zamknij

Wiadomości

Trwa kampania. Jurek, Brudziński i Kukiz w Rybniku

2013-04-17, Autor: Dominika Kuśka, Wacław Wrana
Kandydaci na senatorów nie ustają w zabiegach o głosy rybniczan. We wtorek z poparciem dla Bolesława Piechy przyjechali do Rybnika Joachim Brudziński i Marek Jurek. Paweł Kukiz wziął udział w spotkaniu z wyborcami Józefa Makosza. Zaś Janusz Korwin-Mikke postuluje likwidację podatku dochodowego, a Piotra Masłowskiego popiera partia Demokracja Bezpośrednia.

Reklama

Wczoraj w naszym mieście gościł Paweł Kukiz, który w minionym tygodniu zadeklarował poparcie w zbliżających się wyborach kandydatury Józefa Makosza. – To człowiek, który jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych. Chce zmienić straszną ordynację wyborczą w naszym kraju, a poza tym jest Ślązakiem. Nie chcę senatora z PO, PiS czy SLD. Chcę senatora-Ślązaka, którego być albo nie być zależy od wyborców, a nie wodza partii – tłumaczy znany piosenkarz, Paweł Kukiz.

 

>> "Solidarność" popiera Józefa Makosza

Józef Makosz ma nadzieję, że to co robi Paweł Kukiz jest początkiem zmian w polskiej polityce. – Otrzymałem to poparcie, bo razem walczymy z tym bałaganem, który się u nas zrobił. Winą tego jest zła ordynacja wyborcza. Ludzie mogą sobie iść do wyborów co cztery lata, jednak na władzę i tak nie mają realnego wpływu – mówi Józef Makosz.

 

Z kolei kandydat Kongresu Nowej Prawicy wyraził swoją opinię na temat podatku dochodowego. – Podatki dochodowe są karą za pracę. Jeśli akcyza od alkoholu jest po to, by ludzie nie pili, to podatek dochodowy jest po to, by ludzie nie pracowali. Dodatkowo podkreśla to zasiłek dla bezrobotnych, który tak naprawdę jest premią za niepracowanie – komentuje Janusz Korwin-Mikke.

Kandydat na senatora, oprócz poparcia europosła Marka Migalskiego, zyskał również poparcie Tadeusza Drozdy. Satyryk swoją decyzję przedstawił w formie krótkiego, rymowanego wierszyka.

 

>> Europoseł Migalski za Januszem Korwinem-Mikke

 

Po raz kolejny mocnego wsparcia Bolesławowi Piesze udzielili parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości. Do Rybnika przyjechał wczoraj Marek Jurek oraz szef komitetu wykonawczego PiS - Joachim Brudziński. - Śląsk wymaga szczególnej uwagi, bo w minionych latach region mocno odczuł skutki przemian ustrojowych. Jestem ze Szczecina i wiem, że musimy zapobiec temu, co się stało na Pomorzu w skutek likwidacji stoczni. Silny i zasobny Śląsk to polska racja stanu, a najlepszym ambasadorem Śląska będzie Bolesław Piecha - przekonywał poseł Brudziński.

 

Głos w przedwyborczej kampanii zabrała również Demokracja Bezpośrednia, której kandydatowi nie udało się zebrać odpowiedniej ilości podpisów, by startować w wyborach. Teraz politycy postanowili udzielić poparcia niezależnemu kandydatowi, Piotrowi Masłowskiemu. - Piotr Masłowski jest jedynym kandydatem, który otwarcie deklaruje poparcie dla idei demokracji bezpośredniej, czyli uczestnictwa obywateli w podejmowaniu najważniejszych decyzji państwowych bez pośrednictwa polityków – czytamy w oświadczeniu Demokracji Bezpośredniej.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (48):
 • ~ 2013-04-17
  10:39:03

  0 0

  A ja wierzę w mądrość ludzi regionu. Czyny, nie słowa! Zapraszam do głosowania na mnie :)

 • ~cbabw 2013-04-17
  10:59:01

  0 0

  Co ty babo zrobiłaś dla tego regionu? Teraz masz pracować w szkole/godz. 10.39/, bo ci za to płacą, a nie klikać. To samo pytanie można zadać pozostałym walczącym o kasę senatora. Tak na marginesie, gdyby były jakiekolwiek badania stanu zdrowia kandydatów do sejmu, czy senatu w normalnych wyborach Motyczka odpadłby zaraz/przez cały czas kampani leżał w szpitalu/ i nie było by tej hecy na koszt podatników z wyborami uzupełniajacymi. Każdy kto chce się przyjąć do pracy musi przejść badania lekarskie, niestety w sejmie i w senacie to nie obowiazuje i teraz mamy sytuację, że robią sobie pikniki, spotkania, imprezy na nasz koszt, czy ktoś policzył ile te nasze biedne społeczeństwo to wszystko kosztuje.

