TL ROW Rybnik: Dawid Malina z brązowym medalem mistrzostw Polski

2016-05-25, Autor:

Dawid Malina z Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik stanął na podium mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10000 metrów.

W minioną sobotę w Białogardzie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w biegu na 10000 metrów. Mistrzostwa te od lat rozgrywane są we wcześniejszym  terminie, po to by w głównych mistrzostwach kraju biegacze mogli wystartować na krótszych dystansach, takich jak 5000 czy 3000 metrów z przeszkodami.

W mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentował się trenowany przez Macieja Ciepłaka Dawid Malina, zdobywając po zaciętej walce brązowy medal w czasie 29.40.41min. Mistrzem Polski został Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo  /29.19.56min/,a na drugim miejscu przybiegł Adam Nowicki z MKL Szczecin /29.27.51min/.

Sukces zawodnika Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik jest tym większy, że po marcowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, w których zajął drugie miejsce, doznał urazu stopy co spowodowało miesięczna przerwą treningową. Teraz głównym celem przygotowań rybnickiego długodystansowca jest występ w mistrzostwach Polski w biegu na 5000 metrów w Bydgoszczy oraz start w mistrzostwach kraju w półmaratonie w Pile.