zamknij

Wiadomości

Trwa Solidarna Paczka. Wolontariusze chcą pomóc uchodźcom. Co my możemy zrobić?

2022-06-18, Autor: bf

Przed Bożym Narodzeniem dzielimy się dobrocią w Szlachetnej Paczce, w czerwcu natomiast możemy pomóc w podobny sposób. Trwa letni odpowiednik zimowej akcji – Solidarna Paczka. Wolontariusze zbierają siły i środki, by pomóc uchodźcom z Ukrainy. Jak możemy pomóc? Jest kilka sposobów.

Reklama

Coroczna Szlachetna Paczka stała się już tradycją przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy też ludzie ubodzy i naprawdę potrzebujący, otrzymują od darczyńców najpotrzebniejsze rzeczy. Podarki mają być zaczynkiem, by stanąć na nogi i samemu nieść pomoc.

Tym razem stowarzyszenie Wiosna zorganizowała letnią akcję – Solidarna Paczka, która skupia się na uchodźcach z Ukrainy. Wielu z nich znalazło się w trudnej sytuacji życiowej.

Oto niektóre przykłady z Rybnika:

1) Pani Oxana z synem Vasylem oraz Pavlem przyjechali do Polski 10 marca. Rodzina znalazła schronienie u osób prywatnych, gdzie wspólnie z synami zaznała spokoju. Vasyl chodzi do przedszkola, a Pavlo do szkoły. Pani Oxana bardzo chciałaby już mieć pracę. Obecnie jest wolontariuszem medycznym, wspiera rodziny z Ukrainy. Największym wyzwaniem dla pani jest oczekiwanie na przetłumaczenie dokumentów. Na chwilę obecną bez tego nie może podjąć pracy w swoim zawodzie, jakim jest lekarz.

2) Pani Polina ma 33 lata i przyjechała wraz z 63-letnią matką Aloną i 2-letnim synem Pavlo do Polski 22 marca 2022 roku z Charkowa. Ich miasto zostało zbombardowane, przebywali przez wiele tygodni w schronie. Gdy przyjechali do Polski, wreszcie mogli poczuć się bezpiecznie. Najpierw mieszkali na sali gimnastycznej, obecnie w hostelu. Jak się okazało, to nie był koniec traumatycznych przeżyć Rodziny. Pani Polina podczas pobytu w Polsce dowiedziała się o śmierci męża. Rodzina pomimo tego nie poddała się i trzyma się razem.

3) Pani Alona ma 29 lat. Do Polski przyjechała z okolic Charkowa 15 kwietnia wraz z dwójką swoich dzieci: 9-letnią córką Sofiyą i 7-letnim Artemem. Na Ukrainie kobieta pracowała jako zaopatrzeniowiec. Odpowiadała za zaopatrzenie magazynu. Największą trudnością w Polsce jest bariera językowa. Kobieta tęskni za Ukrainą, na której został jej mąż. Jeśli wojna by się zakończyła, to chciałaby wrócić do swojej ojczyzny. Obecnie jednak chce żyć w Polsce, bo zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, z jakim wiązałby się powrót. Nie chciałaby też na to narażać swoich dzieci. Wystarczająco dużo przeszli uciekając do Polski.

Przykładów jest więcej. W sumie na terenie Rybnika przebywa 19 rodzin z Ukrainy, które które znalazły się na liście akcji.

Co my możemy zrobić? Przede wszystkim – zostać darczyńcami. Listę potrzebujących osób znajdziemy na stronie Solidarnej Paczki. Istnieje też opcja wpłaty na konto Stowarzyszenia Wiosna.

Możemy też zapytać się w rybnickim sztabie, czy potrzebna jest nasza pomoc.

