zamknij

Wiadomości

To już fala buntu? Klub w Rybniku zapowiada otwarcie

2021-01-11, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Po kawiarni przychodzi czas na klub muzyczny. Face 2 Face zapowiada otwarcie lokalu. - Nie możemy dłużej pozwalać na to, aby ktoś bezprawnie zabierał nam możliwość tworzenia wspomnień, spotkań z przyjaciółmi, okazji do poznawania nowych ludzi oraz równie ważnego odreagowania po całym tygodniu pracy – informuje.

Reklama

Dzisiaj rano pisaliśmy o kawiarni Sweet Home Silesia, która ma dosyć rządowych obostrzeń i przymierza się do otwarcia lokalu. Okazuje się, że przed południem podobny komunikat wystosował klub Face 2 Face.

- Wszystkie znaki na niebie wskazują, że po 310 dniach od pełnego zamknięcia, już niedługo będziemy mogli spotkać się razem z Wami w Waszym ulubionym miejscu – zapowiadają właściciele.

Zaznaczają jednak, że ponowne otwarcie jest o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku restauracji czy kawiarni.

- Codzienne konsultacje z prawnikami, przedsiębiorcami z całej Polski, masą innych kompetentnych osób oraz godziny spędzone na nauce prawa i jego analizowaniu, pochłaniają ostatnio masę naszego czasu i energii – dowiadujemy się.

Właściciele lokalu stwierdzają, że żyjemy w chorych czasach.

Żeby coś osiągnąć, musimy trzymać się razem, dlatego dajcie znać czy jesteście z nami? Czy czekacie na otwarcie? Nie będzie łatwo, ale będzie warto tego jesteśmy pewni. Nie możemy dłużej pozwalać na to, aby ktoś bezprawnie zabierał nam możliwość tworzenia wspomnień, spotkań z przyjaciółmi, okazji do poznawania nowych ludzi oraz równie ważnego odreagowania po całym tygodniu pracy – czytamy w poście.

Przedsiębiorcy zauważają też, że „dumnie wychwalana przez rząd tarcza Morawieckiego”, była jedynie obietnicą, na której się skończyło.

Oceń publikację: + 1 + 140 - 1 - 116

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (33):
 • ~zak 2021-01-11 11:00:21

  cyt ; "Nie możemy dłużej pozwalać na to, aby ktoś bezprawnie zabierał nam możliwość tworzenia wspomnień, spotkań z przyjaciółmi, okazji do poznawania nowych ludzi oraz równie ważnego odreagowania po całym tygodniu pracy – czytamy w poście. " Potem będziecie tworzyć wspomnienia na cmentarzu ., chowając swoich klientów i ich rodziny.

 • ~Aneta Faikis 2021-01-11 11:08:08

  301 dni od pełnego zamknięcia? We wrześniu zaczepilismy o to miejsce. To jak to jest?

 • ~Lomot3 2021-01-11 11:09:46

  Zak ty to jesteś jednak głupi.

 • ~zak 2021-01-11 11:24:23

  @ Łomot - jednak trzeba by czyść społeczeństwa się zaszczepiła, nikomu obecny stan rzeczy nie odpowiada , mnie też , ale trzeba zęby zacisnąć i przeczekać . Cała EU tak robi , jesteś mądrzejszy od nich ?

 • ~Królewna907 2021-01-11 11:27:39

  Na całym świecie ludzie już mają tego dość.

 • ~adamus85 2021-01-11 11:34:43

  Zak jesteśmy jeszcze wolnymi ludźmi. Boisz się, masz do tego prawo, nie idziesz. Nie boisz się, nie masz rodziny jesteś młody idziesz i bawisz się a nawet jak zachorujesz to masz bardzo duże szanse na to, że przejdziesz i nic Ci nie będzie. Nie równajmy wszystkich w dół. Dla wszystkich co się boją polecam "szczerze" szczepionkę podobno dobrze chroni przed zarażeniem od nieodpowiedzialnych ludzi, którzy się nie szczepią i narażają się na chorobę. Nie zaburzajmy ewolucji, dajmy ludziom głupim umrzeć i usunąć ich pulę genów z społeczeństwa, ale dajmy naturze decydować kto jest głupi ten co siedzi w domu czy ten kto idzie do klubu się zabawić. Nie pozwólmy innym decydować co jest dla nas lepsze, śmiejemy się z Korei Płn, że tam mały człowiek pokazuje ludziom jak mają wszystko robić, a u nas jest tak samo tylko, że innym mały człowiek przemawia ustami swoich ludzi, a my pokorny lud wykonujemy ich polecenia.

