TL ROW Rybnik: złoty medal Natalii Sobik

2017-06-14, Autor:

Cztery medale lekkoatletek TL ROW Rybnik w mistrzostwach Śląska U-16 oraz szybki bieg Julii Polak.

W Częstochowie odbyły się mistrzostwa Śląska U-16 (dawniej młodzików) w lekkoatletyce. Zawodniczki Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik zdobyły cztery medale. Na najwyższym podium w biegu na 200m przez płotki stanęła Natalia Sobik uzyskując czas 31.21s co jest ósmym wynikiem w tegorocznych tabelach U-16 na tym dystansie. Srebrny medal w biegu na 80m przez płotki wywalczyła Daria Dąbrowska (12.91s), a brązowe medale zdobyła Joanna Klasik w biegu na 300m /43.76s/ oraz sztafeta 4x100m w składzie Adela Karpowicz, Daria Dąbrowska, Natalia Sobik, Joanna Klasik /52.20s/

Z kolei w Krakowie podczas lekkoatletycznego meczu województw zawodniczka TL ROW Rybnik Julia Polak przebiegła dystans 100m w czasie 11.95s, co jest jej nowym rekordem życiowym, a jednocześnie siódmym wynikiem w tabelach historycznych na tym dystansie wśród 16-latek w Polsce. Rezultat ten jest zaledwie o 0.05s słabszy od minimum PZLA na mistrzostwa świata U-18, które w tym roku odbędą się w stolicy Kenii Nairobi.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1