12-30
  19:55:27

  Arteks - ja nie chwalę się swoim życiem prywatnym tak jak ty tam gdzie niby byłeś i co niby widziałeś... :-) ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje :-) nie trzeba być imprezowiczem żeby przebywać w innych miastach.. W Katowicach jest tyle dobrych lokali, restauracji, kin, klubów, że nie da rady tego ogarnąć za jednym razem. Polecam ekskluzywny lokal.na 27 piętrze dla wtajemniczonych :-) Arteks - ty i ten twój faworyzowany przez ciebie Rybnik możecie się schować daleko w tyle :-))))

 • ~Arteks 2019-12-30
  20:03:46

  @kukulka123 - gdyby Rybnik miał lepszy lobbing parlamentarny to nie musiałby za własne środki budować obwodnicy, bo to powinno być domeną państwa. No ale nasi posłowie lubią podrzemać, poudawać, że coś robią, czasami wyskoczyć z jakąś wizytą i na tym koniec. Efektów dla miasta nie ma żadnych, a ostatnie 4 lata to okres kompletnie stracony. A gdyby nie budowa tej drogi to można by wybudować lodowisko, aqua park, wielką halę sportową i sprowadzić na ich otwarcie Rybnika nawet Lady Gagę. Ale jak się chce budować za pół miliarda drogę to niestety trzeba potem oszczędzać. Zgadzam się z tobą, że okoliczne gminy zamiast wisieć na rozrywce i kulturze jaką oferuje Rybnik - niech same też mają większe ambicje i poza dożynkami i koncertem zespołów garażowych na kartoflanym polu niech rzucą grosza i zorganizują coś na poziomie. Zazdrościć nie będę.

 • ~Jarosław Mazelanik 2019-12-30
  20:07:39

  61 9

  Wszyscy umią biadolić,w Rybniku jest masa super kapel jak jest jakaś impreza to jest pusta widownia nawet na gratisowym koncercie np,Rybnik Blues Festiwal na który chodzę od zawsze i w DK Chwałowice sala świeci pustkami
  kto z was był na festiwalu Jazzu Tradycyjnego ?
  jest tyle imprez a wy o Katowicach

 • ~ 2019-12-30
  20:08:44

  66 4

  "Jednakże Dni Miasta nie będą huczne"
  A były kiedyś huczne? Nie kojarzę, może chodziło o to, że były drogie?
  "Koncerty gwiazd" są na imprezach zamkniętych, na które bilety sprzedają się na pniu, z których prawdziwe gwiazdy są sfinansowane.
  Imprezy takie są na odpowiednim poziomie, zamknięte i dobrze chronione. Miasto niech zostawi igrzyska ludziom, którzy się na tym znają. Niech zajmie się organizacją wydarzeń kulturalnych, takich które nie wymagają ogromnych środków, organizują ludzi i popularyzują polską i lokalną tradycję, mam na myśli gry miejskie, wystawy itd.

 • ~charlie 2019-12-30
  20:15:42

  58 7

  Bardzo cieszy taka rozsądna decyzja władz miasta. Jest to roztropność, która wskazana jest częściej w wydawaniu publicznych pieniędzy. Tym bardziej, że naprawdę w naszym mieście jest z czego rezygnować. Polityka "chleba i igrzysk" jest przeraźliwie zła i krótkowzroczna. W nowym roku władzy należy życzyć więcej tak dobrych decyzji. Jako ciekawostkę można tutaj podać Jastrzębie-Zdrój, które w tym roku będzie miało deficyt budżetowy, w wysokości 75 mln zł. a ciekawe jest to, że w całości zostanie on pokryty z nadwyżek budżetowych z lat poprzednich.

 • ~rzyt 2019-12-30
  20:19:47

  70 4

  @Arteks, a co powiesz o Czerwionce? Tam zawsze mają coś atrakcyjnego co proporcjonalnie do wielkości miasta przewyższa ofertę "wielkomiejskiego" Rybnika. Czytam to na rondzie w Stanowicach...

