Tokio 2020: Julia Kowalczyk walczy o olimpijski medal!

2021-07-26, Autor:

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio rybniczankę Julię Kowalczyk (Polonia Rybnik) czeka repasaż, w którym będzie walczyć o awans do pojedynku o brązowy medal.

Julia Kowalczyk (57 kg) swoją rywalizację w turnieju olimpijskim rozpoczęła od 1/16 finału. Jej rywalką była mistrzyni Europy z 2020 roku, Hedvig Karakas z Węgier. W drugiej minucie walki Polka otrzymała waza-ari i to wystarczyło, żeby awansować dalej.

W 1/8 finału rybniczanka zmierzyła się z aktualną mistrzynią Europy, Portugalką Telmą Monteiro. Rywalka otrzymała trzy kary shido i ostatecznie przegrała walkę po dogrywce. Starcie trwało aż dziewięć i pół minuty.

W ćwierćfinale Kowalczyk zmierzyła się ze światową „jedynką”, Jessiką Klimkait z Kanady. Już na początku walki Kanadyjka sprowadziła Polkę do parteru, ale sędziowie przerwali akcję. Po chwili sędziowie ogłosili trzymanie. Zawodniczka Polonii nie była w stanie odepchnąć rywalki i ostatecznie przegrała przez ippon.

Tym samym to Klimkait awansowała do półfinału. Polka nie zakończyła jednak swojej przygody z igrzyskami. Od godziny 10:00 zaplanowano repasaże, w których powalczy o brązowy medal. Jej pierwszą przeszkodą na drodze do podium będzie Gruzinka Eteri Liparteliani. Jeżeli wygra stanie do walki o trzecie miejsce. Porażka oznacza, że nasza judoczka ukończy zmagania na siódmej pozycji.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 2