zamknij

Sport i rekreacja

Trwa budowa szatni piłkarskich w Kamieniu

2020-07-17, Autor: ww

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu stoją już nowe budynki, w których mieścić się będą szatnie piłkarskie.

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta Rybnika, w budynku znajdują się pomieszczenia szatni z natryskami i toaletami, świetlica z aneksem kuchennym oraz pomieszczenia: biurowe, sędziego i pomocnicze.

Będą tam też magazyny oraz toalety dostępne z zewnątrz.

Koszt budowy zaplecza wraz z przyłączami i infrastrukturą towarzyszącą to 1 296 819,75 zł. Inwestycja realizowana jest przez wyłonioną w przetargu firmę: „STADION PRO” Sp. z o.o. Na obiekcie trwają jeszcze wewnętrzne prace wykończeniowe.

Dodajmy również, że z powodu trwającego remontu i braku odpowiedniej infrastruktury klub TS ROW nie otrzymał zgody Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę piłkarek na obiekcie w Kamieniu. Szerzej na ten temat mówiliśmy Wam w wywiadzie z prezesem TS ROW – Tomaszem Kieczką.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~romcost 2020-07-17 14:20:24

  Ile ta baraczki będą kosztowały??? Rafał bój się Boga z tą kwotą...

  60 9
 • ~ 2020-07-17 16:18:51

  za taką kasę kupiłbym odwaloną willę w Warszawie,a tu mamy gówniany barak z płyt wiórowych i profili : )

  64 10
 • ~ 2020-07-17 18:34:32

  Do niczego to ...Jak nie będzie dodatkowo strefy relaksu z palet, to nie powinni tego odbierać.Niech jest na bogato! A kanalizacja aby w porządku ?

  32 16
 • ~qdobp 2020-07-17 18:54:26

  a na fontanny deficyt?

  36 15
 • ~Arteks 2020-07-17 19:08:09

  @qdobp - ja też w tym nie widzę żadnej logiki. Dlaczego ważniejsza od fontann (które przyciągają ludzi do centrum) ma być szatnia na lokalnym boisku?

  31 22
 • ~First 2020-07-17 20:47:21

  @ Arteks. Od lat czytam Twoje komentarze, czasem się z nimi zgadzam, choć w większości Twój punkt widzenia nie znajduje u mnie uznania, w czym chyba nie jestem odosobniony sądząc po odpowiedziach. Uprawiałeś kiedyś jakiś sport, poza patrzeniem w miejskie fontanny? Gdybyś zostawił na jakimkolwiek boisku choć troszkę potu, wtedy doceniłbyś co to szatnia z odpowiednim zapleczem. Boisko w Kamieniu od dekad nie służyło jedynie lokalnie, choć Twoim zdaniem zawodnicy z Kamienia nie powinni się kąpać lub choćby w ludzkich warunkach móc się przebrać? Obiekt w Kamieniu wpisał się nawet w historię polskiej piłki nożnej, a sława ośrodka choć nieco przygasła wciąż może przynosić Rybnikowi wymierne korzyści pod warunkiem, że nie będzie to wiejskie lub przyblokowe klepisko, tylko obiekt z prawdziwego zdarzenia jak przystało na duże miasto.

  51 7
 • ~tf2 2020-07-17 22:12:27

  Znowu miasto Rybnik finansuje PRYWATNY biznes. Co z tego będę miał jako mieszkaniec? Powinniście to wubudować pod warunkiem, że te firmy będą to wynajmować i płacić miastu.
  Kiedy wreszcie skończy się te marnotrawstwo?!?!?!?!

  25 17
 • ~Arteks 2020-07-17 22:16:11

  @first - dzięki, że czytasz. Nie musimy się we wszystkim zgadzać. Ale jeśli czytasz to wiesz, że lubię sport i nigdy nie krytykuję sportowego zaangażowania władz miasta. Nawet jestem z tego dumny tak samo jak z sukcesów sportowców. Ale absurdem jest zakręcanie fontann i jednocześnie budowa jakichś szatni na podrzędnym stadionie. Przecież mamy inne z prysznicami na Gliwickiej i na Górnośląskiej gdzie można rozgrywać mecze. Poza tym na stadionie lekkoatletycznym z którego korzystają tłumy biegaczy - też nie ma pryszniców i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Może kiedyś się pojawią - jak będzie lepsza sytuacja finansowa. Brak szatni na podrzędnym stadionie o niczym złym nie świadczy. Brak działania fontann to straszny policzek władz miasta wobec naszego centrum i jego normalnego funkcjonowania świadczący też o totalnym pogubieniu priorytetów przez obecnego prezydenta. Poprzednik nigdy takiej gafy by nie strzelił. A poprzednik jeszcze bardziej lubił sport.

  18 31
 • ~First 2020-07-17 22:27:37

  Mój wpis nie ma bynajmniej związku z awansem dziewczyn do ekstraklasy, dla nich szatnie widziałbym na jeszcze większym standardzie. Miałem okazję grać w piłkę w trzech rybnickich klubach, niestety żaden z nich nie miał siedziby przy Gliwickiej czy też Górnośląskiej - czyli Twoim zdaniem nie przysługiwał prysznic po treningu lub po meczu... Zagrałem na wszystkich rybnickich boiskach, również tych już nie istniejących. Każda jedna nowinka w infrastrukturze to ogromny wkład w komfort ich użytkowników i cieszy, że cokolwiek się dzieje - vide nowe zaplecza boisk w Niewiadomiu, Ochojcu, czy Grabowni. Co to ma wspólnego z zakręceniem kurka w fontannach, czego oczywiście nie popieram