Czasu jest mało! Weekend cudów rozpocznie się w następny weekend.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 34

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (32):
 • ~Onyx01 2022-06-18
  22:04:42

  70 31

  Mocno weryfikujcie do kogo to idzie. Nad morzem atrakcje dla polskich dzieci 79 zł bilet rodzinny a dla Ukrainy 5 zł. Wszędzie ukraińskie flagi, na ulicach słychać więcej ukraińskiego języka niż polskiego. Dzisiaj do galerii w Gdańsku zajeżdża piękne, nowe Porsche Panamera na ukraińskich blachach. Pod ośrodkiem pięknie, nowe motocykle na ukraińskich blachach. Prawda jest taka że finansujemy wakacje bogatym Ukraińcom pod pretekstem wojny bo biednych nie stać na wyjazd. Pobierają 500 plusy i wyjeżdżają do siebie, dofinansowania do mieszkań, darmowe przejazdy. Obchodzimy się z nimi jak z wydmuszkami. Wojna na Ukrainie a połowa pracowników produkcyjnych z Żor wyjechała na święta wielkanocne na Ukrainę. To jak to w końcu jest? Jest ta wojna? Bomby spadają? Budynki popadają w ruinę?

 • ~etet 2022-06-18
  22:46:51

  48 47

  Tymi pociągami, w brudzie i ścisku, poprzyjeżdzali bogaci ukraińcy, pod pachami dzierżąc swoje nowiutkie porsche? I ci bogaci ukraincy mieszkają na salach gimnastycznych, na nasz koszt, bo chcą zaoszczędzić na nowy jacht?

 • ~wolf67 2022-06-18
  22:48:27

  56 31

  Onyx01 popieram w 100% kto uciekł ten kto miał kasę a oni nie chcą w POLSCE pracować bo im się należy pomoc humanitarna od POLSKI tylko że pomagają zwykli ludzie nie państwo pis a POLAK za chwilę będzie obywatelem 2 kategorii w własnym panstwie

 • ~wolf67 2022-06-18
  22:50:20

  44 26

  ~etet coś ty widział to przekaz pis tv bo ja widziałem samochody którymi oni przyjechali u nas zwykły KOWALSKI nawet o taki nie śni także pomyśl zanim coś napiszesz

 • ~mui 2022-06-18
  23:05:58

  58 20

  Faktycznie, coś tu nie gra. Na ulicach, także w Rybniku, można zobaczyć bardzo drogie fury z Ukrainy. Może chociaż płaciliby za nie OC, chociaż przyzwoitość sugerowałaby żeby je sprzedać a środki przekazać na letni odpowiednik Solidarnej Paczki. Wożenie się samochodami za 200 tys. zł i wynajem najdroższych apartamentów nie jest w interesie Ukraińców, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy. Trudno w tej sytuacji żeby Polacy, często sami biedni wyrzekali się czegoś, czego samemu im brak i robili wam paczki.

 • ~etet 2022-06-18
  23:15:48

  39 47

  Przyjechały do nas 3 miliony bogaczy z ukrainy!! No to chyba fajne bo oni dużo wydadzą w polsce, a może i pozakładają jakieś ciekawe biznesy, które pozwolą się polsce rozwijąć? A może ci bogacze, od dziecka nawykli do życia w luksusie, wnioskują teraz o przyznanie szlachetnej paczki, która pomoże im utrzymać wysoki poziom życia? Ludzie, leczcie się. Choć nie wiem czy to się jeszcze da skutecznie wyleczyć.

 • ~Onyx01 2022-06-18
  23:33:47

  42 21

  ~etet nas Polaków jest ponoć około 60 milionów wliczając w to rodaków którzy Polskę znają z opowiadań babć i dziadków. My jak chyba żaden naród nie byliśmy dotknięci wojnami czy rozbiorami. Nasz naród również próbowano zniszczyć tępiąc między innymi inteligencję. Miliony z nas emigrowały za granicę za chlebem, za schronieniem, przed wojną czy po prostu za poszukiwaniem własnego miejsca na ziemi. Moja rodzina uciekała z Litwy. Mieli kilka godzin żeby załadować wóz. Co zabrali to ich, czego nie zabrali przepadło. Zostawili chałupę, ziemię, gospodarę. Nikt się z nimi nie cackał. Przyjechali do Polski. Musieli od razu iść do pracy bo zdechliby z głodu. Nikt nie dopłacał do mieszkania, nikt nie sypał pieniędzmi na lewo i prawo. A jak jest z nimi? Przyjeżdżają i co niektórzy jeszcze wybrzydzają. No z całym szacunkiem ale jeśli uciekasz przed wojną to nie ważne gdzie byle był dach nad głową i bomby nie wybuchały.

