Tenis ziemny: Magdalena Zajda brązową medalistką mistrzostw Polski

2014-07-24, Autor:
W Legnicy odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie ziemnym do lat 16. W tej najbardziej prestiżowej imprezie roku dobrze zaprezentowała się rybniczanka Magdalena Zajda.

W grze podwójnej Magdalena Zajda (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Karolina Bogus (KS Sport-Med Zabrze) zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Dziewczyny rozstawione były z 2. numerem, dzięki czemu „zameldowały się” w ćwierćfinale bez gry. O półfinał zagrały z parą Jurek (PKT Pabianice) - Walczak (AZS Łódź). Swój pojedynek wygrały 2:0 w setach 6:0, 6:1. W 1/2 finału Zajda i Bogus przegrały 0:2 (2:6, 3:6) z późniejszymi zwyciężczyniami, parą Marciniak (AZS Łódź) - Sosnowska (Winners Szkoła Tenisa J.W).W grze pojedynczej Zajda również uzyskała dobry wynik, docierając do ćwierćfinału. Rybniczanka bez problemu przeszła pierwszą rundę, wygrywając z Aurelią Pietraszkiewicz (AZS Poznań) 2:0 (6:1,6:0). Młoda zawodniczka w swoim kolejnym meczu sprawiła niespodziankę, pokonując rozstawioną z 5. numerem, tegoroczną halową wicemistrzynię Polski kadetek, o rok starszą Dorotę Szczygielską (SKT Sopot) 2:1 (6:3, 3:6, 6:1). Warto dodać, że mecz ten był przerywany dwa razy, ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Mimo to Zajda dała radę i tym samym zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju singlowego. W nim spotkała się z pogromczynią swojej partnerki deblowej, Izabelą Nikolenko (AT Promasters Szczecin). Pierwszy set był tylko potwierdzeniem dominacji zawodniczki ze Szczecina. Zajda przegrała 0:6. Po krótkiej przerwie i nabraniu „świeżości” role odwróciły się i to tenisistka z Rybnika wygrała 6:4. Trzeciego seta rozpoczęła swoim podaniem Zajda, wygrywając pierwszego gema. Tym samym była już tylko 5 gemów od półfinału. Niestety przy wyniku 1:4, rybniczanka musiała wziąć „medical time”, ze względu na nawracającą kontuzję łokcia. Mimo bólu nie przerwała meczu, jednak miało to swoje przełożenie na wynik. Wówczas pożegnała się z medalem w grze singlowej. Ćwierćfinał wygrała zawodniczka z „Promastersa” 2:1 (6:0, 4:6, 6:1).
Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0