 • ~ 2013-04-17
  11:15:20

  0 0

  Wybierzmy naszego czlowieka ,moze byc Józef,juz raz wybralismy k...we polityczna!!!! nijaka Kluzik

 • ~marcinek6000 2013-04-17
  11:16:38

  0 0

  @cbabw chciałem tylko dopowiedzieć(żeby ktoś źle nie zrozumiał) co do kosztów tych imprez, że oczywiście tylko kandydaci PO,PiS,SLD i PSL robią te imprezy z naszych podatków, pozostała czwórka nie jest dotowana przez podatników. Do tego z moich obserwacji zauważyłem, że najbardziej za te pieniądze to sobie chyba hula piecha.

 • ~tomaszmasz 2013-04-17
  11:25:55

  0 0

  Pani Grażyno, mądrzy ludzie regionu zdemaskowali Pani hasło wyborcze: http://demotywatory.pl/4108057/Rysiek-Riedel-wiecznie-zywy

  Piotr Masłowski zamieścil obrazek o sobie na swoim facebooku, pani tez jest aktywna na facebooku - może warto zamiescić równiez swój?

 • ~qwerty 2013-04-17
  11:37:40

  0 0

  Tak tylko dla zachowania uczciwosci - Pani Grazyna Kohut dzis lekcje ma dopiero od 11:40 (o tej godzinie ma lekcje z 2Tm), wiec klikanie dzis o 10:39 to nie grzech. Ale to fakt, ze ktos tu pisal, ze mial z nia lekcje iles lat temu i czesto bywalo, ze byla na nich nieobecna bo zalatwiala jakies sprawy. Ciekawi mnie tylko czy fakt kandydowania przeciwko przyjacielowi politycznemu Fudalego - B. Piesze nie wplynie negatywnie na dyrektorska kariere Pani Dyrektor. Oby sie nie okazalo, ze podzieli los wszystkich innych, ktorzy odwazyli sie na polityczne nieposluszenstwo przeciwko jasnie nam panujacemu.

 • ~qwerty 2013-04-17
  11:41:02

  0 0

  Zwlaszcza, ze kandydujac pani dyrektor de facto staje naprzeciw innemu swojemu koledze po fachu - dyrektorowi V LO G. Janikowi, ktory jak wiadomo bardzo mocno trzyma kciuki za swojego politycznego przyjaciela B. Pieche, poniewaz jesli Piecha dostanie sie do Sentau, to Janik wskakuje na jego poselski fotel w Sejmie. A jak wiadomo w srodowisku PiS-BSR panuje jedna wazna zasada - "kto choc troszke nie z nami, ten bardzo przeciwko nam". ;)

 • ~orient 2013-04-17
  11:55:14

  0 0

  Prawdziwy gentleman nie atakuje kobiet w dodatku z takim dorobkiem jak pani Kohut. A że gentlemenów tu mało przez to normą na tym forum jest gryzienie, szczekanie i obmawianie... Spośród różnych kandydatów tylko Masłowski, Polok, Sajewicz i Kohut to ludzie w polityce nowi bez żadnego negatywnego bagażu.

 • ~ 2013-04-17
  12:01:17

  0 0

  Jak głosować poza miejscem zamieszkania? Przebywam w Gdańsku i do dnia wyborów w Rybniku mnie nie będzie.

 • ~strong 2013-04-17
  12:01:39

  0 0

  qwerty Pani Kohut jest przede wszystkim dyrektorem szkoły, a lekcji to ma tylko kilka w tygodniu, więc pisanie postów podczas pracy dyrektora niezbyt pasuje

 • ~zbig67 2013-04-17
  12:16:03

  0 0

  różni spadochroniarze pojawili się w Rybniku pewnie znając go tylko z nauki geografii. prawda jest taka że po wyborach nikt juz w Rybniku się nie zjawi, zapomną o nas. tu chodzi o to żeby się dostać na dobrze płatne stanowisko senatora. niech więc każdy głosuje według sumienia.

