Tenis: M. Zajda mistrzynią Śląska

2014-01-06, Autor:
Pochodząca z Rybnika Magdalena Zajda została mistrzynią Śląska kadetek w tenisie ziemnym.

W dniach 4-5 stycznia w Chorzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Kadetów (do lat 16) w tenisie ziemnym. W turnieju bardzo dobrze spisała się Magdalena Zajda, która wygrała wszystkie swoje mecze. Tym samym młoda rybniczanka wywalczyła złoty medal i została najlepszą zawodniczką na Śląsku.

Wyniki Magdaleny Zajdy w meczach grupowych:
Magda Zajda - Magda Hędrzak 2:0 (6:0, 6:1)
Magda Zajda - Beata Światłoń (poz. 27 na liście klasyfikacyjnej PZT) 2:0 (6:1, 6:1)
Magda Zajda - Zofia Woźny 2:0 (6:0, 6:2)

Faza finałowa:
Magda Zajda – Zuzanna Wilk (poz. 22 na liście klasyfikacyjnej PZT) 2:0 (6:4, 6:4)
Magda Zajda - Paulina Kostka (poz. 31 na liście klasyfikacyjnej PZT) 2:0 (6:2, 6:1)

Aktualnie Zajda zajmuje 43. pozycję (na 211 sklasyfikowanych dziewcząt) na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego w kategorii kadetów, gdzie rywalizuje od listopada 2013 roku. Dzięki wygranej w Chorzowie z pewnością poprawi swoją pozycję o kilka miejsc.

Warto dodać, że Zajda wywalczyła również brąz w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów (do lat 18), które odbyły się w listopadzie w Bytomiu.

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 0