 • ~Arteks 2019-12-30
  20:57:15

  7 91

  @bartezz - jak to? Przecież niedawno nam opisałeś gdzie spędzałeś swój urlop i że jedną z głównych atrakcji była jazda hulajnogą po wrocławskich ścieżkach rowerowych? ;) Demencja? Nie wiem czy robisz to świadomie czy nie ale ogólnie parę razy dałeś do zrozumienia, że nie mieszkasz w Rybniku. Teraz już bardziej dosadnie pisząc na rybnickim portalu "twój Rybnik". Stawiam, że mieszkasz na peryferiach Żor lub w jakichś Szczejkowicach (co mogłoby tłumaczyć twoje stołowanie się i zachwyt nad Krówką), to byłoby również zgodne z zamiłowaniem do leśnych eskapad rowerowych i bliskości do A1. A także twoja ciągła krytyka różnych rybnickich inicjatyw przy braku zaangażowania się w różne miejskie sprawy - typowe do okolicznych hejterów. Jestem nawet w stanie pojąć skąd twoje histerie odnośnie rybnickich kontrapasów - po prostu wkurzają cię rowerzyści w centrum Rybnika do którego jeździsz w różnych sprawach (co ciekawe w Katowicach jest ich jeszcze więcej!). Poza tym kolejna sprzeczność - wiele razy krytykowałeś centrum naszego miasta za hałaśliwość, za puby czy kluby i ogólnie zachwycałeś się nudną idyllą podmiejskiego życia - a teraz zachwycasz się Katowicami gdzie jest tego jeszcze więcej i gdzie jest i wiele bardziej hałaśliwie - jak przystało na miasto wojewódzkie. Po co się kryłeś i udawałeś rybniczanina? @rzyt - w Czerwionce mają to co wszędzie w Polsce w każdym domu kultury - biletowane występy. U nas jeśli dobrze liczę takich domów kultury mamy 5. Ale to co nas odróżnia to mamy jednak coś więcej - imprezy na które zjeżdżają się pasjonaci z całej Polski, festiwale, konkursy, wystawy, klub filmowy, mamy animatorów z dziedziny kabaretu, tańca, teatru, kina, fotografii, muzyki (o jazzie nie wspominając). Miło wspominam też koncerty prawdziwych światowych gwiazd na stadionie. To było coś naprawdę niesamowitego. 20 tys. na koncercie Linkin Park - poza stadionem w Chorzowie tak dużych imprez na Śląsku nie było i nie ma (a i w Polsce niewiele jest miast które może się czymś takim poszczycić). A ty wyjeżdżasz z Czerwionką i może koncertem Ireny Santor... ;(((

 • ~1floyd 2019-12-30
  21:52:52

  50 7

  No cóż, taki trochę dziwny jest ten kraj. A co za tym idzie, nasze miasto. Mam trochę lat, Muzyka płynie w moich żyłach, na równo z tlenem. Ostatnio dni Rybnika, i tak były jakie były. Wcześniej i owszem, ludzie z całej Polski bywali na koncertach. Co do zaciskania pasa. Zauważam dziwne podejście władz, do mieszkańców. Strzygą owce, czyli nas. Od siebie dając coraz mniej. A co do koncertów. Od kilku lat duże gwiazdy wolę oglądać po za Polską. Jak się ma chęć, wychodzi taniej z przelotem samolotem, niż u nas w kraju.

 • ~deuter 2019-12-30
  22:54:42

  74 10

  Ważne żeby na drogi rowerowe były pieniądze, codziennie tysiące ludzi z nich korzysta... I na oświetlenie nowego pustego parkingu który się świeci przez cały rok choinka.... tam oszczędności się nie szuka.

 • ~Marcin Dębosz 2019-12-30
  23:20:48

  60 10

  Pani Agnieszka Skupień... główna obrończyni Rybnika w 3 RP.
  Niech dadzą śmieci po 50 zł za osobę, żłobki po 1.000 i podwyższą parkingi w Rybniku. Wtedy będzie na imprezy.

 • ~ 2019-12-31
  00:07:28

  69 5

  Arteks - człowieku nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawkę bo brniesz coraz głębiej w swoją głupotę i już teraz zakopałeś się po uszy.... Najpierw były obrzeża miasta, potem dzielnica Rybnika a teraz już wymyśliłeś Żory a może Szczejkowice??? Hehehehe :-))) za chwilę będzie Czerwionka a może Chałupki??? dlatego z tobą nie piszę bo uznaję cię za mitomana i również nie traktuję cię poważnie jak większość na tym portalu... Nie lubię się powtarzać, że jestem Rybniczaninem z krwi i kości od urodzenia i na rynek mam dosłownie parę minut piechotą czyli bliżej niż ty! Gdybyś był bardziej bystry to nie palnąłbyś takiej gafy bo pamiętałbyś, że w różnych artykułach podaje takie niuanse i szczegóły z życia i historii Rybnika, że nie jeden Rybniczanin o takich faktach nie wie. To, że byłem latem we Wrocławiu na parę dni to wywołało u ciebie sensację aż czkawki dostałeś. To , że bywam w Katowicach to też nie mieści ci się w głowie... a bywam tam na przysłowiowej kawie :-) Arteks gdzie ty żyjesz w jakim świecie??? a co powiesz o tym, że bywam za granicą? Jak powiem, że byłem w Wiedniu kilka razy w tym roku to zaraz stworzysz mit, że mieszkam w Pradze??? Gdy ci powiem, że byłem w Gdańsku to wymyślisz, że mieszkam w Pruszczu Gdańskim??? Arteks - sugeruje skonsnsultuj to ze specjalistą bo to już jest więcej niż żałosne i politowania godne.