 • ~agnes_80 2013-04-17
  13:42:36

  0 0

  Królowa jest tylko jedna ^^ http://demotywatory.pl/4109347/Grazyna-KOHUT

 • ~fanprawdy 2013-04-17
  13:56:41

  0 0

  Pani Grażyno zaproszenie do głosowania przyjmą chyba wszyscy DZIAŁKOWCY i zagłosują na GRAŻYNĘ KOHUT bo jako jedyny kandydat do Senatu stoi na stanowisku , że DZIAŁKOWCOM NALEŻY PRZYZNAĆ PRAWO WŁASNOŚCI DO DZIAŁKI, co jest gwarantem maksymalnego zabezpieczenia interesów działkowców. Prawa własności nie da się zanegować i trzeba będzie w przypadku likwidacji ogrodu działkowego zapłacić po Cenie Rynkowej nie tylko za ziemię ale i za wszystko co się na niej znajduje i to bez dyskusji i korowodów sądowych. Nareszcie ktoś wspiera emerytów i rencistów, którzy stanowią około 50 % działkowców.

 • ~badabum 2013-04-17
  14:14:32

  0 0

  Witam, na złość politykierstwu i planowanym przetasowaniom personalnym w administracji szkół będę głosował na pana Józefa Makosza.

 • ~fanprawdy 2013-04-17
  14:14:34

  0 0

  Projekty ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych autorstwa Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości jak również pozostałe chcą wprowadzić zapisy, że działki będą w użytkowaniu wieczystym lub oddane w dzierżawę. Są to zapisy mało znaczące w aspekcie wdrożenia procedury likwidacji ogrodu . Za ziemię działkowiec nie dostanie zapłacone nic . Mając prawo własności dostanie przykładowa: działka 400 metrów kwadratowych x cena rynkowa 1 metra kwadratowego 100 złotych = 40 000 złotych . DZIAŁKOWCY ,likwidowane ogrody będą zazwyczaj w centrum miast i cena 1 metra kwadratowego może być jeszcze większa. Nie głosować na PO /Dużego/ oraz PiS / Piechę/ bo są to partie służące głównie bogaczom. DZIAŁKOWCY brońmy działek , głosujmy na GRAŻYNĘ KOHUT, która jako jedyna chce naszego dobra.

 • ~ 2013-04-17
  14:47:20

  0 0

  To niech Pani Grażyna K. Złoży pisemną deklarację przed wyborcami ,że jako senator zmieni ustawę o ogródkach działkowych a jeśli tego nie zrobi (ma na to rok) to poda się do dymysji...najłatwiej jest nabierać wyborców i obiecywać wszystko wszystkim, a potem mam was w dupie ja sama nic nie mogę...

 • ~politolozka 2013-04-17
  14:47:59

  0 0

  ~agnes_80 jak Pani Kohut dalej będzie reklamowac się czyimis hasłami, to za niedługo będzie przerobiona nie tylko na Ryska Riedla, a także na DODĘ :)

 • ~Ludwiczek XIV 2013-04-17
  14:55:43

  0 0

  ŻADEN Piecha, Makosz, czy Kohut ludzie, ani jedna z tych osób nie oferuję żadnej alternatywy. Czy przejmują się tym, że ZUS jest niewypłacalny, że to jedno wielkie koryto? Czy któregoś z Nich interesuje faktyczny stan usług NFZ, stomatologa i tak robię prywatnie. Ludzie młodzi muszą wybrać sami dla siebie odpowiednie rozwiązanie LIBERALNE !

 • ~Ksenopita 2013-04-17
  15:11:25

  0 0

  Pani Kohut. Z całym szacunkiem ale nauczycielom już podziękujemy. Sprawdzanie klasówek i wpisywanie ocen do dziennika nie jest doświadczeniem, które pozwala ubiegać się o polityczne stanowiska. Jeśli chodzi o popularność, znane nazwisko i ilość publikacji prasowych przegrywa pani np. z Ewą Sonnet, która wygrała by z panią w przedbiegach. Co innego jakby Pani np. butami handlowała. O! To się w Rybniku ceni...