 • ~czlowiek_w_masce 2021-01-11 11:43:52

  "dajmy ludziom głupim umrzeć". Ale wiesz, że byłbyś pierwszy w kolejce? Róbcie tak dalej to epidemia nigdy się nie skończy. Ale spokojnie, pis już szykuje bat. Najpierw nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu, potem po cichu się dopisze że zaskarżyć taki mandat można tylko dopiero po opłaceniu. I zrobi się z wami porządek. Szkoda, że przy okazji rykoszetem dostanę ja i resztę tej bardziej rozsądnej części społeczeństwa. Na szczepionkę się już zapisałem i oby to nie trwało za długo. Oby nie trwało to za długo bo chciałbym uniezależnić się od kaprysu płaczliwych egoistów, którzy nie dorośli i nigdy nie dorosną do życia w społeczeństwie.

 • ~Franek7 2021-01-11 11:46:34

  Są już dwa wyroki WSA które miażdżą kary nałożone przez Sanepidy. Z wyroków tych wynika, że rządowe rozporządzenia są rażąco sprzeczne z konstytucją. Więc nikt nie musi się do nich stosować. A naloty które zapewne zrobi Sanepid i Policja to będzie przestepstwo przekroczenia uprawnień przez urzędników. Dlatego nic się nie bać i otwierać . Niech się gamonie z pisu nauczą postępować zgodnie z prawem...

 • ~ 2021-01-11 11:55:27

  do franek lat 7 - czy te wyroki są 3miasta? A gamonie to były, są, i będą z PO.

  78 73
 • ~Franek7 2021-01-11 12:01:41

  Jeden wyrok jest wydany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny z Opola a drugi z Warszawy. Płynie z nich prosty wniosek, że PiSowski rząd to gamonie którzy nie nadają się żeby dzieci po pasach przeprowadzać a co dopiero rządzić krajem.

  82 70
 • ~zak 2021-01-11 12:07:04

  @Franek - jak tam ścieki w Wiśle ? pachną ? chodzisz sobie wąchać , żeby pokazać , że Trzaskowskiego popierasz ? ty jesteś taki buntownik na odległość , jak z Wałęsy jest patriota.

 • ~Franek7 2021-01-11 12:16:53

  Zak jak widać brak ci argumentów bo zamiast odnieść się do wspomnianych przeze mnie wyroków to atakujesz mnie personalnie. Może skomentujesz te wyroki. Rząd sparaliżował jak się okazuje zupełnie nielegalnie niektóre branże i wpędził tych ludzi w nędzę i biedę. Kilku się powiesiło. Ktoś powinien za to beknąć bo w normalnym kraju po takich wyrokach rząd cały podał by się do dymisji. U nas jeszcze straszą obywatela Sanepidem i Policją. To jest bandytyzm i każdy obywatel tego kraju powinien się temu przeciwstawić. To jest problem do dyskusji a nie to czy Wisła śmierdzi.

  81 61
 • ~Arteks 2021-01-11 12:27:58

  @zak - jeśli w tym tempie dokonowano by szczepień w Polsce to proces zakończyłby się za 6 lat - chciałbyś aby gastronomia, rozrywka, kina, teatry, imprezy, muzea - to wszystko było zamknięte jeszcze 6 lat??? Absurd nie? Lockdowny nie mają sensu, szczególnie w kontekście nieco bardziej skomplikowanej grypy. Większym problemem od corony jest nieleczenie ludzi na inne choroby czy utrudniony dostęp do specjalistów i do diagnostyki. Efektem tego jest wzrastająca śmiertelność starszych ludzi na serce, raka, choroby krążenia itd.

