TL ROW: przywieźli 8 medali mistrzostw Śląska

2013-01-25, Autor:
W halowych mistrzostwach Śląska w lekkiej atletyce aż 8 medali wywalczyli zawodnicy TL ROW Rybnik.

W Brzeszczach odbyły się halowe mistrzostwa Śląska juniorów i juniorek młodszych w biegach krótkich, skokach i pchnięciu kulą. W imprezie bardzo dobrze spisali się zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik, którzy pomimo absencji kilku czołowych zawodników zdobyli aż 8 medali.

W rywalizacji juniorek w skoku w dal zwyciężyła Paulina Lapczyk (5,28m), a w trójskoku – Paulina Potyka (12,08m) przed Pauliną Lapczyk (11,28m). Natomiast wśród juniorów w skoku w dal trzecie miejsce zajął Piotr Kustra (6,58m). W pchnięciu kulą w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Renata Pierchała (12,35m - kula 3 kg), a wśród juniorek Sonia Sokołowska była druga (11,59m - kula 4 kg). W rywalizacji juniorów w rzucie kulą (6 kg) srebrny medal wywalczył Mateusz Nitner (12,49m), a Dawid Perenc (12,25m) był czwarty.

W konkurencjach biegowych najlepiej spisała się juniorka Magdalena Kowalska, która zajęła piąte miejsce w biegu na 60m (8,18s).

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0