zamknij

Wiadomości

To oni dokończą budowę „altany” przy ZS nr 3

2021-10-06, Autor: 

Zakończył się przetarg na dokończenie budowy zadaszonego boiska przy Zespole Szkół nr 3. „Altaną” zajmie się Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna za ponad 446 tys. złotych.

Reklama

Czy ta inwestycja doczeka się szczęśliwego finału? Wypadałoby, skoro ciągnie się już ponad 1,5 roku. Przypomnijmy, w grudniu 2020 roku pisaliśmy o tym, że poprzedni wykonawca wziął pieniądze i zszedł z placu budowy. Podobnie zrobił zresztą z budową zaplecza szatniowego w Kamieniu.

Miasto naliczyło wykonawcy kary za obie inwestycje, ubiega się zwrotu pieniędzy na drodze prawnej. Dodajmy, że firma Stadion Pro za boisko zaproponowało 1.394.414,40 zł, a za zaplecze szatniowe – 1.296.819,75 zł.

W międzyczasie magistrat ogłosił kolejne przetargi na dokończenie budowy nowych obiektów. Wiadomo, że „Altaną” (jak o inwestycji ironicznie mówi Stanisław Jaszczuk, prezes RKP ROW Rybnik) zajmie się Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna. Zaproponowała kwotę w wysokości dokładnie 446 206,12 zł. Magistrat poinformował już oficjalnie o wybraniu tej najkorzystniejszej oferty.

Jeżeli chodzi o zaplecze szatniowe – wszystko wskazuje na to, że przetarg wygra All Pro Wojciech Pawela. Firma zaproponowała dokończenie robót za 178 922,18 zł. Tu jeszcze nie ma komunikatu o wyborze oferty.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Lokalny 2021-10-06
  17:47:41

  13 5

  To który urzędnik odpowie za niegospodarność? Jak można było wybrać firmę do realizacji tej inwestycji wiedząc, że w innych miastach też „dała ciała”? Przecież można było unieważnić przetarg. Do tego miasto wypłaciło oszustom bodajże 80% kwoty wartości przetargu. Na jakiej podstawie, jak ewidentnie widać, że te prace nie były wykonane w takim zakresie? Kto to podpisał i może takiego urzędnika ukarać? Miasto kolejny raz niewinne, tylko wydaje nasze pieniądze z podatków i podwyższa daniny.

 • ~Dador 2021-10-06
  18:18:22

  4 5

  Ciekawe, że kolejny przetarg dla miasta wygrywa lokalna firma. Wpierw większość zgarniał Granitec, teraz RSP. Co w rodzinie, to nie zginie :).

 • ~Abisall 2021-10-07
  10:44:17

  0 0

  @Lokalny
  "Jak można było wybrać firmę do realizacji tej inwestycji wiedząc, że w innych miastach też „dała ciała”? "
  Możesz napisać coś więcej? Ew zarzucić linkiem?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1648