Tokio 2020: krótka przygoda Piotra Kuczery z turniejem olimpijskim

2021-07-28, Autor:

Dżudoka Kejza Team Rybnik, Piotr Kuczera przegrał przez ippon z mistrzem Europy Gruzinem Lashą Bekaurim w 1/16 finału olimpijskiego turnieju w Tokio. Polak odpadł z igrzysk.

Piotr Kuczera (90 kg) szybko pożegnał się z turniejem olimpijskim w Tokio. Dżudoka z Rybnika już w pierwszej walce musiał uznać wyższość faworyzowanego rywala z Gruzji.

Lasha Beakuri, który jest aktualnym mistrzem Europy, już po kilkunastu sekundach walki z rybniczaninem zdobył punkt przez waza-ari. Starcie zakończyło się po niespełna dwóch minutach. Gruzin przytrzymał Polaka na plecach przez 10 sekund, dzięki czemu wygrał przez ippon.

Beakuri zwyciężył również we wszystkich kolejnych walkach i został mistrzem olimpijskim.

Przypomnijmy, że Kuczera był trzecim dżudoką z Rybnika, który walczył w Japonii. W poniedziałek Julia Kowalczyk (57 kg) z Polonii Rybnik, po przegranej w repasażu z Gruzinką Eteri Liparteliani, została sklasyfikowana na 7. miejsce. W niedzielę jej klubowa koleżanka, Agata Perenc (52 kg) pożegnała się z turniejem olimpijskim w pierwszej rundzie po porażce w dogrywce z Larissą Pimentą z Brazylii.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 15