zamknij

Wiadomości

Teraz on chce odbudować potęgę rybnickiego żużla

2012-07-26, Autor: Wacław Wrana
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przedsiębiorca i menadżer sportowy Krzysztof Mrozek stanie na czele nowego klubu żużlowego w Rybniku. Nowy twór może liczyć na wsparcie ze strony miasta.

Reklama

Rybniccy kibice Krzysztofa Mrozka znali dotąd z organizacji Międzynarodowego Turnieju Żużlowego Pamięci Łukasza Romanka. Na świetnie przygotowaną imprezę Mrozkowi udawało się co roku przyciągnąć gwiazdy światowego formatu.

Dlatego od kilku lat wielu sympatyków czarnego sportu właśnie w nim upatruje męża opatrznościowego rybnickiego żużla. Gdy w marcu br. podczas wywiadu z Krzysztofem Mrozkiem zasugerowaliśmy, że może trzeba pogodzić się z tym, że naszego miasta nie stać na klub w żużlowej ekstraklasie odpowiedział: - Absolutnie nie zgadzam się z tą opinią. Jeśli miasta takie jak: Gorzów, Tarnów, Rzeszów czy Leszno mają ku temu potencjał, to dlaczego Rybnik go nie ma? Dla mnie nie do przyjęcia jest sytuacja, że klub z takimi tradycjami nie jeździ w ekstralidze. Górny Śląsk to skupiska przemysłu, handlu, potężnie rozbudowany przemysł górniczy oraz około górniczy a także maszynowy, samochodowy. Proszę mi powiedzieć jaki przemysł jest np. w Gorzowie? Tam można, a tu nie. Brak tu logiki – mówił Mrozek.

 

Z nieoficjalnych informacji do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że przed nowym sezonem Krzysztof Mrozek z zaufanymi ludźmi zamierza założyć nowe stowarzyszenie pod nazwą Żużlowy Klub Sportowy ROW Rybnik. Drużyna ŻKS ROW ma wystartować w najniższej lidze. Jeśli dojdzie do zapowiadanej reformy rozgrywek, może się okazać, że będzie to szczebel I ligi.

 

Na temat tych planów Krzysztof Mrozek milczy jak grób. Podobno, zarząd nowego stowarzyszenia zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. - Krzysiek to perfekcjonista. Jeśli coś nie jest do końca załatwione, niczym się nie pochwali – mówi osoba z jego otoczenia.

 

Bardziej rozmowny jest za to prezydent Rybnika – Adam Fudali, który zapowiada, że miasto udzieli wsparcia finansowego klubowi dowodzonemu przez Mrozka. - Plan jest taki, że miasto przez okres 3-4 lat mocno zaangażuje się w rozwój tego klubu. W tym czasie zespół powinien awansować do ekstraligi i zyskać niezależność finansową, a także przekształcić się w sportową spółkę akcyjną – zapowiada prezydent.

 

Przypomnijmy, że na początku roku prezydent odmówił wsparcia finansowego miasta spółce ROW, założonej przez Michała PawlaszczykaDariusza Momota.

 

Jeśli powyższy scenariusz się sprawdzi, w zreformowanej I lidze Rybnik będzie miał dwie drużyny. Co na to wszystko władze ROW Sp. z o.o.? - Nie będziemy komentować tych doniesień - ucina Michał Pawlaszczyk.

 

O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 145

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~ROW1984 2012-07-26 12:32:22

  Jaki, iż Pan Prezydent oficjalnie odcina się od duetu Mo-Pa choćby poprzez brak dofinansowania, oraz w pełni zamierza wesprzeć nowy twór prowadzony przez kompetentne osoby, to wydaje mi się być logiczną koleją rzeczy, iż w przyszłym sezonie miasto nie wyrazi zgody na rozgrywanie meczów klubu Mo-Pa na stadionie miejskim w Rybniku. I tym samym Pan Prezydent i podtrzyma w naszym mieście tradycje żużlowe, i zarazem całkowicie się odetnie od obecnego, zepsutego towarzystwa wzajemnej adoracji...