 • ~tomaszmasz 2013-04-17
  15:36:07

  0 0

  Ta kampania to jakas masakra. Polecam list Mirosława Dużego przeslany do księzy - "Duch Święty chadza kędy chce". https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-h.ak/hphotos-ak-frc1/734013_442306279184454_611151308_n.jpg

 • ~marcinek6000 2013-04-17
  16:02:36

  0 0

  @tomaszmasz no masakra ten list. Kto się interesuje polityką i wyborami, ten ma swoje typy i nie trzeba go zachęcać. Ci którzy nie idą głosować to ci którzy mają gdzieś politykę, nie leży to w ich kręgu zainteresowań, więc nie ma po co ich zachęcać, bo nie chcemy żeby głosowali ci którzy nie mają o polityce pojęcia. Im mniej tym lepiej, tylko że jeśli głosować będą tylko interesujący się to PO nie ma szans, dlatego w PO nawołują do dużej frekwencji, żeby przyciągnąć do wyborów "politycznych idiotów"(czyli idiotów tylko w sensie politycznym) i zapewnić sobie zwycięstwo.

 • ~ 2013-04-17
  16:20:31

  0 0

  PO i PiS już miało swą szansę i ją zmarnowało! Jedyną alternatywą dla rządzącej POstkomuny jest Korwin-Mikke (KNP). Niskie podatki, prywatyzacja służby zdrowia, prawie całkowita likwidacja biurokracji czy również zniesienie przymusu składek na ZUS. Polacy do roboty, premier sam się nie obali.

 • ~fanprawdy 2013-04-17
  16:56:47

  0 0

  Panie Kukiz święta racja należy wybrać bezpartyjną Grażynę Kohut

 • ~PaskudnyDamian 2013-04-17
  17:41:30

  0 0

  Ja wierze że wygra Janusz Korwin Mikke i w końcu pęknie beton.Ludzie nie dawajcie sie znów nabierać tym samym cwaniakom- tak wam sie za ich rządów żyje dobrze?

 • ~Robin Tell 2013-04-17
  20:17:16

  0 0

  Pan Józef Makosz jedynie on nie jest uwikłany w żadne partie. Wybieram Pana Józefa Makosza jako najlepszego kandydata, reprezentanta naszej ziemi.

 • ~Eberhard Mock 2013-04-17
  20:58:27

  0 0

  Feliksie: Pan Korwin-Mikke opowiada o utopii, której nie da się zrealizować. Zastanów się na co państwo wydaje kasę z podatków. I pomyśl, że tego wszystkiego nie będzie. Dróg, policji, szpitali, nawet tej gównianej reprezentacji w piłce nożnej... Obudź się dzieciaku, bo nawet nie wiesz z jak wielu rzeczy korzystasz, które masz dzięki podatkowi dochodowemu... Ech, to pewnie i tak groch o ścianę...

 • ~marcinek6000 2013-04-17
  21:53:39

  0 0

  @EberhardMock wow większych bzdur nie słyszałem, szczególnie numer że to wszystko jest akurat z dochodowego haha. 1. dochodowy jest najmniej efektywnym podatkiem, przynoszącym najmniej do budżetu, przy wysokich kosztach obsługi, 2. on chce dochodowy zastąpić pogłównym. 3. ja rozumiem, że ktoś może czegoś nie wiedzieć lub mieć inne poglądy na dany temat, ale tacy jak ty, którzy obrażają ludzi, a samemu piszą głupoty są żałośni. Wykaż trochę kultury i chociaż przeproś użytkownika za obrażanie 4. zrealizować program jak najbardziej się da, możesz mieć inne poglądy co do efektów, ale nie że się nie da zrealizować. Utopię to masz teraz na własnych oczach realizowaną przez państwo. 5. Nie musisz wyborcy Korwina pisać czego on nie będzie mieć z podatków, bo wyborca JKM dobrze o tym wie i właśnie dlatego na niego głosuje, żeby na te rzeczy pseudodarmowe nie płacić. Bo wyborca Korwina uważa, że to nie jest darmowe, tylko płaci się na to w podatkach i będzie taniej dla konsumenta jeśli zapłaci się bezpośrednio, gdyż nie będzie się opłacać pośredniczących urzędników i będzie lepsza konkurencja bez państwowych odpowiedników i lepiej bo prezes będzie dbał o swój interes, a nie cudzy, wy wierzycie, że jest lepiej jak urzędnik zarządza cudzymi pieniędzmi i poza opłaceniem firmy opłaci się jeszcze tych urzędników i sobie wierzcie, nie będę was przekonywać do mojej wersji. 6. Policja ma być w budżecie państwa, więc nie pleć bzdur, a reszta też ma być tylko że prywatna, a nie państwowa.