 • ~Onyx01 2022-06-18
  23:43:01

  43 23

  ~etet nie założą bo nie chcą pracować. Posłuchaj, poczytaj jaka.kezt o nich prawda. Kobiety ani myślą podejmować pracę do póki nie skończy się socjal. Po co ma iść do roboty za 2500 jak ma 2x500 plus, 1500 dopłaty do mieszkania i całą masę innych dodatków? Za nic nie robienie ma 2800 zł więc po co ma wydawać na paliwo i marnować czas w pracy?

 • ~Larrg 2022-06-19
  09:12:12

  43 20

  Ta.. Liczy się Ukraina, bo Polski obywatel nie ma do większości rzeczy praw, trzeba dać i pokazać jaki PL jest super, kpina...
  Po za tym jestem u siebie a nie na Ukrainie więc nie chce ich flag,bo czuje się choć by to oni Nas przejeli, a nie my im pomagali
  Cofając się w historię , tępili naszych przodków jak psy,my teraz mamy im pomagać ? Za to ?
  Sorry Niemiec jest i był jaki jest, ale pierw zadba o swojego, a potem pomyśli o pozostałych, biorąc pod uwagę historię stosunku Ukrainy do Polski , gdy by ta sama historia dot Ukrainy i Niemiec , sorry ale pomocy brak...
  Ale teraz taka mogą chwała Ukrainie
  Nie biedny ubogi z tam tad nie przyjechał ....

  A i jak by to ja pojechał np do Niemiec a tu co złego by się działo ... Sorry ale nikt by mi w języku PL nie robił menu restauracji , wiadomości i nie wiem czego, nie umiem DE no trudno szkoda chłopie....

 • ~1floyd 2022-06-19
  10:47:51

  35 6

  Jak widać, powoli zapał do pomocy Ukrainie powoli wygasa. Organizacje humanitarne, coraz częściej piszą jest ona znacznie mniejsza niż na początku. W marcu, dziennie wysyłały po 15 palet z różnoraką pomocą. Obecnie jak wyślą 2, to jest dobrze. Nawet wiele punktów pomocowych ograniczyło dni otwarcia, bo brak towarów. Polacy sami odczuwają skutki tej wojny. Ceny szybują w górę a końca nie widać. Sami mają coraz mniej, w portfelach i lodówkach. A co będzie dalej? To jedno. A teraz mam pytanie. Znajomym z pomorza w styczniu spłonął dom. Przygarnęła ich rodzina. Z początku były obietnice samorządu że udzieli im pomocy w odbudowie. Na tym ta pomoc się skończyła. Bo obecnie są inne priorytety. Kasa z ubezpieczenia starczyła na ok. 30% prac remontowych. Nie dlatego że zaniżono wartość domu, by płacić mniejszą składkę. To materiały i robocizna tak skoczyły w górę. Czym się oni różnią, od uchodźców z Ukrainy? Też stracili dom, i większość majątku. I jeszcze z kredytem hipotecznym. Osoby u których obecnie mieszkają, nie mają żadnych benefitów, w przeciwieństwie do osób przyjmujących pod swój dach, rodziny Ukraińskie. I to tak naprawdę pokazuje, kto jest ważny w tym kraju. A mówi się że bliższa koszula ciału....

 • ~AnnaKatarzyna 2022-06-19
  12:34:37

  21 21

  ~1floyd nie uwierzę ze ceny od stycznia tak skoczyły że z 100% stopnialo nagle do 30%. Szczególnie że wśród znajomych i rodziny wiele osób buduje/ remontuje/ ociepla i aż takich skoków w cenach nie ma.. .
  Gdyby każdy Ukraniec miał tyle pieniedzy jak jest to na tym forum przedstawione, ukraina byłaby zaliczana do bogatszych krajów w Europie.
  Nawet w Afryce są milionerzy, nie oznacza to jednak ze cały kontynent ma sie dobrze. Drogie auta kluja w oczy. Wystarczy że takich aut w Rybniku i okolicy będzie 20 i już dla wielu będzie to dowod na bogactwo uchodzcow.
  Swoją drogąw pierwszych dniach wojny oglądałam w niemieckiej tv, reportaż z polskiej granicy. Pokazywali jak przyjeżdżali cyganie i zabierali wszystko jak leci z straganów dla uchodzcow. Nikt ich nie zatrzymywał, nikt nie kontrolował, pomimo obecności wolontariuszy czy policji. Dlaczego Polacy są tak niestabilni, że najpierw oddali by ostatnia koszule, działają irracjonalnie a po krótkim czasie im się nudzi? Jak dziecko, które pobawi się nowa zabawka a potem rzuci nią w kąt.