 • ~adamus85 2021-01-11 12:35:48

  "czlowiek_w_masce" mówisz jak komunista czyli "Ja i reszta rozsądnej części społeczeństwa". To, że ktoś ma inne zdanie jest dla Ciebie podludziem. Każdy ma swój rozum i jeśli pozwoli się go używać to to zrobi, ale to co się obecnie dzieje jest tego totalnym zaprzeczeniem. Narracja typu róbcie co wam karzemy a wszystko będzie dobrze. Niestety to są tacy sami ludzie jak my i każdy załatwia najpierw swoje interesy i jeśli ma możliwość nadużycia władzy to to zrobi. KAŻDY by tak zrobił i niech się tego nie wypiera taka jest nasza natura. Akceptacja tego nadużycia tylko dokłada do pieca. Ja osobiście zaszczepię się w ostatnim momencie jak będę musiał i nie mam pretensji do nikogo, że chce to zrobić, jego sprawa, ale narracja takie osoby jak ja uznaje za wywrotowców, których trzeba usunąć z społeczeństwa dla jego dobra. Pewien akwarelista z Wiednia też chciał zrobić wszystkim dobrze oprócz pewnych grup społecznych, oprócz pewnych grup społecznych. Nic tak nie jednoczy ludzi jak wspólny wróg, prawdziwy czy wymyślony. Totalitaryzm mode on. Pozdrawiam innych kułaków takich jak ja.

  47 24
 • ~ravstyle 2021-01-11 13:00:25

  Nikt Wam nie każe iśc do klubu. Boisz się? Zostań w domu. Każdy ma wolną wolę.
  A tak na marginesie:
  Biada tym, którzy wzięli autorytet za prawdę zamiast prawdę za autorytet.

  60 45
 • ~zak 2021-01-11 13:21:43

  @Arteks- kto powiedział że będziemy szczepic 6 lat ? jak dobrze pójdzie , to do końca roku się wyrobimy , byle chętni byli i byle szczepionek było pod dostatkiem . Jedni nas porównują z Izraelem , to przypomnę Izrael ma niecałe 9 mln ludzkości i tam się szczepi jak leci , bez pytania o zgodę , bo to kraj zmilitaryzowany .

  42 64
 • ~marys76 2021-01-11 13:22:01

  Każdy klient takie przybytku, otwieranego wbrew obowiązującym ZAKAZOM, powinien podpisać oświadczenie, że w razie zakażenie koronawirusem rezygnuje z leczenia w państwowych szpitalach.

  79 54
 • ~predkront 2021-01-11 13:31:00

  Zgadzam sie z Arteksem. Te zakazy sa bez sensu, prowadza tylko to bankructw przedsiebiorstw. Otworzyc wszystko lacznie ze szpitalami. Zdrowi do pracy i szkoly, chorzy do szpitali i wszystko ma dzialac jak zawsze. Co z tego, ze uratujemy 1000 osob chorych na Covid jak w tym samym czasie umrze 5000 ludzi chorych na inne choroby. Popieram ruch tego klubu.

  72 41
 • ~zak 2021-01-11 13:46:47

  @predkront - cyt ." ja jestem za tym klubem " ty jesteś , bo za nic nie odpowiadasz . Jak się ludzie pozarażają , poumierają , to ty powiesz , że rząd i właściciel winni . Dobrze się doradza stojąc z boku .

  46 48
 • ~marys76 2021-01-11 14:17:54

  "Nie możemy dłużej pozwalać na to, aby ktoś bezprawnie zabierał nam możliwość tworzenia wspomnień, spotkań z przyjaciółmi, okazji do poznawania nowych ludzi oraz równie ważnego odreagowania po całym tygodniu pracy" - brzmi cytat.
  Leża i kwicza ze śmiechu !!! W tym lokalu tworzenie wspomnień??? Tam 100% uczestników nawalonych jak stodoły i stanowczo na urwaniu filmu więc o wspomnieniach nie ma co mówić!

  74 17
 • ~jeden1 2021-01-11 14:35:47

  do ravstyle naprawde Moj Drogi obnoszenie sie z tym otwieraniem na siłę, to na prawde nie jes w dobrym stylu...

  wiem że tesknisz za swoim alkoholem i abstynentem to nigdy nie bedziesz ale czy na prawde nie latwiej znajomych zaprosić sobie na chate zamiast błyskac jak Gwiazdor na co drugim filmiku i zdjęciu z Face?? brakuje tej sławy c'nie ??
  tak jak było kiedyś ,prawda ? troche pozdrawiam

  32 11
 • ~Leon59 2021-01-11 15:11:01

  Spokojnie, wirus w odwrocie. Wystarczy spojrzeć na dane z MZ.