 • ~Ludwiczek XIV 2013-04-17
  21:54:53

  0 0

  ~Eberhard Mock: Bajeczki mi opowiadasz jak dziecku, ale my nie chcemy państwowej służby zdrowia bo jest niepraktyczna, nie chcemy zusu bo jest niewypłacalny, nie chcemy państwowej opieki MY jesteśmy samodzielni i za własne ciężko zarobione pieniądze będziemy mieli lepszej jakości usługi czy szkolne czy zdrowotne czy ubezpieczeniowe... Dużo by tu pisać ale czas SOCJALIZMU mógłby już się skończyć,a poczciwym i mającym nadzieję obywatelom dać odrobinę wytchnienia. Ja nie chcę utrzymywać bezrobotnych biedaków, bandy urzędników, dopłacać do koryta , gdzie mi zostają resztki. LUDZIE NIE CHCĘ I NIE CHCĘ !

 • ~fanprawdy 2013-04-17
  22:19:26

  0 0

  Piechę wspierają parlamentarzyści , dlaczego? bo nie ma poparcia wyborców ?! Hasło wyborcze tego Pana " Czas na Śląsk" w jakim aspekcie : ... aby porosły go chwasty. ... nareszcie doprowadzimy do całkowitego unicestwienia jego byłej potęgi gospodarczej itp.
  Czas to pieniądz. Kolesie, głównie z PO i PiS doprowadzili do tego ,że mamy te pieniądze , gigantyczne pieniądze - do spłacania BILION złoty długu publicznego , 50 miliardów odsetek rocznie pomimo wyprzedaży majątku narodowego, zresztą za 10-20 procent jego wartości, wsparcia Unii Europejskiej - otrzymaliśmy najwięcej co oznacza , że uznano nas za największego żebraka wśród państw wchodzących w jej skład. Ale największym sukcesem PO i PiS będzie, że znajdzie się jeszcze stosunkowo dużo "mądrych inaczej" , którzy zagłosują na ich kandydatów PD Dużego i PiS Piechę .

 • ~Hegus 2013-04-18
  02:16:11

  0 0

  Jak to mówią czas dinozaurów się już skończył. Tylko nowe i młode ma szansę w przyszłości coś zmienić. Każdy inny jest powrotem do przeszłości, jak oto przeszłość wyglądała każdy widział i mógł ocenić.

 • ~Eberhard Mock 2013-04-18
  05:41:22

  0 0

  Spokojnie Panowie. Może źle się wyraziłem, może źle mnie zrozumieliście. Ja tu nie piszę, że pomysły Pana Korwin-Mikke są złe. Zdaję sobie sprawę z wad systemu, które on wskazuje (notabene są one oczywiste i nie wymagają geniuszu, żeby je zauważyć). Nie da się ich jednak wyeliminować w sposób jaki Pan Mikke proponuje. Jego sposoby śmierdzą rewolucją, a te nigdy nie kończyły się dobrze. Troszkę w jego poglądach za dużo egoizmu, można wręcz mówić o wezwaniu do powrotu do pierwotnych wartości: jesteś silny to sobie poradzisz, jesteś słaby - giń. To też troszkę, za przeproszeniem, śmierdzi... Pan Mikke cieszy się stałą popularnością właśnie dlatego, że za wszelką cenę stara się NIE ZDOBYĆ władzy. Gdyby znalazł się po drugiej stronie barykady obnażyła by się jego całkowita bezsilność. A teraz może sobie spokojnie opowiadać swoje bajki zyskując popularność wśród młodych, naiwnych i niedoświadczonych jeszcze ludzi. BTW: tzw. prywatna służba zdrowia radzi sobie tak dobrze, bo zajmuje się wyłącznie "dochodowymi" schorzeniami, możecie być pewni, że "prywaciarzy" chętnych leczyć skomplikowane choroby nie będzie, bo to nie bardzo się opłaci. No, ale to pasuje to ogólnego klimatu: jesteś słaby więc zdychaj (vide poglądy Pana Mikke na paraolimpijczyków...). Pozdrawiam z rana, lecę ciężko pracować, żeby własnoręcznie utrzymać rzeszę nierobów, emerytów, rencistów, ZUS, skarbówkę i Bóg wie co jeszcze ;)

 • ~sambora85 2013-04-18
  07:17:47

  0 0

  marcinek6000 daj sobie siana z tymi komentarzami wybory rozegrają się i tak miedzy 3 osobami : Makoszem, Dużym i Piecha. A twój Korwin Mikke i Polok jeszcze są za ciency w uszach...