 • ~Onyx01 2022-06-19
  12:58:02

  26 14

  ~AnnaKatarzyna czemu są niestabilni? Bo z czasem dostrzegają co się dzieje. Pomoc ma polegać na znalezieniu dachu nad głową, aklimatyzacji, ochłonięciu, oswojeniu się z sytuacją a następnie na znalezieniu pracy. Potem masz sobie radzić sam. W końcu nie przyjechały tu same małe dzieci tylko dorośli z dziećmi.

 • ~Noname1212 2022-06-19
  13:21:48

  24 8

  Jak to się wygadała się pewna polityk w pewnym ogólnopolskim medium {rozgłośnia radiowa z top 3)
  Ja już przy każdym tankowaniu samochodu do pełna dorzucam się 250zł do tej pomocy.
  Więc skończcie na każdym kroku wysępiać odemnie kolejne pieniądze.

  A na jesieni odbiję się to na nas potrójnie, poczwórnie albo i więcej.

 • ~AnnaKatarzyna 2022-06-19
  13:22:26

  21 22

  Onyx1 naprawdę ludzie są tak glupi, że potrzebują kilku miesięcy, żeby zrozumieć czym jest ogromna fala uchodzcow? Oczywiście że wśród uchodzcow znajdą się naciągacze. Oczywiście że uchodzcy będą wykorzystywać nasz system. Ale i wśród Polaków znalazło się wielu, ktorzy wykorzystywali i okradali uchodzcow. Trzeba patrzeć również na to że nie każdy potrafi w 3 miesiące się tak ogarnąć żeby znalesc pracę w obcym kraju i się utrzymać. Ba większość ludzi w przeciagu 3 miesięcy, po traumie, nie potrafiłaby się odnaleźć z nowej rzeczywistości. I jest całkowicie normalne.
  Swoją drogą w Polsce dużo Polaków nie potrafi zjeść dobrej pracy. A co dopiero uchodzca bez języka.

 • ~Onyx01 2022-06-19
  13:35:21

  30 7

  ~AnnaKatarzyna bo pomoc jest zorganizowana od dupy strony. Na granicy przydział. Ty do Gdańska, ty do Katowic, ty do Poznania. Na miejscu przydział w UP do odpowiedniego zakładu. Idziesz i przyjmujesz bez dyskusji skoro wielce jesteś osobą bez dachu nad głową i bez środków do życia. Jak nie zawsze możesz wrócić. A to że praca nie odpowiada twojemu wykształceniu czy ambicjom no cóż. Z czasem sobie życie ułożysz. Nasi rodacy po studiach też w Holandii śmieci sortują i nikt nie płacze

 • ~Noname1212 2022-06-19
  13:44:31

  23 10

  Nie wyraziłem się jasno... W poście wyżej..
  Niejaka olga siemiuk w radiu powiedziała, iż mamy wysokie ceny paliw, gdyż kasa z tego idzie na Ukrainę...

  Tak że biedny polaczku płacisz 50%wiecej za paliwo czyli powiedzmy jakieś 250zl na miesiąc wrzucasz im do skrbonki... Ale za niedługo odbiją się te ceny na wszystkim.

 • ~AnnaKatarzyna 2022-06-19
  13:57:08

  22 25

  ~Onyx01 to co proponujesz? Wywalić tych wszystkich " darmozjadow" na Ukraine i patrzeć jak ich pala i gwałcą? Uważasz że wszystkich należy wrzucić do jednego worka i ze wszyscy Ukraińcy na nas żerują? A może skoro my Polska szlachta mamy już tych Ukraicow to oni powinni nas służyć? Korzystają z naszej gościnności więc niech nam nogi myją? Dzieci ukraincow wrzućmy do jakiejś hali, zamkniejmy je tam na 12h a Ukrainki niech nam w tym czasie służą?
  Wielu Ukraincow podjęło pracę, wielu szuka, wielu wróciło do siebie. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. No chyba że ty jako Polak jesteś złodziejem a twoja żona/ dziewczyna prostytutka? Bo w końcu tak o Polakach się mówi.