  0 0
 • ~waldus 2012-07-26 12:34:56

  w ej chwili to chyba optymalne rozwiazanie zeby ozywic ten sprot w miescie. jesli wywali sie tych pawlaszczyka i mamrota to juz jest sukces. mam nadzieje ze pan Mrozek okaze sie godnym zaufania prezesem i rybnik wreszcie bedzie mial klub zuzlowy na jaki zaluzyl. Trzeba jednak przyznac ze zuzel jako dyscyplina w polsce lata switnosci chyba jednak ma juz za soba i latwo na pewno nie bedzie.

  0 0
 • ~waldus 2012-07-26 12:36:49

  a momota i pawlaszyka to powinna prokuratura juz dawno scigac. mam nadzieje ze tak sie wlasnie stanie bo ta sprawe dobrze jest zamnknac raz na zawsze.

  0 0
 • ~Murk 2012-07-26 12:46:45

  "Tam można, a tu nie. Brak tu logiki mówił Mrozek." Brak logiki to inwestycja w żużel zamiast piłki nożnej...

  0 0
 • ~alojz rybnik 2012-07-26 13:28:09

  ~Murk - powiedzial co wiedzial! Szkoda sliny na polemike!!

  0 0
 • ~ 2012-07-26 13:36:11

  Akurat z Mrukiem się trudno nie zgodzić. Żużel rzeczywiście lata świetności ma już chyba za sobą. Spadająca w wielkim tempie frekwencja na stadionach jest tylko tego przykładem. Nie ma się co dziwić. Co chwile zmiany regulaminowe, coraz gorsza postawa polskich zawodników tylko temu sprzyja. Wg mnie, teraz w Rybniku ma swoje 5 minut piłka nożna i tam trzeba im pomóc

  0 0
 • ~Patryk84 2012-07-26 14:04:00

  Moja propozycja jest taka aby Pan K. Mrozek od rundy play - off zaczał wchodzić ze swoimi ludżmi do klubu i potem już kierował on klubem, a od nowego sezonu zmienił tylko nazwe klubu na ŻKS ROW Rybnik, bo co nam dwa kluby żuzlowe w Rybniku.

  0 0
 • ~xenir 2012-07-26 14:07:13

  monnie i murk, przecież nikt nie mówi, że wtedy automatycznie przestanie się pomagać piłkarzom. Miasto na pewno pomoże, spokojnie. A tak w ogóle, wbrew pozorom, to kibiców żużla w Rybniku jest znacznie więcej niż wynika to z tegorocznej frekwencji ;)

  0 0
 • ~Monia2002 2012-07-26 14:11:23

  dajcie już spokój z tym żużlem, tylko ryk na pół miasta
  no i jeszcze kasa z miasta, zamiast na inwestycje dla wszystkich mieszkańców, jak np. drogi pójdzie na jakiś sport zawodowy,
  nikt nikomu nie broni robienia sobie klubu, ale niech założyciele sami wyłożą na to pieniądze, ewentualnie pozyskają sobie sponsorów /którzy wyłożą własną kasę/

  0 0
 • ~tomek28 2012-07-26 14:25:54

  wystarczy że prezydent cofnie zgodę MoPie na korzystanie ze stadionu i leżą. Problemu 2 klubów nie będzie

  0 0
 • ~Murk 2012-07-26 14:36:48

  alojz rybnik... Mi szkoda palców.... a co dopiero śliny.

  0 0
 • ~bob 2012-07-26 15:16:27

  Co to takiego rybnicka piłka osiągnęła w ostatnim czasie? Są dyscypliny tańsze i już zaznaczyły swą obecnosć w krajowych rozgrywkach, zainteresowani wiedzą o czym pisze i tu warto inwestować

  0 1
 • ~ 2012-07-26 15:23:05

  Tak, tak, tak!! Nareszcie!! A Momotowi kopa w dupę, niech wieśniak wraca na wieś do siebie i w Rybniku się nie pokazuje.

  1 0
 • ~Bialy Rekin_1 2012-07-26 16:07:51

  Nareszcie !!! To bardzo dobra wiadomość dla rybnickiego żużla. Mrozek - TAK, MoPa - NIE.