 • ~Dawid Dziwoki 2019-12-31
  00:07:32

  28 9

  W Rybniku brak priorytetowej i skutecznej walki o Czyste Powietrze, ale szukanie pieniędzy na próżności dalej trwa. Jak to Arteks ostatnio napisał - druga Afryka. W takiej głodnej i schorowanej Liberii damienty z kraju wyjeżdżają tonami, ale karabinu i granatów nie brakuje w żadnym domu.

 • ~ 2019-12-31
  00:35:58

  59 4

  Arteks - i jeszcze jedno... Specjalnie napisałem ci "twój Rybnik" bo przy każdej okazji gdy się nadarzy wychwalasz ten Rybnik tak jak gdyby był metropolią czy stolicą Śląska, tak jak by był krainą mlekiem i miodem płynącą tymczasem szału tu nie ma, są nawet niedaleko stąd miejsca o niebo atrakcyjniejsze i lepsze i ładniejsze :-)

 • ~ 2019-12-31
  03:42:28

  19 14

  przez zaciskanie pasa cofamy się w rozwoju ( "ekologie" ) . Kraję międzymorza wymierają . Statystyki !!!

  Reszta Świata dobrze się zabawia :)

  ♥ - Do siego roku - ♥

 • ~rzyt 2019-12-31
  09:12:22

  33 4

  @Arteks, Irena Santor czy Połomski, Rodowicz zrobili /każdy z osobna/ więcej dla polskiej kultury niż wspomniany przez Ciebie Linkin Park.

  A może Ty uważasz po co budują centralne lotnisko w Polsce jak mamy nowe w Berlinie?
  Tak przez analogię mi się to skojarzyło.

  Zamiast koncertów w Rybniku będą w lecie na ulicach plaże; chłopcy się bawią.

 • ~arkussinus 2019-12-31
  09:14:26

  34 3

  panie arteks skoro ja "na niczym się nie znam"...zresztą egoistycznym pana zdaniem tylko pan ma monopol na wiedzę o wszystkim, to czemu tak usilnie starał się pan o zablokowanie mi konta, bo od pewnego czasu(a nie jest to tydzień) wypominałem czekającą Rybnik zapaść finansową? Dalej moja pańskim zdaniem "niewiedza" upoważnia mnie do zapytania "jedynego" fachowca od transportu zrównoważonego transportu, czemu na odcinku ul. Młyńskiej od Sądu do ZUS-u jest aż.......ZERO przejść dla pieszych(też w ramach zaciskania pasa?) (nie licząc tych dwóch przy tych instytucjach).....i wystarczy tych pytań człowieka, który "na niczym się nie zna" do osoby, której się wydaje, że wszystko wie....

 • ~ 2019-12-31
  09:20:54

  21 6

  Mogli by zaoszczedzic i wybudowac jakies mieszkania dla mlodych.
  Wtedy kazdy by sobie zrobil impreze w domu.

 • ~Rafcio1 2019-12-31
  10:03:51

  27 6

  Przydałoby się jakiś przewiert pod nasypem dla 10 osób albo serial zasponsorować im się premie należą przecież.jak dzieći z pierwszym kieszonkowym (włodarze)

 • ~Arteks 2019-12-31
  10:24:55

  4 46

  @arkussinus - jaka zapaść skoro miasto realizuje największą w województwie inwestycję infrastrukturalną? Wszystkie samorządy których dotknęła reforma (te które mają szkoły średnie) oszczędzają z powodu narzucenia reformy oświatowej - ale niektóre od lat mają problemy budżetowe, a są takie, że specjalnie nie przejmują się rozrywką czy sportem. Ile miast na Śląsku utrzymuje tak drogi (i lubiany przez ciebie i wielu kibiców) żużel? - 2 miliony rocznie z budżetu miasta daje po kilkunastu latach astronomiczną kwotę czyż nie? @bartezz - mam prawo uważać, że nie jesteś rybniczaninem po wielu twoich wpisach i dyskusjach. Wczoraj nawet napisałeś "twój Rybnik" - tak jakby ci się pomylił jeden z portali na których bywasz. Uważny czytelnik takie rzeczy wychwytuje. Tak samo mam prawo po twoich różnych sprzecznościach mieć wątpliwości odnośnie twojej równowagi emocjonalno-psychicznej. Zresztą istota która tak często występowała przeciwko betonowym centrum nagle zachwyca się Katowicami - które uchodzą powszechnie za jedno z najbardziej zabetonowanych miast w Polsce jeśli chodzi o centrum... To kolejna niedorzeczność. A co do tabletek to daj sobie coś przepisać na sen - ty zyskasz, a nikt nic nie straci. Zawsze największe głupoty piszesz w nocy.