 • ~sambora85 2013-04-18
  07:21:53

  0 0

  I mam nadzieje że ludzie w dniu wyborów nie będą głosowali na tego nadwornego pajaca w kapeluszu czyli Korwina. Ludzie ocknijcie się głoś na Korwina to głos stracony pamiętajcie o tym!!!

 • ~superelektro 2013-04-18
  09:10:24

  0 0

  Tym bardziej oddany na kogokolwiek z ugrupowań już rządzących jest stracony. Ktokolwiek byle nie z rządzącego układu. Program dla Polski przedstawiany przez JKM po pewnych modyfikacjach jest całkiem sensowny i do przyjęcia, tylko trzeba go analizować całościowo a nie na podstawie wyrwanych z kontekstu fragmentów gdyż takim sposobem można dość do wniosku że nie ma Boga, co jest nawet napisane w Piśmie Świętym.

 • ~piotrekdec 2013-04-18
  10:24:37

  0 0

  "trzeba go analizować całościowo a nie na podstawie wyrwanych z kontekstu fragmentów gdyż takim sposobem można dość do wniosku że nie ma Boga, co jest nawet napisane w Piśmie Świętym. " abstrahując od tematu artykułu, zawsze uwielbiałem taki argument nt istnienia Boga - istnieje bo w tej księdze pisze, że jest :) słodkie (wiem wiem, to nie jest zwykła księga, to księga święta, a święta dlatego, że mówi o tym, że Bóg istnieje:))

 • ~Ludwiczek XIV 2013-04-18
  12:10:27

  0 0

  Panowie ! Rewolucje mają sens np słynna rewolucja Pinocheta w Chile, gdzie dochód narodowy brutto wzrósł w tym czasie łącznie o ok. 35%z kryzysu! ale nie o to nam tu się rozchodzi. Jeżeli ktoś zarzuca pierwotne instynkty wobec JKM to ma rację ale czy to źle?
  Hmmm Dajmy szanse przede wszystkim sobie, żebyśmy mogli poradzić w tej ciemnej polityce. Proste słowa, proste czyny ile to można mówić i przekonywać , że to co dobre to wolne od przymusu . Pozdrawiam

 • ~marcinek6000 2013-04-18
  12:45:36

  0 0

  @Eberhard JKM nie chce rewolucji, tylko kontrrewolucji. Rewolucję właśnie mamy i jak zauważyłeś nie jest dobrze. On chce powrotu do normalności. Wyeliminować problemów nie będzie się dało nigdy, ale zawsze można je zminimalizować i liberałowie wierzą, że właśnie liberalnymi metodami. Krokiem dla tych słabych jest likwidacja płacy minimalnej. Żeby zatrudnić tych, którzy są tak słabi, że nie są warci minimalnej. Oraz to, że pomoc społeczna będzie prywatna, a nie państwowa, dzięki czemu do biednego dotrze od darczyńców więcej pieniędzy, bo nie będą musieli opłacać pośredniczących urzędników. Co więcej dotrze tylko do tych, którzy na prawdę tej pomocy potrzebują, bo wiemy lepiej od urzędników kto tej pomocy potrzebuje. Nie stara się zdobyć władzy? I dlatego tyle dokłada do interesu, żeby ot tak sobie wyrzucać pieniądze w błoto? Dlatego kombinuje jak wykiwać urzędników, żeby mu nie odrzucili podpisów? Dlatego kandyduje w wszystkich możliwych wyborach i dlatego poświęca teraz czas, żeby prawie codziennie spotykać się z Ślązakami i ich przekonywać do siebie? Dziwne działania jak na kogoś kto nie chce wygrać. Nie wyszłaby jego bezsilność po wygranej, bo czasem udawało mu się coś zrobić mimo tego, że miał mniejszość, a nawet w ogóle nie będąc w parlamencie.