  0 1
 • ~adamb 2012-07-26 17:58:34

  @monnie - frekwencja w Rybniku jest niska bo kibice mają w doopie MoPa i nie chodzą na dziadostwo ! Natomiast z piłką się tak nie rozpędzajcie - tam kompletów nie ma nawet po awansie do III ligi... poza tym ja wolę rzesze kibiców żużla, niż rozwrzeszczanych opitych kiboli co to strach okno przed nimi otworzyć :)

  0 1
 • ~ 2012-07-26 18:43:33

  Niech Pan Mrozek teraz mądrze dobierze sobie ludzi. Ze "starych" koniecnzie niech weźmie Michała Stencla i Bartosza Ignaszewskiego. Za uczciwe wynagrodzenie na pewno przyniosą klubowi wiele dobrego, na żużlu się znają, a sami już nabyli doświadczenie jeżeli chodzi o prace w klubie. Jedyni nadający się ze starych. No i oczywiście musi być pan Józek. Nie ma klubu żużlowego w Rybniku bez Cycuły Józka

  0 1
 • ~ 2012-07-26 19:54:56

  ADAMB!! Nie pisze tylko o frekwencji w Rybniku jakbyś trochę pomyślał. Poczytaj ten artykuł. Tam jest o kibicach i żużla i piłki nożnej http://www.sportowefakty.pl/zuzel/298801/odwrot-kibicow-zuzla-z-duzych-miast

  0 0
 • ~adamb 2012-07-26 20:20:01

  @monnie - jeśli już to adamb, po drugie nie czytam syfów, po trzecie gdybyś Ty też trochę ruszyła szare komórki to wiedziałabyś dlaczego część kibiców powoli odwraca się od speedwaya. Natomiast co do piłki to brak ci argumentów ?

  0 0
 • ~ 2012-07-26 23:37:02

  Dwie drużyny? Co na to regulamin nie tylko PZMot ale np FIM? Myślę że Pan Krzysztof Mrozek jest odpowiednią osobą. W Rybniku prawdziwego żużla brakuje. Ja od dziecka chodziłem na każde zawody w latach 80 i 90 tych; potem rzadziej, bo naprawdę było warto. Warto. atmosfera, emocje; teraz tego nie ma. Wiem; kiedyś były inne czasy - prezes Kucharczyk na czele prezentacji. I nie tylko. A teraz? Ostatni górnik zjechał z toru.....podaję tylko przykład znakomitego Adama Pawliczka jako żużlowca, choć pamiętam dużo starszych zawodników. Tego tak nie widać ale wśród nie tylko naszej społeczności jest duże zapotrzebowanie na żużel. Powie ktoś: żużel jest bardzo drogi, finansujmy więc szachy. Rzecz w tym, że i żużel i szachy są potrzebne. Ja wierzę że w Rybniku kiedyś przyjdzie czas że będziemy się cieszyć jak kiedyś. Ale do tego trzeba SYNERGII wielu czynników, nie tylko ludzkich. Kiedyś jako skoczek spadochronowy zawsze brałem udział w pokazach na rybnickim stadionie przed ważniejszymi zawodami żużlowymi. Taki skok to był prawdziwy zaszczyt. Zaszczytem też będzie chodzenie na poważne zawody żużlowe.

  0 0
 • ~ 2012-07-27 00:39:13

  ADEPT!! O argumentach piłki nie będę ci pisał, bo jeśli twoim argumentem jest, że to kibole opici itd... To nie mam pytań. Nie będę z tobą polemizował i zniżał się do twojego poziomu. Żyj w świadomości, że żużel to najważniejsza dyscyplina w Rybniku i na świecie

  0 0
 • ~Adam ROW 2012-07-27 08:38:41

  monnie bo tak jest.

  0 0
 • ~adamb 2012-07-27 20:13:58

  MONIQUE - to raczej ja musiałbym zniżyć do Twojego poziomu ! skoro twierdzisz, że kibole piłlkarscy to same grzeczne osobniki gotowe do pomocy (w pozbyciu się zębów)... poza tym piłkarzyki zgarnęły już ponad 3 miliony plnów i co z tego wynika ? 13 miejsce w 3 lidze !

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 636