  15 25
 • ~artefaks 2021-01-11 15:59:49

  ~zak 2021-01-11 13:21:43

  ,,kto powiedział że będziemy szczepic 6 lat ? jak dobrze pójdzie , to do końca roku się wyrobim "

  Zak , przez omyłkę powiedziałeś prawdę. Zaszczepicie się jako I sort do grudnia , tak samo jak na grypę. Kto by się na dojnej martwił o II sort

  23 25
 • ~tf2 2021-01-11 16:33:48

  Ja bym to szybko załatwił na miejscu UM: odebrałbym koncesję na alkohol. Tylko tyle i aż tyle wystarczy żeby meliny przestały działać.

  29 27
 • ~zak 2021-01-11 17:15:40

  @ Artefaks - a co to będzie u ciebie , jak do końca roku wszystkich zaszczepimy , zawał ? omamy ? wylew ? bo ty chyba tego nie przeżyjesz , wszędzie piszesz , że za wolno - obsesję na tym punkcie masz.

  13 28
 • ~roch#268 2021-01-11 17:42:08

  Sejmowa restauracja poselska jest otwarta, to dlaczego restauracje na mieście mają być zamknięte?

  34 10
 • ~artefaks 2021-01-11 18:29:06

  @Zak. Wypowiadasz się w pierwszej osobie liczby mnogiej. My zrobimy , my zaszczepimy. Czy mógłbyś przetłumaczyć tą wylewną nowomowę w stylu donald usa .Może zamiast tych frazesów coś z sensem?
  Coś mi się wydaje że sam w to nie wierzysz w co wygadujesz...
  Może jesteś lekarzem że chcesz osobiście szczepić? Może epidemiologiem że chcesz organizować?
  Jak powiedział klasyk. mężczyznę poznaje nie po tym jak zaczyna ,ale po tym jak kończy. A to jest niestety żenujące

  21 11
 • ~Rafał Ravstyle 2021-01-11 18:50:23

  @ jeden1- w dobrym stylu nie jest też caly cyrk z tą pandemią i obostrzeniami. Skoro wirus taki groźny to o 12:01 nie powinno być czlowieka 60+ w sklepie. No chyba, że to weekend bo wirus też musi kiedyś odpoczać. Nie widzę sensu tego wszystkiego.
  Mietek na warzywnym musi pomacać z pięć pomidorów żeby wybrać sobie ten najlepszy a dziadek jak ma chęć zaraz po śniadaniu o 7 rano wejść do sklepu to drzwi szeroko otwarte.
  Kraj absurdów i tyle.
  A co do mojego picia alko to moja sprawa. Jak napisałem wcześniej. Każdy ma wolną wolę.

  22 14
 • ~Franek7 2021-01-11 19:24:00

  „Nie ma osoby w rodzinie, u której nie jesteśmy zadłużeni" Pandemia nas wykończy – mówią właściciele pozamykanych hoteli czy restauracji, które dania mogą serwować tylko na wynos. Najczęściej nie ma jednak komu. Klientów brakuje, a długi rosną. (http://www.tvn24.pl)”

  22 11
 • ~corona 2021-01-11 19:28:30

  A narzygane pod klubikiem będzie?

  26 8
 • ~Mona Mo 2021-01-11 19:50:58

  Klub dla fanów disco polo i
  Zenka Martyniuka ...
  Szkoda czasu na komentarz.sic.

  22 11
 • ~barbarella1215 2021-01-12 15:25:01

  Szczepcie się. Znakujcie się jak bydło- za które ma nas NieRząd. Już niedługo przyjdą NOPy po tym syfie z Wuhanu i plaga raków. Selekcja naturalna. Wierzycie sb dalej w święte szczepienia i że po nich wszystko wróci do normy. Zacznijcie robić zapasy.

  2 4
 • ~Franciszka Tania 2021-01-24 14:33:06

  szanowna pani właścicielko życzę pani takiego przybytku zwanego klubem blisko pani miejsca zamieszkania.Wtedy porozmawiamy .Co z zarwanymi nocami mojej rodziny co ze zniszczeniami i zaśmiecaniem.Pytam się co. życze wam wszystkim takich klubów obok waszych rodzinnych domów .Niech wasza rodzina jest dozna takich uciech jak moja rodzina ,przyjemnego balowania w czasie wirusa.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4095