Trudna sytuacja naszych siatkarzy plażowych. Duet Prudel/Fijałek przegrał drugi mecz

2016-08-10, Autor:

Nie układa się Mariuszowi Prudlowi i Grzegorzowi Fijałkowi. Reprezentanci naszego kraju przegrali wczoraj wieczorem swój drugi mecz 2:1. Rywalami Polaków byli tym razem Holendrzy - Reinder Nummerdor i Christian Varenhorst. Aby wyjść z fazy play off, siatkarze muszą wygrać trzeci mecz.

Przypomnijmy, w swoim pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich w Rio, Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek przegrali rywalizację z Rosjanami - Wiaczesławem Krasilnikowem i Konstantinem Semenowem>> Siatkówka plażowa: Rosjanie za mocni dla Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka<<

Wczoraj (9 sierpnia) wieczorem Polacy zmierzyli się z Holendrami. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek od początku meczu musieli gonić swoich rywali, co przy ich skutecznej grze nie było takie łatwe. Wicemistrzowie świata wygrali pewnie 21:17.

Drugi set również układał się nie po myśli naszych siatkarzy, pomimo wielu (często niekonwencjonalnych) zagrań, duet Nummerdor/Varenhorst skutecznie bronił swojego pola. Sytuacja uległa zmianie po przerwie technicznej, Polacy odrobili punkty i doprowadzili do remisu. Dzięki postawie rybniczanina udało się wygrać II seta 21:19.

Tie-break należał do Holendrów, którzy pozbawili naszych siatkarzy złudzeń. Varenhorst popisał się trzema „czapami”, Polacy odpowiedzieli już tylko jednym punktem przegrywając 9:15. Jutro ostatni mecz w fazie grupowej, aby marzyć o dalszej grze w Rio, Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek muszą pokonać Chilijczyków.

Fijałek/Prudel (Polska) - Nummerdor/Varenhorst (Holandia) 1:2 (17:21, 21:19, 9:15)