 • ~Onyx01 2022-06-19
  14:40:22

  34 15

  Ja nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Jasne że należy sobie pomagać. Ale wszystko ma do cholery swoje granice. Wczoraj byłem w Hewelianum w Gdańsku. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i co? Opisy tylko w języku ukraińskim. Na placu powiewa wielką flaga Ukrainy 5x3 metry. Gdzie ja do cholery żyje? W Polsce czy na Ukrainie? Wsparcie nie polega na tym żeby dać rybę tylko wędkę.

 • ~AnnaKatarzyna 2022-06-19
  16:14:46

  9 18

  ~Onyx01 dlatego piszę że Polacy są niestabilni. Czemu Ukrainiec ma byc winny nadgorliwości Polaków?

 • ~TenCoSaltaNocąRobi 2022-06-19
  19:32:59

  16 14

  ~Onyx01 Trzeba mieć bardzo niskie poczucie wartości własnego narodu, żeby twierdzić, że jakaś flaga zagraża polskiej państwowości. Szczerze współczuję.

 • ~betta 2022-06-19
  19:35:36

  24 11

  Artykuł jest o szlachetnej paczce,prawda?Jestem ciekawa ilu hejtujących albo piszących o rzekomych milionach i furach Ukraińców weszło na tę stronę?Ja weszłam i uwaga doczytałam o czym te rodziny marzą-o jedzeniu,o sandałach dla dziecka,starsza pani o blenderze,o naprawie starego telefonu by mógł działać itp itd .No w dupach się uchodźcom poprzewracało!!Z doświadczenia wiem że z ludzimi mających ugruntowane (nienawiścią ,zazdrością.,głupotą,niezrozumieniem,egoizmem-do wyboru) zdanie na jakiś temat NIE MA sensu rozmawiać.I tak będą patrzeć tylko na czubek własnego nosa,Ba nawet patrząc że ktoś wrzucił kaszę czy makaron do pomocowego kosza będą złorzeczyć pod nosem,UWAGA-wszystkim którzy zlecą się minusować mojego posta:)) NIE życzę by pan Putin po Ukrainie spojrzał na nasz kraj,i by sami nie kłuli w oczy Niemców czy Francuzów swoim bogactwem spakowanym w reklamówkę ew walizkę :))

 • ~Onyx01 2022-06-19
  19:58:30

  14 15

  ~betta no więc niech idą do pracy. Ja też marzę o wielu rzeczach ale mnie nie stać a wyciąganie rąk byłoby dla mnie poniżej godności

 • ~AnnaKatarzyna 2022-06-19
  20:38:37

  15 10

  ~Onyx01 jeszcze trochę i będziesz zazdrościł tym wszystkim rodzicom, którym udało się zebrać kasę, dzieki fundacjom, na leczenie swoich smiertelnie chorych dzieci.
  A jak ciebie na wszystko nie stać do idź do drugiej pracy albo znajdź coś lepszego.

 • ~betta 2022-06-19
  20:40:48

  20 10

  Onyx człowieku,.na litość boską marzysz o blenderze ???Czy tego typu nieosiągalnych rzeczy dla Polaka?Czy Ty czytasz co piszesz?Jakieś absurdalne wyżej porównania do Polaków którzy wyjechali w celach zarobkowych do Holandii.Wyjechali bo CHCIELIi to jest ta różnica.Właczyłeś media w ciągu ostatnich 3 miesięcy? Wojna,zbombardowane domy.osierocone dzieci?Obiło Ci się o uszy??Po co ja się produkuję?Nie pomagasz to chociaż nie hejtuj,Piszesz o godności to zachowaj jej minimum, i nie pisz bzdur na forum bo się człowieku ośmieszasz. Idz oglądaj te legendarne ukrainskie fury.Gdzie są zaparkowane? ;)

 • ~marcin_14 2022-06-19
  21:49:26

  9 12

  Natrafiam na pełne rodziny. Mam wrażenie, że zaczynają nam wchodzić na głowy. Nagrania z okopów na tweeterze, teraz będziemy mogli podziwiać rozwalone rosyjskie czołgi w WARSZAWIE. Kabaret?. Czekam aż powstanie i zostanie dopuszczona pierwsza ukraińska partia walczącą o prawa mniejszości ukraińskie, ale jaja