  22 14
 • ~First 2020-07-17 23:33:02

  Czy ktoś z negatywnie komentujących zna lokalizację nieistniejących już niestety obiektów sportowych na terenie Rybnika? Porównując aktualny wygląd miejsc, które już dla sportu nie istnieją z ich stanem sprzed lat można się rozpłakać. Wspomnę przede wszystkim boiska RKS Energetyk Rybnik przy ul. Podmiejskiej - trzy boiska, swego czasu płyta na wysokim poziomie (zasługa pracy Romka Barteckiego!), jak tam wygląda dziś??? Ktoś jeszcze pamięta, że w samym centrum miasta było boisko TKKF Ryfama? Pamiętacie, że boguszowickie Tesco i blok przy ul. Patriotów 31 stoją na terenie byłego boiska piłkarskiego, jak wygląda często używane swego czasu boisko w boguszowickim parku? Ktoś jeszcze pamięta, że piłka nożna była też w Kłokocinie? Taka hala, która stoi u zbiegu ulic Patriotów i Jastrzębskiej swego czasu pękała w szwach podczas spotkań koszykarek i nie tylko... Oj, teraz płacz, że nie leci woda z fontanny, bo ktoś wydaje jakieś grosze (w skali budżetu) i to zdecydowanie za małe na sport

  26 11
 • ~bartezz 2020-07-18 05:01:14

  Arteks - zgadzam się w pełni z tobą co do kwestii fontann. Takiej gafy jeszcze nikt wcześniej nie zrobił, jak już o tym rozmawiamy to polecam sprawdź w wolnej chwili będąc np.na spacerze jak wygląda skwer i park z nieczynną fontanną na ul. Klasztornej obok Urszulanek i Kuratorium Oświaty. Trawy to tam nikt chyba nie kosił kilka sezonów. Jest tam również fontanna, która była czynna jeszcze za czasów poprzedniego prezydenta A.F. obecnie obraz nędzy i rozpaczy.... Sorry ale tak zapuszczonych miejsc jak ten park ze skwerem w śródmieściu to nie pamiętam za żadnych wcześniejszych rządzących naszym miastem.

  30 5
 • ~Geneoo 2020-07-18 09:30:22

  Witam. Po przeczytaniu komentarzy chciałbym trochę wyprostować wasze opinie. Obiekt w Kamieniu (2 boiska trawiaste, 1 boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem) użytkują takie drużyny jak: Kp Kamień (seniorzy, juniorzy), Akademia Kamyczki, TS ROW Rybnik (dziewczyny), spora część Rybnickiej Ligi amatorskiej (łącznie 20 drużyn, które opłacają boisko, oświetlenie ze swojej kieszeni). Sparingi, treningi, oraz obozy przygotowawcze również odbywają się na obiekcie w Kamieniu, na czym korzysta też Hotel Olimpia.
  Druga sprawa, że szatnie, które obecnie są wykorzystywane mogły być spokojnie wyremontowane za te pieniądze. W zamian postawiono tak zwane baraki z płyty i profili.
  Szatnie były bardzo potrzebne, ponieważ w weekendy boiska wynajmowane są godzinowo i jeżeli 2 drużyny rozgrywają mecz na boisku sztucznym, a 2 kolejne zaraz po nich, to potrzebujemy już 4 pomieszczeń, w których zawodnicy muszą się przebrać. W tym samym czasie np. Kp Kamień może rozrywać mecz na boisku trawiastym, dlatego potrzebne są kolejne 2 szatnie. Oczywiście możecie pisać, że zawodnicy tego nie potrzebują, mogą się umyć w domu, a przebrać przy boisku, ale te osoby płacą za korzystanie z obiektu, a ja sobie nie wyobrażam, że płacę za wstęp np. na Basen Mosir, a przyjść muszę już w kąpielówkach i wyjść z mokrym ręcznikiem na głowie.

  23 8
 • ~tf2 2020-07-18 11:41:40

  Chopie jakiego "sportu"? Siedzisz z piwskiem i patrzysz jak kilka osób z firmy o nazwie "klub sportowy" sobie biega.

  11 8
 • ~hanys z Rybnika 2020-07-18 22:32:40

  First znam boisko na ryfamie bo się tam wychowałem i jeszcze miałem okazję grać w tym klubie ach te lata .pozdrowia wszystkich chłopaków co grali ze mną w tym klubie

  5 4
 • ~bartezz 2020-07-19 00:52:30

  ~hanys - boiska dawno nie ma stoi tam gazownia. Szkoda tak porządanego obiektu w śródmieściu miasta, że został zaprzepaszczony.... sam tam spędziłem swoją młodość, wspomnienia - bezcenne : )

  7 1
 • ~Janusz Gawlik 2020-07-19 11:57:34

  Zabrzańska firma Stadion Pro.I wszystko jasne. Nieudacznicy którzy nie płacą swoim podwykonawcą.

  2 1
 • ~Arteks 2020-07-19 20:27:43

  @bartezz - pożądanego? Przecież obecnie prawie przy każdej szkole jest fajne boisko z murawą o której kiedyś mogliśmy tylko marzyć. Jest gdzie grać w piłkę także w centrum. Za to niestety poniekąd słusznie zauważasz nie działającą od lat fontannę w parku na Wieniawskiego, dodam tylko do tego nie działające od lat oczko w "parku sztywnych", na Kozich Górach nie dokończono wymiany ścieżek, a przy oficjalnym wejściu i schodach do parku mamy dziki parking. Podobnie zresztą dziki parking (dużo większy) mamy w Parku Wiśniowiec. Może to kiedyś zauważysz, może nie - ale o auta i kierowców nasze miasto bardzo dba, o specerowiczów czy mieszkańców centrum - dużo słabiej. O parki i taką porządną zieloną "politykę" prawie w ogóle...

  3 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 1368