 • ~Arteks 2019-12-31
  10:38:01

  3 38

  @rzyt - a ty wierzysz, że CPK powstanie i to pod kierownictwem takiej osoby jak... Horała(!). Remont linii kolejowej Kraków-Katowice ciągnie się od 10 lat (78 km). Z autostradami też się guzdramy od 20 lat. Zapowiadano w ciągu kilku lat 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie+ a wybudowano do dzisiaj 867. Ja nie wierzę ani w tempo ani zakres tej inwestycji. Santor wniosła być może dużo w polską muzykę, a przykład z nią dotyczył tego, że każdy dom kultury może zaprosić każdego kogo chce - czym mniejszy tym łatwiej go zapełnić. Nawet na koncercie gwiazd nieco zapomnianych... Ale kto jest w stanie zorganizować festiwal z nagrodami, jurorami, oprawą w mediach, katalogami itd? Tego przeciętny dom kultury nie zrobi. Rybnickie mają duże doświadczenie w takich działaniach i możemy być z tego dumni.

 • ~minowa 2019-12-31
  11:28:36

  15 3

  Znów epatowanie wydatkami na oświatę (w domyśle na nauczycieli ?) tym razem w przeciwieństwie do ograniczeń organizacji plebejskich zabaw i uciech.

 • ~ 2019-12-31
  11:35:17

  34 3

  Arteks - co do twojej równowagi emocjonalno psychicznej to ja i 99,9% czytających twoje cherezje nie mamy żadnych wątpliwości, że odbiegasz od tematu delikatnie mówiąc... Masz prawo i myśleć, że mieszkam w Honolulu :-) myśl co chcesz chłopie :-) no właśnie chyba tobie pomyliły się portale bo zrobiłeś z siebie pośmiewisko na portalu rybnickim jak i żorskim. Uważasz, że tylko ty "masz monopol" na wiedzę, na bywanie w różnych miejscach, na obrażanie i wyśmiewanie ludzi, którzy się z tobą nie zgadzają i mają odmienne zdanie niż ty! ja nie zachwycam się Katowicami bo bywam w o wiele atrakcyjniejszych miejscach ale wolę jechać np.tam w wolnej chwili i spędzic czas niż w tym przereklamowanym przez ciebie Rybniku. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem czy to aż tak trudne dla ciebie? Ostatni raz się powtórzę napisałem "twój Rybnik" bo go tak wychwalasz i rekomendujesz jakby był najlepszy i najpiękniejszy w Polsce. Tymczasem ja w nim mieszkając od urodzenia zachwycałem się nim do monentu aż był jeszcze zielony i zadrzewiony od kiedy stał się betonowy stracił u mnie wszystko. Mając dobry rower nie jest to dla mnie żaden problem żeby z centrum dostać się do lasu i pojeździc po leśnych ścieżkach nawet kilkadziesiąt km od śródmieścia, w którym mieszkam. Nie mart się o mój sen bo to też ci powtarzałem wielokrotnie czasami w nocy ktoś musi być na nogach by inni mogli spać.... Podziwiam cię, że marnujesz większość swojego czasu szczególnie na tym i żorskim portalu wypisując elaboraty sobie i muzom, które każdy traktuje z przymróżeniem oka lub poprostu nie czyta ich wogóle.
  Do siego roku 2020.

 • ~ 2019-12-31
  13:40:42

  23 2

  prawda jest taka że wsie i mniejsze miasteczka potrafią zorganizować porządne koncerty na poziomie a nie jakiś tandetny komercyjny szit za grubą kasę wypromowany przez telewizję

 • ~arkussinus 2020-01-01
  17:05:01

  14 0

  panie arteks choć jeden raz, tylko jeden raz odpowiedz na konkretne moje pytanie, bo jeszcze się to nie zdarzyło!!! Jak na razie to jedynymi odpowiedziami na trudne merytoryczne pytania, było......usuwanie komentarzy i......blokowanie konta

 • ~miro81 2020-01-02
  08:15:57

  1 2

  @bartezz co niby w tym lokalu na 27 piętrze takiego specjalnego? Jedynie widok, bo sam lokal to nie jest ekskluzywny. A ceny... daj spokój za takie coś to ja nie lubię przepłacać. Nic specjalnego. A same Katowice... jestem prawie codziennie i miasto jak miasto.

 • ~Henryk Szulik 2020-01-05
  16:31:25

  2 2

  Jakoś dziwne , że tam gdzie rządzi PO jest kryzys. Cos mi się wydaje że dobrze trzeba umieć rządzić takimi środkami jakie są .Nie wybieraliśmy prezydenta ani radnych do hulania jak jest kasa tylko do rozumnego gospodarowania tym co jest(a tak na marginesie-przed wyborami nie mówiliście że na coś zabraknie, tylko że zrobicie)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 713