 • ~1floyd 2022-06-19
  22:02:43

  9 7

  ~AnnaKatarzyna. Ja też mam znajomych, którzy się obecnie budują. I wierz mi przecierają oczy ze zdziwienia, patrząc na ceny materiałów na budowę. Głupie płyty OSB w grudniu kosztowały ok 30zł szt teraz 87zł szt. Przykłady można mnożyć. Piszesz że luksusowe auta Ukraińców to nic zdrożnego. Też tak myślę. Ale? Śledzę, różne portale internetowe. I w żadnym nie znalazłem jakiejkolwiek wzmianki, by któryś z Ukraińców sprzedał swój drogi samochód, a kasę pozyskaną przelał na pomoc dla walczącej Ukrainy. Za to w kilku, zachodnich portalach, pisze o zadłużeniu Ukrainy, w związku z dostarczaniem jej broni przez zachód. Bo rakiety, armaty, czy czołgi kosztują nie mało. Jakie zobowiązania podpisuje Prezydent Wołodymyr Zełenski ? W jednych z angielskich portali padły słowa że już ok 20 - 30% terytorium jest sprzedane. A jedno jest pewne. Jeszcze nigdy USA nie wtopiły kasy na działaniach wojennych.

 • ~1floyd 2022-06-19
  22:22:46

  8 3

  I jeszcze jedno. Wołodymyr Zełenski, i obecni rządzący na Ukrainie, liczą że podpisując jakieś zobowiązania, spłacą je z reparacji od strony Rosji. Tyle czy Rosja je zapłaci? I z czego?. A nie wierzę, by zachodnie banki, przekazały zablokowane aktywa, rosyjskich oligarchów na odbudowę Ukrainy. Bo byłby to strzał w swoje kolano. Bo już nikt inny nie przelałby nawet 1 centa na konto takiego banku. Zaufanie to podstawa w działalności bankowej.

 • ~RybnikJoCiPrzaja 2022-06-19
  23:22:04

  22 2

  Podsumuję - artykuł jest o akcji dotyczącej w sumie drobnej pomocy, która wiele znaczy dla osób, które przyjechały do Polski, bo u siebie mają wojnę, Rosjanie burzą, zabijają, gwałcą, kradną, niszczą. Większość komentarzy sugeruje, że nie warto pomagać poszkodowanym przez wojnę, bo widziano gdzieś kilku zamożnych Ukraińców. Albo wylewa się żale, że co prawda nam nikt niczego nie zabiera, ale jakieś dziecko z Ukrainy ma większą zniżkę. Albo że są też Ukraińcy, którzy pracują w Polsce i nie pojachali na wojnę. Sami się zastanówcie, kto korzysta na takiej próbie skłócenia Polaków...

 • ~RybnikJoCiPrzaja 2022-06-19
  23:30:49

  20 3

  Krótko: Jeżeli ktoś nie chce pomagać - nie musi tego robić. Solidarna Paczka jest akcją ludzi, którzy chcą pomagać i rozumieją, że to ma sens. Na końcu korzyści z pomagania są dla wszystkich.

 • ~Franciszka Tania 2022-06-20
  08:32:43

  14 8

  Panowie elegancko ubrani siedza na ławkach piwko w rece i głośno rozmawiaja przez telefon.Dlaczego nie sa ukarani za picie piwa.Nie wiem juz gdzie mieszkam wszędzie ten język .Co z nami będzie mieszkańcami.Kiedy będą płacić za wszystko jak my zwykli obywatele.wszędzie zniżki a kto mnie da zniżkę .mam tego serdecznie dosyć.Pisze bo mam prawo wyrazić swoją opinię.Jeszcze bym wiecej dała przykładów ale po co drażnić .Nie życzę sobie głupich odpowiedzi.Mam prawo swoje zdanie napisać.Państwo polskie nie weryfikuje przyjezdnych a to błąd.Dopiero sie zacznie i wiem to na pewno.Dajesz palec biorą całą rękę.

 • ~Kotka Tola 2022-06-20
  20:47:44

  3 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Kotka Tola 2022-06-20
  20:57:35

  3 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 358