 • ~marcinek6000 2013-04-18
  13:01:53

  0 0

  @samobora słuchaj, z sprawami poglądowymi staram się nie polemizować, bo za dużo roboty z "nawracaniem" kogoś kto jakieś poglądy ma, ja tu tylko prostuje kłamstwa, domysły, oszczerstwa i niewiedzę dotyczące JKM. Moimi komentarzami chcę coś uświadamiać, twoje to tylko puste myśli bez argumentów, np. głos stracony, ciekawe czym podpierasz taką tezę. Moje komentarze to odnośniki. Jeśli chcesz, żebym przestał pisać swoje to musiałbyś przekonać armię antykorwinowców by przestali pisać swoje;) A to co piszesz między kim się rozegrają wybory to tylko twoje myśli, a nie fakt;) Bo moje spostrzeżenia mówią, że między Piechą, Korwinem i Polokiem, ewentualnie Makoszem, oczywiście też tego nie uznaje za fakt. Korwin w podobnych wyborach miał ostatnio drugie miejsce, więc nie jest bez szans. No i jakby nie miał szans, to by tu nie było tylu antykorwinowców, którzy by tracili czas gdyby nie miał szans :)

 • ~trend 2013-04-18
  13:19:04

  0 0

  Doświadczenie pani Kohut jako polityka zostało obnażone z rozmownie z tygodnikiem "Gość Niedzielny". Była tak nieporadna i niezrientowana jak rozmawiać z dziennikarzami. Udzielała pokrętnych odpowiedzi na pytania, że dziennikarz ocenił jej poglądy jako lewicowe. heheh miałem ubaw po pachy. Elokwencja to bardzo złożona i trudna sztuka, ale czego oczekiwać od inżyniera metalurga który całe życie przesiedział na sali lekcyjnej nawijając składzie i obróbce stali. Rada dla Pani Kohut: Niech Pani da sobie spokój z polityką, to parząca i smierdząca dziedzina życia. Tutaj jedno niefortunne słowo daje obraz taki jak w gościu niedzielnym. Ciekawe co o Pani sąsiedzi teraz myślą, szczególnie po sumie w niedzielę ;) ??? Wydawało się Pani, że wszyscy Panią uwielbiają, a tu brutalna rzeczywistość wszystko weryfikuje. Po co robić smrodek wokół siebie skoro nie ma się pojęcia o polityce? Każdy błąd jest bardzo bolesny. Pozdrawiam świadomych wyborców.

 • ~Eberhard Mock 2013-04-18
  18:37:51

  0 0

  marcinek: Korwin rzuca tylko i wyłącznie hasła bez pokrycia. "Zlikwidować ZUS" - jak to sobie wyobrażasz? Co z milionami emerytów, być może z Twoimi rodzicami? "Zlikwidować taki czy sraki urząd" - co z zatrudnionymi tam ludźmi? Rzesza niezadowolonych ludzi to spory problem dla państwa... "Ubezpieczenia i służba zdrowia tylko prywatne" - nie życzę Ci tego oczywiście, ale gdybyś uległ poważnemu wypadkowi w państwie Korwina to niestety trafiłbyś prawdopodobnie poza nawias społeczeństwa dokładnie tak jak przewiduje doktryna liberalna. Prywatny ubezpieczyciel dokłada wszelkich starań i angażuje spore środki byle tylko nie wypłacić odszkodowania, jeśli tego nie wiesz to świadczy to tylko o tym, że jesteś jeszcze człowiekiem mocno niedoświadczonym (czyli typowym wyborcą Korwina). Prawdopodobnie moja większa sympatia do instytucji jaką jest państwo wynika z tego, że swego czasu, podczas studiów miałem operację w szpitalu. Tu działanie państwa skupia się jak w soczewce. Po pierwsze byłem na studiach, na które mojej rodziny w państwie Korwina nie było by stać (mam kilkoro rodzeństwa, nigdy nie byliśmy zamożni), po drugie w ramach ubezpieczenia wykonano mi operację, na którą w państwie Korwina moi rodzice musieli by zaciągnąć kredyt. Po latach stwierdzam, że państwu inwestycja się opłacała: ma inżyniera pracującego w polskiej firmie płacącej uczciwie podatki. BTW: masz czas na postowanie w południe? Harujesz...

 • ~ 2013-04-18
  18:49:58

  0 0

  Kontynując poprzednika - prywatna służba zdrowia ? A zastanowił się ktoś, jak na tym wyjdą pielęgniarki, technicy medyczni (rtg, fizjoterapia itp.), niższy personel ? Lekarze będą opływać w dostatkach, a reszta personelu sporo straci. Zostały już sprywatyzowane niektóre szpitale. Popytajcie osób ze średniego i niższego personelu z tych szpitali, jak na tym wyszły. Na dzień dobry obrzucą was gównami.

 • ~Eberhard Mock 2013-04-18
  19:10:26

  0 0

  Tytus ma rację. Ale są też inne aspekty. Jaka firma postawi PET do produkcji nietrwałych izotopów na potrzeby radioterapii? Jaka firma postawi elektromagnes o indukcji 7T na potrzeby rezonansu magnetycznego? Przykładu można mnożyć... Na prywatną służbę zdrowia nie można patrzeć wyłącznie przez pryzmat dentysty, któremu wystarczy wziąć w leasing unit warty tyle co średniej klasy samochód, wynająć lokal choćby w bloku i zacząć borowanie.

 • ~ 2013-04-18
  19:23:19

  0 0

  z tymi 7 teslami to lekka przesada, ale nawet 2 T to już spory koszt.

 • ~marcinek6000 2013-04-18
  22:13:59

  0 0

  @EberhardMock to, że ty tych pokryć nie znasz i tłumaczeń tego jak to ma wszystko wyglądać, bo kojarzysz tylko hasła z braku chęci głębszego zaangażowania się w tematy, to nie znaczy, że te hasła są puste. O sprawy poglądowe toczyłem pisemne dyskusje od lat i nie mam zamiaru tego dalej robić. Na internetowe jednostki już mi szkoda czasu i sił. Te poglądy, które zwiesz utopią są poglądami najwybitniejszych ekonomistów, w tym noblistów tej dziedziny. Od tego czasu od którego te poglądy istnieją powstała masa książek, filmów, forów internetowych na których dyskusje o te poglądy już się toczyły, chcesz odpowiedzi poszukaj na nich, masz wątpliwości to popytaj na forum np. instytutu Misesa, Smitha, czy libertarian, tam takie pytania i odpowiedzi zostają i przeczyta je bardzo wiele takich zabłąkanych owieczek jak ty, w komentarzach na stronie Rybnika nikt nie będzie nic szukał, więc nie mam ochoty się tu męczyć z poglądowymi pytaniami, na które dyskusja zwykle trwa kilkadziesiąt-set wpisów. Nie zamierzam cię do moich poglądów przekonywać, chcesz to sobie wierz w swoje głupoty, masz wątpliwości, to szukaj na forach.

 • ~cige 2013-04-19
  01:56:58

  0 0

  A ja wierzę w mądrość ludzi regionu. Czyny, nie słowa! Zapraszam do głosowania na JÓZEFA MAKOSZA :)

 • ~sambora85 2013-04-19
  06:28:31

  0 0

  czyny nie słowa to już ktoś inny miał takie hasło wyborcze!!skandal kandydaci na senatora a czegoś swojego nie potrafią wymielecie , pani Kohut panie Makosz wam już dziękujemy . Korwin Mike to dno !!

 • ~Eberhard Mock 2013-04-19
  06:36:13

  0 0

  marcinku6000: nadal nie rozumiesz co mam na myśli. JA nie twierdzę, że wszystkie pomysły JKM są złe. Problem w tym, że nie da się ich wprowadzić w życie. Krótko mówiąc koszt społeczny takiej rewolucji jest zbyt wielki.

 • ~marcinek6000 2013-04-19
  11:22:34

  0 0

  Eberhard Mock: Nadal nie rozumiesz. Wprowadzić się da, przecież większość poglądów JKM to po prostu zniesienie odpowiednich nakazów/zakazów, nie wiem co to za problem. Ty się możesz sprzeczać o efekty wprowadzenia tych poglądów w życie, ale nie o możliwość, bo wystarczy że władza ma chęci i to wprowadzi. Widzisz liberałowie znów uważają, że koszt społeczny utrzymywania tego aktualnie panującego systemu jest znacznie większy niż po tej KONTRREWOLUCJI.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 488